cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Nawigacja
RETROTRAKTOR
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FORUM
  GALERIA
  LINKI
  KALENDARZ
  EKIPA
  KONTAKT
  POCZTA
  PARTNERZY
  FACEBOOK
  WSPÓŁPRACA
  REGULAMIN

O KLUBIE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  WŁADZE KLUBU
  LISTA CZŁONKÓW
  DOŁĄCZ DO NAS
  KONTAKT

ŁOCHOWICE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

STARE BUDY
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

ARTYKUŁY
  RETROTRAKTOR
  AKTUALNOŚCI
  URSUS
  ZETOR
  LANZ
  CIĄGNIKI
  MASZYNY ROLNICZE
  PROTOTYPY
  RELACJE
  NASZE MASZYNY
  CIEKAWE MIEJSCA
  MODELARSTWO
  DONIESIENIA DAWNEJ PRASY
  WSPOMNIENIA
  PORADY

GADŻETY

Ostatnie Artykuły
VII WYSTAWA ZABYTKOW...
II KONKURS ORKI ZABY...
TRAKTOROWY NAJAZD NA...
II KONKURS ORKI ZABY...
VII WYSTAWA RETROMOT...
Zareklamuj się!
KLASYKI NA AGROTECHU W KIELCACH


Klasyki na AgroTechu w Kielcach


W dniach 17-19.03.2017 roku odbyły się w Kielcach kolejne Targi Techniki Rolniczej AgroTech. W kilku halach oraz na terenach przyległych zgromadzono wszystko to, co oferuje nam dziś nowoczesne rolnictwo, a także przemysł drzewny - bowiem jednocześnie odbywa się ekspozycja Las-Expo. Spacerując alejkami wśród lśniących maszyn dało się jednak dojrzeć kilka maszyn mających za sobą więcej niż jedną wiosnę.
Najbardziej rzucającą się w oczy ekspozycję tworzyli wspólnie członkowie trzech prężnie działających organizacji - Traktoriada z Marcinem Obałkiem na czele, Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych "Traktor i Maszyna" oraz znany wszystkim Retrotraktorzystom Stary Traktor Bieszczady. Mimo, że ekspozycja zlokalizowana była nieco na uboczu, po uruchomieniu Ursusa C-45 należącego do Andrzeja Mirowskiego wnet dookoła zjawiały się tłumy. W sąsiedztwie starszego brata prezentowano ponadto dwa Ursusy C-328 - reklamujący projekt Traktoriada traktor Ryśka oraz C-328 Marcina, który przejechał trasę do Łaz w 2016 roku o własnych siłach. Ciekawostką była pompa zabudowana z użyciem silnika Andoria - produkowanego współcześnie odpowiednika S-320. Druga część ekspozycji i stoisko znajdowały się w hali L - gdzie na zwiedzających czekał m.in. przekrojowy model silnika S-320, który w ruchu prezentował budowę mechanizmów.
Idąc dalej można było spotkać stoisko firmy Dziekan oraz Lanz Bulldoga z lat 40. i Fordsona F. Tego drugiego udało się nawet na krótką chwilę uruchomić.
W ekspozycji pod dachem uwagę zwracała znana już z innych imprez milionowa "sześćdziesiątka" oraz wylicytowana podczas tegorocznego finału WOŚP eksportowa "trzydziestka" w komplecie z pługiem PZ1A - obie prezentowane na stoisku Ursus & Jacek Mocny.
Kolejny Ursus C-360 służył jako model wraz z ładowaczem typu Tur. Ciekawostką współcześnie produkowaną był ciągnik Farmtrac Heritage - mechaniczny traktor o prostej budowie rodem z Indii.

Paweł Rychter 

 
 

 

Wszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.