cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Nawigacja
RETROTRAKTOR
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FORUM
  GALERIA
  LINKI
  KALENDARZ
  EKIPA
  KONTAKT
  POCZTA
  PARTNERZY
  FACEBOOK
  WSPÓŁPRACA
  REGULAMIN

O KLUBIE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  WŁADZE KLUBU
  LISTA CZŁONKÓW
  DOŁĄCZ DO NAS
  KONTAKT

ŁOCHOWICE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

STARE BUDY
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

ARTYKUŁY
  RETROTRAKTOR
  AKTUALNOŚCI
  URSUS
  ZETOR
  LANZ
  CIĄGNIKI
  MASZYNY ROLNICZE
  PROTOTYPY
  RELACJE
  NASZE MASZYNY
  CIEKAWE MIEJSCA
  MODELARSTWO
  DONIESIENIA DAWNEJ PRASY
  WSPOMNIENIA
  PORADY

GADŻETY

Ostatnie Artykuły
PAMIĄTKI I WSPOMNIEN...
OLDTRACTOR ACHAT & V...
PAMIĄTKI I WSPOMNIEN...
PAMIĄTKI I WSPOMNIEN...
RETRO SHOW 2017 - PL...
Zareklamuj się!
II RAJD STARYCH TRAKTORÓW W WIELKIEJ LIPIE


II Rajd Starych Traktorów w Wielkiej LipieDnia 25 czerwca 2016r. w Wielkie Lipie przy okazji Festynu "Lipówka" odbył się II Rajd Starych Traktorów. Na wstępie parada starych traktorów wyruszyła z Centrum Sportowo-Rekreacyjno-Edukacyjnego na stadninę w Wielkiej Lipie, gdzie w tym samym czasie odbywały się zawody konne. Z racji meczu Polska-Szwajcaria na Euro 2016 organizatorzy zmuszeni byli trochę przesunąć imprezę w czasie i oficjalnie otwarto ją około 16.30. Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie. Kilka minut po później pierwszy uczestnik rajdu ustawił się na starcie. Mimo wysokiej temperatury nikt się nie poddawał i zawodnicy dzielnie pokonywali najpierw slalom, następnie górkę, kałużę z wodą i kolejną górkę. Przed samym wjazdem na metę należało wykonać manewr cofania.
Nie obyło się bez niespodzianek. Przemek utknął w kałuży z powodu spadnięcia cięgna gazu, z kolei Karol zgubił "koguta". Każdy, kto zmierzył się z trasą, z pewnością najlepiej wspomina wjazd do kałuży - mokre buty gwarantowane. Była to również ogromna frajda dla wszystkich widzów. Z kolei fotoreporterzy biegali z miejsca na miejsce, aby uchwycić jak najciekawsze i najbardziej emocjonujące momenty rajdu.
Cała impreza, ku zadowoleniu wszystkich organizatorów, cieszy się sporym zainteresowaniem. W pierwszej edycji udział w rajdzie brali wyłącznie okoliczni członkowie Klubu RetroTRAKTOR. W tym roku, oprócz członków Klubu przyjechali goście z Sierakowa i Łoziny. Największe odległości pokonali posiadacze mniejszych pojazdów: Antonin Mach przyjechał ze swoim PF 62 aż z Czech, a Michał Kurowski (Sebright) z małopolski wraz z Agrostrojem MF. Bardzo nas ten fakt ucieszył.
Rajd Starych Traktorów to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy i spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Okazja do rozmów i wymiany doświadczeń. Rajd to również nutka rywalizacji. Tak, jak w ubiegłym roku, bezkonkurencyjny okazał się Józef Erenfeld na swoim Ursusie C-328. Nasz klubowicz nie miał sobie równych. Jednak z racji tego, że jedno pierwsze miejsce ma już na swoim koncie, postanowił zrzec się podium i przekazać nagrodę osobie z kolejnym wynikiem. Tabela z czasami prezentuje się następująco:Szare pola oznaczają miejsca na podium.


Każdy uczestnik wyjechał od nas z dyplomem i upominkiem, ale mamy nadzieję, że dodatkowo z dobrym humorem i miłymi wspomnieniami. Sponsorem nagród w rajdzie był sklep z częściami do ciągnków i maszyn MIZAR oraz Sklep narzędziowy MasterMet. Dziękujemy za wsparcie imprezy.
Imprezę, pomimo żaru lejącego się z nieba zaliczamy do baaaardzo udanych i już gromadzimy pomysły na nowe przeszkody na torze na przyszły rok. Po rajdzie uczestnicy i widzowie mogli do woli korzystać z pozostałych atrakcji Festynu "Lipówka", który zakończył się zabawą taneczną do godzin porannych. Obszerną relację zdjęciową możecie znaleźć na Facebooku: KLIK

Magdalena Sękalska

 

 

Wszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.