VII SPOTKANIE U SOŁTYSA 2018
Dodane przez Ursus dnia Wrzesień 13 2018 12:15:55


VII Spotkanie u Sołtysa

 

1 września 2018r. odbyła się 7 edycja imprezy sołeckiej pod nazwą Spotkanie Pojazdów Zabytkowych u Sołtysa. Tym razem impreza obejmowała 3 sołectwa. I tak: o godz. 12 zbiórka, zapisy, wydawanie numerów w Lisim Ogonie. W tej miejscowości pierwsza kawa i ciasto zabezpieczone przez sołtysa Mariusza Grządzielę i Panie z sołectwa. O 14 parada do Łochowa w rejon Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II. Podczas przejazdu wytypowana delegacja złożyła kwiaty na pomniku pomordowanych Polaków w czasie II wojny światowej.
Po prezentacji pojazdów w Łochowie, około godz. 16 kolumna udała się w kierunku Łochowic. Po drodze złożono kwiaty na kolejnych pomnikach związanych z okresem II wojny światowej. W Łochowicach punkt docelowy Spotkania. Na miejscu wiele atrakcji dla najmłodszych, jak starszych dzieci i dorosłych. Non stop coś się działo:
- punkt mierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi,
- stoisko Lasów Państwowych,
- stoisko Zakładu Aktywności Zawodowej,
- stoisko Zakładu Terapii Zajeciowej,
- stoisko z modelami lokomobil,
- wystawa modeli i miniatur,
- prezentacja OSP Łochowo,
- prezentacja Wojska Polskiego z roku 1919,
- plac zabaw dla najmłodszych,
- place zabaw dla starszych,
- szybkie konkursy wbijania gwoździa, zakładania paska rozrządu samochodu, wędrówki w alkogoglach,
- przejażdżki - zwiedzanie Łochowic i wiele innych.

W każdej miejscowości wręczane były nagrody w postaci pucharów. Uczestnicy z całej Polski: Jaworzno na Śląsku, Gdańsk, Żelistrzewo, Poznań, Koszalin, Tuchola, okolice Sokołowa Podlaskiego, Nakło nad Notecią, Budzyń, Toruń, Golub Dobrzyń, Cekcyn i wiele innych.

Jacek GrzywaczWszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.