cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Nawigacja
RETROTRAKTOR
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FORUM
  GALERIA
  LINKI
  KALENDARZ
  EKIPA
  KONTAKT
  POCZTA
  PARTNERZY
  FACEBOOK
  WSPÓŁPRACA
  REGULAMIN

O KLUBIE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  WŁADZE KLUBU
  LISTA CZŁONKÓW
  DOŁĄCZ DO NAS
  KONTAKT

ŁOCHOWICE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

STARE BUDY
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

ARTYKUŁY
  RETROTRAKTOR
  AKTUALNOŚCI
  URSUS
  ZETOR
  LANZ
  CIĄGNIKI
  MASZYNY ROLNICZE
  PROTOTYPY
  RELACJE
  NASZE MASZYNY
  CIEKAWE MIEJSCA
  MODELARSTWO
  DONIESIENIA DAWNEJ PRASY
  WSPOMNIENIA
  PORADY

Ostatnie Artykuły
JAK DBAĆ O SZYBY W C...
WYKAZ KLUBÓW, STOWAR...
GALA TECHNIKI ROLNIC...
VII SPOTKANIE U SOŁT...
DOŻYNKI JASNOGÓRSKIE...
Zareklamuj się!
DOŻYNKI W URAZIE


Dożynki w Urazie


Pierwszy weekend września br. upłynął w Urazie pod znakiem dożynek. W sobotę miały miejsce Dożynki Gminy Oborniki Śląskie, a nazajutrz Wojewódzkie. Klub RetroTRAKTOR rzecz jasna był obecny przez dwa dni prezentując kilkanaście ciągników rolniczych oraz szereg maszyn i narzędzi stosowanych dawniej na wsi.
W niedzielny poranek, po ponownym przyprowadzeniu sprzętu na plac dożynkowy, członkowie Klubu przejechali w okolice kościoła, aby tuż po mszy przetransportować na wozach wieńce dożynkowe. W paradzie brały niemal wszystkie prezentowane ciągniki, a ponadto większość z nich ciągnęła wozy.
Po przybyciu na miejsce, trwały uroczystości dożynkowe, a w między czasie uruchamiane zostały kolejno żniwiarka Przodownica i snopowiązałka Warta 2 - zaprzęgane do Zetora 25 z 1948 roku.
O godzinie 18.30 został zaplanowany pokaz omłotów, który z przyczyn niezależnych od nas nieco się opóźnił. W pokazie brały udział dwa zestawy - młocarnia MSC-7B Warmianka napędzana od Deutza F1L oraz młocarnia szerokomłotna Vetschau-Weissagker z ok. 1900 roku napędzana od Ursusa C-328. Jako pierwsza "wystąpiła" Warmianka. Spisała się bez zarzutu, a następnie jeszcze oczyściła ziarno po starszej młocarni.
Wśród prezentowanych przez Klub RetroTRAKTOR ciągników znalazły się: 2x Zetor 25K, Zetor 25, 2x Zetor 50 Super, Zetor 4011, 2x Zetor 3011, Ursus C-328, Deutz F1L, Ursus C-330, Ursus C-4011 a także po raz pierwszy po remoncie Ursus C-325. Ponadto pokazano kilka ciągników okolicznych mieszkańców. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację dożynek, pokazów starego sprzętu, a także za przechowanie naszych ciągników. Szczególne podziękowania dla strażaków pod dowództwem Pana Stasia Hurkasiewicza, którzy doskonale koordynowali całość.
Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Boney M.

Paweł Rychter

 

Wszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.