cookies
STRONA GŁÓWNA   ARTYKUŁY   O KLUBIE   FORUM   SZUKAJ   GALERIA
Nawigacja
RETROTRAKTOR
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FORUM
  GALERIA
  LINKI
  KALENDARZ
  EKIPA
  KONTAKT
  POCZTA
  PARTNERZY
  FACEBOOK
  WSPÓŁPRACA
  REGULAMIN

O KLUBIE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  WŁADZE KLUBU
  LISTA CZŁONKÓW
  DOŁĄCZ DO NAS
  KONTAKT

ŁOCHOWICE
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

STARE BUDY
  O NAS
  AKTUALNOŚCI
  GALERIA
  KONTAKT

ARTYKUŁY
  RETROTRAKTOR
  AKTUALNOŚCI
  URSUS
  ZETOR
  LANZ
  CIĄGNIKI
  MASZYNY ROLNICZE
  PROTOTYPY
  RELACJE
  NASZE MASZYNY
  CIEKAWE MIEJSCA
  MODELARSTWO
  DONIESIENIA DAWNEJ PRASY
  WSPOMNIENIA
  PORADY

GADŻETY

Ostatnie Artykuły
WYKAZ KLUBÓW, STOWAR...
GALA TECHNIKI ROLNIC...
VII SPOTKANIE U SOŁT...
DOŻYNKI JASNOGÓRSKIE...
RUDAWKA RYMANOWSKA 2018
Zareklamuj się!
II KONKURS ORKI ZABYTKOWYMI TRAKTORAMI


II Konkurs Orki Zabytkowymi TraktoramiW dniach 5-6.05.2018r. do Lubecka (woj. śląskie) zjechało się kilkadziesiąt starych traktorów - wszystko za sprawą organizowanego po raz drugi konkursu orki dla zabytkowych ciągników. Pomysłodawcą i zarazem osobą, która koordynowała całe wydarzenie był Józef Richter, który udostępnił większość terenu pod imprezę. Wydarzenie wpisało się na dobre w obchody Pielgrzymki Rolników z okazji święta Św. Izydora Oracza, patrona rolników.


Tegoroczna edycja miała wymiar dwudniowy, jednak zasadnicza rywalizacja konkursowa odbyła się w sobotę. Po zakończeniu parady starych traktorów, zaczęto przygotowywać się do przeprowadzenia zawodów. W tym czasie traktorzyści ćwiczyli swoje umiejętności oraz sprawdzali i ustawiali pługi na sąsiednim polu testowym. Podczas konkursu orało niespełna 30 zawodników, zasiadających na rozmaitych ciągnikach. Były zarówno legendarde "bombaje", jak i "samoróbki". Mnóstwo Ursusów i Zetorów, a także takie perełki jak Kramer czy IMT 579. Ewenementem były również jednocylindrowe ciągniki Steyr.

Na podstawie not wystawianych przez członków komisji wyłoniono zwycięzców:
1. miejsce Rudolf Wendlocha - Ursus C-325,
2. miejsce ex aequo Marek Kansy - Ursus C-328 oraz Ewa Pijewska - Ursus C-325,
3. miejsce Stanisław Pijewski - samoróbka S8

Ponadto podczas wręczenia pucharów okazało się, że nagrodę publiczności otrzymał ks. Tomasz Hajok (Ursus C-328), a wraz z nim na podium znaleźli się Jarosław Chojnacki (Zetor 25K) oraz Damian Wolka (Lanz Bulldog 45 PS).

W między czasie, a także podczas drugiego dnia imprezy odbywały się pokazy zabytkowych maszyn, jak również goście mogli sprawdzić jak smakują ziemniaki z parnika. Pogoda dopisała wyjątkowo, szczególnie w porównaniu z ubiegłoroczną, deszczową edycją. Najwięcej frajdy dla uczestników przyniósł niedzielny przejazd, połączony ze zwiedzaniem okolicy: Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej, domu Franciszki Ciemiengi na Kanusie, a także Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach.

W imprezie udział wzięli członkowie klubów: RetroTRAKTOR, Traktor i Maszyna, Stary Traktor Bieszczady, Kierat Team Lubecko, a także wiele osób póki co niezrzeszonych. Za organizację tej wspaniałej imprezy należą się podziękowania przede wszystkim dla Sołectwa Lubecko, Stowarzyszenia Dla Rozwoju Wsi Lubecko, a także osób mocno zaangażowanych z lokalnego środowiska. Ciężko opisać atmosferę za pomocą słów, ale można poczuć choć odrobinę klimat imprezy oglądając poniższe relacje - fotograficzną oraz wideo.

Paweł Rychter

 

Wszelkie rozpowszechnianie i kopiowanie poza użytkiem własnym zabronione.