Witamy na nowej odsłonie forum!

Zaloguj się przy użyciu dotychczasowego loginu oraz hasła.
W razie problemów skontaktuj się z nami: info@retrotraktor.pl

Stare rowery

Rozmowy nie na temat

RE: Stare rowery

Postprzez koteczek88 » 11 cze 2018, o 10:48

Rower to najlepszy środek transportu, a szczególnie po mieście. Gdzieś w garażu dziadka są jeszcze Wigry 3 :)
koteczek88

RE: Stare rowery

Postprzez piootrek136 » 26 cze 2018, o 08:21

U mnie jeszcze po dziadku Wigry 3 w domu stoi :) Cały czas jest sprawny i co roku do niego zaglądam. Przydaje się, żeby szybko sobie przez miasto przejechać.
piootrek136

Re: Stare rowery

Postprzez Muran001 » 6 paź 2018, o 08:44

Mój Flaming z 1976.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jedna z ciekawszych, aczkolwiek dziwnych przygód związanych z moim rowerem.
To było 2 września po południu. Jechałem sobie Flamingiem do dziadków i po drodze dzwoniła do mnie mama mówiąc mi, że jedzie z siostrą do sklepu do miasta i kazała mi wrócić do domu. Mimo tego pojechałem na działkę do dziadków. Babci, dziadka i psa nie zastałem, więc wracałem do domu. Przejeżdżałem koło Hotel Chynów koło stacji paliw i usłyszałem młodych ludzi krzyczących: "Wigry, Wigry, Wigry!". Jest taka piosenka o tym tytule. Zajechałem na chwile i jacyś chłopacy prosili mnie, żebym dał im się przejechać na rowerze. Odmawiałem, ponieważ obawiałem się, że mi zepsują i nie będę miał czym wrócić do domu. Jednak proponowano mi sprzedaż roweru. Również odmówiłem. Nie chciałem wplątać się w większe bagno tj. spożywanie z nieznajomymi alkoholu wysokoprocentowego (nie piję, bo nie znoszę smaku i zapachu). Ci ludzie mogli mieć w tym hotelu jakąś imprezę, np. poprawiny lub chrzciny. Byłem proszony o ... pożyczenie roweru do zdjęć. Zgodziłem się. Do zdjęć z moim Flamingiem pozowała znajoma tych chłopaków. Dziewczyna ta była na oko w moim wieku lub podobnym, miała wytatuowane ramiona chyba w róże, okulary przeciwsłoneczne, jasne dłuższe włosy, nosiła bluzkę na ramiączkach, spódnicę i buty na obcasach z odkrytymi palcami u stóp. Młoda kobieta była świadoma, że takie rowery jak mój są oldskulowe i kultowe oraz są na topie. Zauważyła, że mój rower tak naoliwiony, że lekko chodzi. Nie smarujesz - nie jedziesz. Zanim odjeżdżałem, ta nieznajoma dziewczyna ... pocałowała mnie w ... policzek. I to z powodu mojego Flaminga.

PS. Zazwyczaj nie przykuwam uwagi przechodniów moim rowerem. Dla wielu przeciętnych ludzi Flaming tak samo jak każdy inny rower służy do jazdy i nie stanowi nic nadzwyczajnego.
Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 08:44 przez Muran001, łącznie edytowano 1 raz
Muran001

Postprzez Ursus » 9 paź 2018, o 11:09

No historia niczym z romansidła ;) Gratulacje ;D
Zetory 25, Zetory 50 Super, Ursus C-325, Dziki, żniwiarka, snopowiązałka, młocarnia i wiele innych
Ursus

Postprzez Muran001 » 9 paź 2018, o 17:46

Ursus
Dzięki. Tej akcji się nie spodziewałem. Gratulujesz mi roweru czy historii z obcą kobietą?
Muran001

Postprzez Bolszewik » 9 paź 2018, o 19:07

Ludzie czują nostalgię za dzieciństwem / młodością.

Ja odnowiłem ze trzy-cztery lata temu swojego "Jubilata 2" - prezent komunijny, rower jest z 1988 roku.
Również spotkałem się z zainteresowaniem, padały też propozycje odkupienia.
Oczywiście uprzejmie odmawiałem.

W tym roku może się zmobilizuję do renowacji dziadkowej Ukrainy.

PS. Wyrywania panienek na rower jeszcze nie próbowałem ....
Bolszewik

Poprzednia strona

Powrót do OFF TOPIC