cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | FORUM OGÓLNE | OFF TOPIC
Autor Oszustwo ma krótkie nóżki
~Fragokov
Użytkownik

Dodane dnia 17-05-2017 23:21
Witam na wstępie.

Chciałbym opisać moją pewną nieprzyjemną przygodę z pewnym sprzedającym z OLX.
Otóż, szukając talerzy do brony talerzowej Agrometu, natknąłem się na pewne ogłoszenie tego Pana, który rzekomo miał ich 6 do sprzedania, wpierw napisałem wiadomość z zapytaniem, jakie to talerze, rozmiar i czy są do tej polskiej talerzówki, Pan napisał że owszem i podał to o co prosiłem, więc dalej zapytałem czy może mi wysłać ? napisał że tak, ale wpłata na konto i 350 zł, mając na uwadzę że miałem dużo tańszego kuriera postanowiłem, wysłać swojego kuriera, na co Pan się zgodził, tak więc zrobiłem, wpierw dzwoniąc na nr tel, podany w ogłoszeniu, po czym odebrała jego żona, i powiedziałem o co chodzi, a ta przysłałą mi dane do wpłaty, po ustaleniu kwoty za talerze i wysłaniu pieniędzy, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, po ubiegłym weekendzie, Pan do mnie piszę wiadomośc że pieniądze nie dotarły, i on nie wie czy ja jestem tym zainteresowany, i dodaje że mam tam sporo kupców na nie, i od tego momentu zaczeły się schodzy,

Dodaję oryginał tejże wiadomośći.
"Na razie nie orientowalem sie jakie by byky koszty przesylki poczta bo nie mam jak sie wyrwac z pracy, i przelew zaden nie doszedl nie wiem czy jakies opoznienia maja czy Pan nie zrobil. Już nie wiem czy oan bierze te talerze czy nie bo zapakowane czekaja a duzo osob dzwoni w ich sprawie. Takze...nie wiem"

Przestał odbierać telefony, a nawet je rozłącza, jedynie przez 2 kolejne dni odpisywał na wiadomośc, i to lekceważaco, z zapytaniem czy był mój kurier odpisał " chyba nie", czy to jest normalne ??
Prawdopodobnie jak przyjechał moj kurier to nikt mu nawet nie otworzył drzwi, i teraz temu Panu raczej się wydaje że puszczę to płazem,

Panowie co w tej sytuacji zrobić ??
Iść od razu na najbliższy komisariat, czy stawić się tam osobiście ? Droga niestety ponad 300 KM w jedną stronę :/

Fragokov //
Ursus c-355 od nowości
49102819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Oszustwo ma krótkie nóżki
~widelec77
Użytkownik

Dodane dnia 18-05-2017 01:33
Wystąp do twojego banku o potwierdzenie przelewu.W tytule przelewu napisałeś za co wpłata?
Czy to ogłoszenie jest nadal aktualne?
Podaj mi numer tel do tego jaśniepaństwa na priva, zadzwonię i zapytam
czy nadal ma na sprzedaż i nagram rozmowę .

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Oszustwo ma krótkie nóżki
~Fragokov
Użytkownik

Dodane dnia 18-05-2017 11:42
Tak potwierdzenie, wszystko mam, w tytule wpisane że pieniądze za talerze, ogłoszenie jaśny Pan zdjął, kiedy mu o tym przypomniałem

Fragokov //
Ursus c-355 od nowości
49102819 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum: