cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Nawigacja
RETROTRAKTOR
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FORUM
  GALERIA
  LINKI
  KALENDARZ
  EKIPA
  KONTAKT
  POCZTA
  PARTNERZY
  FACEBOOK
  WSPÓŁPRACA
  REGULAMIN

O KLUBIE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  WŁADZE KLUBU
  LISTA CZŁONKÓW
  DOŁĄCZ DO NAS
  KONTAKT

ŁOCHOWICE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

STARE BUDY
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

ARTYKUŁY
  RETROTRAKTOR
  AKTUALNOŚCI
  URSUS
  ZETOR
  LANZ
  CIĄGNIKI
  MASZYNY ROLNICZE
  PROTOTYPY
  RELACJE
  NASZE MASZYNY
  CIEKAWE MIEJSCA
  MODELARSTWO
  DONIESIENIA DAWNEJ PRASY
  WSPOMNIENIA
  PORADY

GADŻETY

Ostatnie Artykuły
PAMIĄTKI I WSPOMNIEN...
OLDTRACTOR ACHAT & V...
PAMIĄTKI I WSPOMNIEN...
PAMIĄTKI I WSPOMNIEN...
RETRO SHOW 2017 - PL...
Zareklamuj się!
KLASYKI NA AGROTECHU W KIELCACH


Klasyki na AgroTechu w Kielcach


W dniach 17-19.03.2017 roku odbyły się w Kielcach kolejne Targi Techniki Rolniczej AgroTech. W kilku halach oraz na terenach przyległych zgromadzono wszystko to, co oferuje nam dziś nowoczesne rolnictwo, a także przemysł drzewny - bowiem jednocześnie odbywa się ekspozycja Las-Expo. Spacerując alejkami wśród lśniących maszyn dało się jednak dojrzeć kilka maszyn mających za sobą więcej niż jedną wiosnę.
Najbardziej rzucającą się w oczy ekspozycję tworzyli wspólnie członkowie trzech prężnie działających organizacji - Traktoriada z Marcinem Obałkiem na czele, Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych "Traktor i Maszyna" oraz znany wszystkim Retrotraktorzystom Stary Traktor Bieszczady. Mimo, że ekspozycja zlokalizowana była nieco na uboczu, po uruchomieniu Ursusa C-45 należącego do Andrzeja Mirowskiego wnet dookoła zjawiały się tłumy. W sąsiedztwie starszego brata prezentowano ponadto dwa Ursusy C-328 - reklamujący projekt Traktoriada traktor Ryśka oraz C-328 Marcina, który przejechał trasę do Łaz w 2016 roku o własnych siłach. Ciekawostką była pompa zabudowana z użyciem silnika Andoria - produkowanego współcześnie odpowiednika S-320. Druga część ekspozycji i stoisko znajdowały się w hali L - gdzie na zwiedzających czekał m.in. przekrojowy model silnika S-320, który w ruchu prezentował budowę mechanizmów.
Idąc dalej można było spotkać stoisko firmy Dziekan oraz Lanz Bulldoga z lat 40. i Fordsona F. Tego drugiego udało się nawet na krótką chwilę uruchomić.
W ekspozycji pod dachem uwagę zwracała znana już z innych imprez milionowa "sześćdziesiątka" oraz wylicytowana podczas tegorocznego finału WOŚP eksportowa "trzydziestka" w komplecie z pługiem PZ1A - obie prezentowane na stoisku Ursus & Jacek Mocny.
Kolejny Ursus C-360 służył jako model wraz z ładowaczem typu Tur. Ciekawostką współcześnie produkowaną był ciągnik Farmtrac Heritage - mechaniczny traktor o prostej budowie rodem z Indii.

Paweł Rychter 

 
 

 

Wszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.