Kilka słów o naszej wystawie...

    Pomysł zrodził się bardzo przypadkowo, gdy Bartek zaprosił mnie do wystawienia swojej kolekcji starych traktorów podczas Dni Obornik Śląskich w 2012 roku. Wtedy pomyślałem, że skoro ja mogę się pokazać, to inni kolekcjonerzy wiekowych pojazdów tym bardziej.  Czasu było mało, a ściągnięcie widywanych z rzadka pojazdów było stosunkowo trudnym zadaniem, z racji braku kontaktu z właścicielami. Nie mniej jednak dzięki pomocy kilku osób, rozwieszeniu naprędce drukowanych plakatów i informacji w mediach, udało się ściagnąć pokaźną liczbę pojazdów - przynajmniej jak na pierwszy raz. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, a Ci którym nie udało się przybyć, bardzo tego żałowali. Słyszałem wiele głosów, że była to jedna z najlepszych imprez towarzyszących obchodom Dni Obornik Śląskich.

    Z racji tego, że kolekcjonerów w naszym regionie przybywa, postanowiliśmy kontynuować inicjatywę - stąd też wspólnymi siłami udało się, mimo licznych przeciwności, zorganizować w roku 2013 drugą edycję. W 2014 roku zmieniliśmy nazwę na Wystawa Zabytkowych Pojazdów RetroMOTO. Zniknęło słowo "mini", gdyż liczba pojazdów dochodziła do 90 sztuk. Udało nam się również założyć stowarzyszenie pod nazwą Klub Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR, które jest obecnie organizatorem imprezy. Jeśli chcielibyście nas wesprzeć - bardzo będziemy wdzięczni :)

    Chcesz dołączyć do nas? Pomóc w przygotowaniach? Masz ciekawe pomysły? Odezwij się do nas - informacje kontaktowe znajdziesz w zakładce "Kontakt".

Paweł Rychter