cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | FORUM OGÓLNE | OFF TOPIC
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Kosiarka trawnikowa do ciągnika rolniczego
~rycho711
Użytkownik

Dodane dnia 05-01-2015 19:29
Życzę powodzenia w budowie ,bo moje plany budowy kosiarki raczej dalsze, obecnie wykańczam dom który mnie "wykańcza" finansowo. Ceny przekładni kątowych zaporowe: http://sklep.ggtechnic.pl/przekladnie-katowe-c-78.html?page=2&sort=2a
Zrób proszę foto relację z budowy.
Wyślij Prywatną Wiadomość
~damber
Użytkownik

Dodane dnia 06-01-2015 10:37
OK! Będę wrzucał na bieżąco foty z postępów przy budowie. Chciał bym się z budową wyrobić do kwietnia, bo mam żyto do skoszenia na nawóz pod ziemniaki.

Jak dbasz, tak masz...

URSUS - C 325 z 1962 roku na eksport.
URSUS - C 325A z 1961 wersja krajowa.
W planach powiększenie kolekcji happy

H2O POWER!
~bossmann
Użytkownik

Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 06-01-2015 10:58
A to bedzie kosiarka tnaca i mieląca ?

amatorzy zbudowali Arke,a inzynierowie tytanika
............... ....................... ................ .......................... Wyślij Prywatną Wiadomość
~damber
Użytkownik

Dodane dnia 06-01-2015 11:13
Coś w tym stylu. U mnie kosiarka nie będzie miała wylotu. Od 3 lat przy ręcznej kosiarce trawnikowej nie używam kosza. Dorobiłem zasłonę wyrzutu i zrobiłem nóż z czterema ostrzami (dwa wyżej, a dwa niżej) i skrzydełka noża zagięte do dołu. Po trawie nie ma śladu, bo jest tak rozdrobniona i rozprowadzona po całej szerokości kosiarki, że teraz nie tracę czasu na wynoszenie kosza z ściętą trawą. To samo chcę zrobić w tej kosiarce do traktora.

Jak dbasz, tak masz...

H2O POWER!
~bossmann
Użytkownik

Ostrzeżeń:1
Dodane dnia 06-01-2015 11:37
A wywazales ten noz? Chce tak zrobic w traktorku kosiarce zeby mielilo .... sa moze zakie eski ale ci co maja to mowia ze to prawie to samo co z normalnym nozem....

amatorzy zbudowali Arke,a inzynierowie tytanika
............... ....................... ................ .......................... Wyślij Prywatną Wiadomość
~papiszon
Użytkownik

Dodane dnia 06-01-2015 11:40
Przy takim rozwiązaniu, jakie proponuje @damber, przy trzech nożach, obracających się w zgodnym kierunku i przy takich obrotach, z roślin pozostanie drobniutka sieczka. Nie dość, że każdy nóż będzie miał mniejszą powierzchnię do ścięcia, to dodatkowo będzie wrzucał swoją porcję na inny, który zmieli to jeszcze bardziej.
W mojej elementy tnące były trójramienne, więc efekt był tym lepszy.biggrin
A wywazales ten noz?

Noże były wyważane domowym sposobem. Na pewno niedokładnie, ale nie było problemu w pracy. I u nas nie było trzeciego wiatraka (niedokończony), ale i tak zamierzony efekt był osiągnięty z tym, że szerokość robocza całego urządzenia była mniejsza.

SUPER jest super
Edytowane przez papiszon dnia 06-01-2015 11:47
~damber
Użytkownik

Dodane dnia 15-07-2017 12:47
Robionego noża nie wyważałem, a tylko starałem się, aby od osi miał dokładnie takie same wymiary. Wiadomo na pewno nie był wyważony, ale przecież fabrycznie nowy nóż jest wyważony do pierwszego jego ostrzenia, bo po ostrzeniu już wyważony nie będzie. Czasami większe wibracje robił mi nóż fabryczny gdy nawinęła się przerośnięta sucha trawa na jedną z łopatek wyrzucających.

Nie wiem jak będzie zachowywała się kosiarka ciągnikowa jeśli chodzi o wyważenie noży. Na pewno im większy nóż tym bardziej będzie odczuwalne jego nie wyważenie. U mnie wirnik bez nożyków będzie szerokości ok. 300 mm i on powinien być wyważony, a nożyki przy ostrzeniu i tak nigdy nie będą idealne.

Hej, jaka średnica wałka była by dobra na oś napędową noży? Planuję zastosować fabryczne wałki z kosiarki rotacyjnej fi 25 mm i nie wiem, czy nie będzie za słaby, ale tak sobie myślę, że jak w rotacyjnej wytrzymuje obciążenie, to w trawnikowej też powinno wytrzymać.

__________________________________________________________________________________

Za miesiąc minie 2 rok jak założyłem temat o kosiarce! eek Aż mi się nie chce wierzyć, że to już tyle czasu minęło, ale remont domu był ważniejszy. Po nowym roku myślę, że wystartuję z projektem. Przez te dwa lata miałem sporo czasu, aby przemyśleć konstrukcję i na pewno w kosiarce będą zastosowane trzy wirniki o średnicy 600 mm w układzie trójkąta. Obroty będą w jednym kierunku, a cała kosiarka będzie podparta na trzech obrotowych kółkach. Kosiarka będzie wyposażona w elektryczny układ wysuwu bocznego (w obie strony). CDN... thumbs up

I stało się - temat budowy kosiarki nabrał mocy urzędowej sarcasm

Tak więc ruszam z budową yes

Jak dbasz, tak masz...

H2O POWER!
~SEBRIGHT
Użytkownik

Dodane dnia 15-07-2017 16:05
Temat dopiero rusza, a ja choć nie jestem jasnowidzem, już wiem że efekt końcowy będzie lepszy i estetyczniej wykonany niż fabryczne kosiarki happy

Powodzenia w budowie thumbs up

Zetor 25k - 1953
Dolpima PS290 - 1988 (chyba)
Dezamet ... - 1988
Żuk A06 - 1980
Żuk A06B - 1984
MF70 z przyczepką - 1971
MF70 - 1980
~jacek0106
Użytkownik

Dodane dnia 16-07-2017 13:06
Na korzyść kosiarki zbierającej z otwieraną hydraulicznie skrzynią przemawia fakt że mamy masę cennego pod uprawy kompostu.
10839040 Wyślij Prywatną Wiadomość
~damber
Użytkownik

Dodane dnia 20-07-2017 21:16
Dzięki wink

Tak więc lecim dalej yes
Oto kompletna piasta:

Jak dbasz, tak masz...