KLUB RETROTRAKTOR
Dodane przez Ursus dnia Wrzesień 29 2014 22:29:48


Klub Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR

 

 

Dnia 12.08.2014r. zaistnieliśmy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wcześniej działaliśmy już wspólnie, były to jednak nieformalne zadania. Pokazywaliśmy się na różnego rodzaju zlotach i wystawach, braliśmy udział w dożynkach, festynach itp. zdobywając wśród mieszkańców naszej Gminy coraz większą popularność i uznanie. Dnia 4.07.2014r. zorganizowaliśmy spotkanie założycielskie, na które zaprosiliśmy 16 osób i przedstawiliśmy im nasze plany działania.
Czas oczekiwania na dokument zwrotny nie był przez nas zmarnowany. Od samego zebrania założycielskiego prężnie realizowaliśmy cele statutowe jeszcze  nie istniejącego stowarzyszenia.

Klub Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR zrzesza i integruje miłośników nie tylko starych, zabytkowych ciągników ale również posiadaczy jednośladów, zabytkowych samochodów, sprzętu rolniczego i wszelkiego rodzaju sprzętu zabytkowej techniki. Zajmujemy się głównie odrestaurowywaniem zdobytych przez nas obiektów w celu odzyskania ich pierwotnych cech i walorów. Poprzez działalność kulturalną i edukacyjną staramy się szerzyć wśród społeczeństwa wiedzę historyczną i techniczną. Klub daje nam możliwość wymiany doświadczeń, wiedzy oraz sprzętu jaki uda nam się "ocalić od zapomnienia".

Mamy nadzieję, że z czasem w Klubie RetroTRAKTOR będzie przybywać członków- miłośników starej techniki. W planach mamy organizację cyklicznej wystawy RetroMOTO, która już w tym roku zgromadziła blisko 100 pasjonatów starej motoryzacji i nie tylko.

Do pobrania:
Statut Klubu Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR
Ulotka

 

Zapraszamy na nasz kanał na Facebook'u! Tam znajdziecie bieżące informacje o naszej działalności:

www.facebook.com/klubretrotraktor