cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Zobacz Temat
RetroTRAKTOR || Traktory Ursus, Zetor, Lanz, Stare Maszyny i Ciągniki Rolnicze... | FORUM OGÓLNE | WSPOMNIENIA
Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Autor RE: MASZYNY Z TAMTYCH LAT
~marek79
Użytkownik

Dodane dnia 10-01-2017 19:59
Ursus napisał/a:
O, byłeś w mojej okolicy happy Naprzeciwko tego DT kiedyś pracowałem happy

Paweł gdy bym wiedział, to byłaby okazja spotkać się chociaż na moment. Dokładnie, DT stoi naprzeciwko wjazdu do jakiegoś zakładu. Zwróciłem na to uwagę, bo przy bramie jest portiernia, w której siedzi strażnik i obawiałem się, że za moment zainteresuje się człowiekiem z aparatem i mnie przegoni, ale na szczęście zupełnie mnie zignorował.

Koledzy dziś smak lat 60-tych i 70-tych - kombajn Vistula KZB-3B. Jest to eksponat w muzeum rolnictwa mieszczącym się przy szkole w Kościelcu. Na tle pozostałych maszyn z dawnych lat wygląda tak, jakby czas zatrzymał się w miejscu 40 lat temu. Niesamowity widok.

Pozdrawiam
Marek
Wyślij Prywatną Wiadomość
^Ursus
Super Administrator

Dodane dnia 10-01-2017 20:11
Marku, mijałem ten skansen jakiś czas temu - teraz dobrze nie pamiętam skąd wracałem. Ale chyba z okolic Koła.

Pozdrawiam, Paweł

Zetory 25, Zetor 50 Super, Ursus C-325, Dzik i kilka maszyn...
Filmy RetroTRAKTOR
Literatura do starych ciągników rolniczych i maszyn - kupię - 607 955 163
8133546 www.retrotraktor.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
~piter7011
Użytkownik

Dodane dnia 10-01-2017 20:35
Zdaża mi się tam też czasami przejeżdzac tylko nigdy nie miałem z sobą aparatu albo było za ciemno ale warto się zatrzymac i pooglądac . Kościelec , muzeum przy szkole rolniczej to chyba jest .

c 325
~marek79
Użytkownik

Dodane dnia 12-02-2017 20:04
Dokładnie, muzeum znajduje się na trasie Koło - Konin. Jadąc od strony Koła należy skręcić w Kościelcu na głównym skrzyżowaniu w lewo w kierunku autostrady A2 i po około 300 metrach po lewej stronie pojawi się szkoła wraz ze skansenem yes

Koledzy kolejna niewątpliwa perełka, której próżno już szukać w gospodarskich zagrodach. Traktor T-74 produkowany przez Charkowską Fabrykę Traktorów, bliźniak traktora DT-54 produkcji Wołgogradzkiej Fabryki Traktorów. Sądząc po dolnych wycięciach w bocznych ścianach kabiny na egzemplarzu widocznym na zdjęciach najprawdopodobniej zamontowana była linowa ładowarka przerzutowa TŁ 3A. Najczęściej można było je spotkać w cukrowniach i na placach odkładczych. Poszukiwania tego modelu trwały długo, ale na szczęście się udało annoy
Jacku ogromne podziękowania za gościnę i możliwość wykonania sesji zdjęciowej tego niezwykłego i rzadkiego już egzemplarza.

Koledzy dziś spotkane w okolicy BIZONY Z056 w mroźnej zimowej scenerii.

Pozdrawiam
Marek
Edytowane przez marek79 dnia 11-01-2017 20:10
~Adasiek123
Użytkownik

Dodane dnia 12-02-2017 21:42
Marek,widzę że jak zwykle Byłeś w odpowiednim miejscu i czasiebiggrin Miło popatrzeć.Pozdrawiam.
Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Skocz do Forum: