cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Nawigacja
RETROTRAKTOR
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FORUM
  GALERIA
  LINKI
  KALENDARZ
  EKIPA
  KONTAKT
  POCZTA
  PARTNERZY
  FACEBOOK
  WSPÓŁPRACA
  REGULAMIN

O KLUBIE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  WŁADZE KLUBU
  LISTA CZŁONKÓW
  DOŁĄCZ DO NAS
  KONTAKT

ŁOCHOWICE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

STARE BUDY
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

ARTYKUŁY
  RETROTRAKTOR
  AKTUALNOŚCI
  URSUS
  ZETOR
  LANZ
  CIĄGNIKI
  MASZYNY ROLNICZE
  PROTOTYPY
  RELACJE
  NASZE MASZYNY
  CIEKAWE MIEJSCA
  MODELARSTWO
  DONIESIENIA DAWNEJ PRASY
  WSPOMNIENIA
  PORADY

GADŻETY

Ostatnie Artykuły
II KONKURS ORKI ZABY...
VII WYSTAWA RETROMOT...
PAMIĄTKI I WSPOMNIEN...
OLDTRACTOR ACHAT & V...
PAMIĄTKI I WSPOMNIEN...
Zareklamuj się!
II RAJD STARYCH TRAKTORÓW W WIELKIEJ LIPIE


II Rajd Starych Traktorów w Wielkiej LipieDnia 25 czerwca 2016r. w Wielkie Lipie przy okazji Festynu "Lipówka" odbył się II Rajd Starych Traktorów. Na wstępie parada starych traktorów wyruszyła z Centrum Sportowo-Rekreacyjno-Edukacyjnego na stadninę w Wielkiej Lipie, gdzie w tym samym czasie odbywały się zawody konne. Z racji meczu Polska-Szwajcaria na Euro 2016 organizatorzy zmuszeni byli trochę przesunąć imprezę w czasie i oficjalnie otwarto ją około 16.30. Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie. Kilka minut po później pierwszy uczestnik rajdu ustawił się na starcie. Mimo wysokiej temperatury nikt się nie poddawał i zawodnicy dzielnie pokonywali najpierw slalom, następnie górkę, kałużę z wodą i kolejną górkę. Przed samym wjazdem na metę należało wykonać manewr cofania.
Nie obyło się bez niespodzianek. Przemek utknął w kałuży z powodu spadnięcia cięgna gazu, z kolei Karol zgubił "koguta". Każdy, kto zmierzył się z trasą, z pewnością najlepiej wspomina wjazd do kałuży - mokre buty gwarantowane. Była to również ogromna frajda dla wszystkich widzów. Z kolei fotoreporterzy biegali z miejsca na miejsce, aby uchwycić jak najciekawsze i najbardziej emocjonujące momenty rajdu.
Cała impreza, ku zadowoleniu wszystkich organizatorów, cieszy się sporym zainteresowaniem. W pierwszej edycji udział w rajdzie brali wyłącznie okoliczni członkowie Klubu RetroTRAKTOR. W tym roku, oprócz członków Klubu przyjechali goście z Sierakowa i Łoziny. Największe odległości pokonali posiadacze mniejszych pojazdów: Antonin Mach przyjechał ze swoim PF 62 aż z Czech, a Michał Kurowski (Sebright) z małopolski wraz z Agrostrojem MF. Bardzo nas ten fakt ucieszył.
Rajd Starych Traktorów to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy i spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Okazja do rozmów i wymiany doświadczeń. Rajd to również nutka rywalizacji. Tak, jak w ubiegłym roku, bezkonkurencyjny okazał się Józef Erenfeld na swoim Ursusie C-328. Nasz klubowicz nie miał sobie równych. Jednak z racji tego, że jedno pierwsze miejsce ma już na swoim koncie, postanowił zrzec się podium i przekazać nagrodę osobie z kolejnym wynikiem. Tabela z czasami prezentuje się następująco:Szare pola oznaczają miejsca na podium.


Każdy uczestnik wyjechał od nas z dyplomem i upominkiem, ale mamy nadzieję, że dodatkowo z dobrym humorem i miłymi wspomnieniami. Sponsorem nagród w rajdzie był sklep z częściami do ciągnków i maszyn MIZAR oraz Sklep narzędziowy MasterMet. Dziękujemy za wsparcie imprezy.
Imprezę, pomimo żaru lejącego się z nieba zaliczamy do baaaardzo udanych i już gromadzimy pomysły na nowe przeszkody na torze na przyszły rok. Po rajdzie uczestnicy i widzowie mogli do woli korzystać z pozostałych atrakcji Festynu "Lipówka", który zakończył się zabawą taneczną do godzin porannych. Obszerną relację zdjęciową możecie znaleźć na Facebooku: KLIK

Magdalena Sękalska

 

 

Wszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.