Znaleziono 703 wyniki

autor: Martek
29 maja 2026, 11:23
Forum: WARSZTAT
Temat: Zetor 5213VR tylna szyba
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2936

Re: Zetor 5213VR tylna szyba

Jak szyba jest inna niż w standardowym 5211 to niie kupisz takiej gotowej. Musisz sobie iść do Szklarza i dorobić.
autor: Martek
23 maja 2026, 19:16
Forum: URSUS
Temat: Mój URSUS C-328
Odpowiedzi: 58
Odsłony: 76272

Re: Mój URSUS C-328

Marcin_330 pisze: 23 maja 2026, 15:32 Kontrolka ładowania powinna być wpięta między zaciskiem 15 stacyjki a wzbudzeniem alternatora (zazwyczaj to D+, ale może u Ciebie jest sam +).
Co za glupoty piszecie... masz amperomierz to przy tym zostan, albo zmien na 9 diodowy.
W twoim nie da sie prosto zrobic kontrolki.
autor: Martek
20 maja 2026, 13:30
Forum: URSUS
Temat: Pompa ursus c4011
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6843

Re: Pompa ursus c4011


nie odpala, na 3 sekcje prawie nic nie daje a na 4 zero paliwa jak odkręciłem rurki wtryskiwaczy.
i co jak odpali na 2 czy nawet ten 3ci to rozrusza mi 4 ?


ale jestes pewny, że sekcja stoji bo na zdjeciu wszytko wyglada super? Krecisz silnikiem i ona nie waraca po opadnieciu popychacza?
Tak ...
autor: Martek
20 maja 2026, 11:28
Forum: URSUS
Temat: Pompa ursus c4011
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6843

Re: Pompa ursus c4011


Nie wiem co się stało, ściągnąłem klapkę bo nie podawało paliwa na 4 wtrysk, popukałem to delikatnie z myślą że się cofnie, chce użyć chemii bo myślę czy tak na tym tłoczku się coś nie zapieklo/zatarło.
nie wiem czy to sekcja czy listwa dlatego korzystam z forum.
Czy jak się uda usunąć awarie ...
autor: Martek
20 maja 2026, 8:31
Forum: URSUS
Temat: Pompa ursus c4011
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6843

Re: Pompa ursus c4011

Ale o co Ci chlopie chodzi? BPC Cie już zapytał, co tam staneło w pompie niby? Listwa, czy sekcja nie odbija? To jest kurna prosta sprawa, a ty chcesz robic recenzje jakiejś chemii :D

Jak pompa slaba, zaworki w niej nietrzymają to może tak będzie palić ciężko. Daj pompę do magika, albo pal na plaka ...
autor: Martek
15 maja 2026, 14:49
Forum: URSUS
Temat: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 7713

Re: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań


Naprawdę sprawdzał wam kiedyś policjant numery? Mi nawet na przeglądzie nie sprawdzają.



Miejscowi policjanci to luzik. A jak jest akcja zniwa to maja zasade, zeby byly swiatla i hamulce na drodze.

Ale jak sie trafi filozofa z drogówki to moze być roznie...
Ostatnio wystawili u mnie mandat za ...
autor: Martek
15 maja 2026, 14:11
Forum: URSUS
Temat: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 7713

Re: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań



@Boru Odczytałeś już roczniki z odlewów mostu i skrzyni ?
Jutro muszę jeszcze go przerejestrować. Szkoda że nie da się bez zmiany tablic bo ma czarna jeszcze tak ja był zarejestrowany w 81 (kupiony z współdzieleni w 80 ale zarejestrowany w 81)



Świeża sprawa z tego roku:
https://agronews.com ...
autor: Martek
14 maja 2026, 9:55
Forum: WARSZTAT
Temat: Tokarko - Frezarka
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1113

Re: Tokarko - Frezarka


+ paliwo + flaszka + coś tam ....



to i tak masz raczej za półdarmo. na legalu na FV z 23% podatkiem to za 300zł nie chciałoby sie nikomu przestawiac maszyny, albo pisac programu dla jednej sztuki.

Jak będziesz chciał na swojej robić to też nie jest za darmo, zobacz za ile możesz kupić grube ...
autor: Martek
12 maja 2026, 13:38
Forum: URSUS
Temat: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 7713

Re: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań

Celownik07 pisze: 12 maja 2026, 12:45 a wiesz moze od kiedy stosowano cechownik w kształcie gwiazdki przy nr vin?
Ja nie wiem, nigdy nie zwracałem na to uwagi :D . Miałem c355 z numer chyba cos kolo 110 000 wychodziło z 1971 i wydaje mi sie chyba miał gwiazdki, ale nie mam juz tego ciagnika zeby sprawdzic.
autor: Martek
12 maja 2026, 12:40
Forum: URSUS
Temat: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 7713

Re: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań


te nr na moscie nie wygladają na przebijane, widać charakterystyczne prążki od freza po planowaniu płaszczyzny.


Pewnie, że nie są. Po prostu kwity dotyczą innego ciągnika.
Dla mnie to byłby właśnie minus przy renowacji. Przez to moim zdaniem to fatalna baza do odbudowy. Narobić się a nie ...
autor: Martek
12 maja 2026, 9:32
Forum: URSUS
Temat: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 7713

Re: Ursus C4011 – powolna odbudowa i wiele pytań

qkohe155 pisze: 12 maja 2026, 2:03 Ile mth potrzeba do takiego zużycia pedału sprzęgła?
Autor napisał, że do 1980 robił w SKR, no to w 1980 by miał średnio zrobione 10 000 motogodzin i potem "emerytura" na 5ha. to jakieś minimum 13 000 mth, ale pewnie więcej.
autor: Martek
01 maja 2026, 12:32
Forum: PRZYCZEPY I WOZY
Temat: Sanok D35- demontaż i wymiana kołyski siłownika
Odpowiedzi: 103
Odsłony: 234775

Re: Sanok D35- demontaż i wymiana kołyski siłownika




Jakbyś widział ramę od niej po piaskowaniu i sposób spawania to zastanowiłbyś się czy ładować tyle co w kwitach


Widziałem nie jedną przyczepę D47 i spokojnie można na nią ładować, tyle ile przewidział producent. Wszelkie mechaniczne uszkodzenia ramy powstają na skutek nieodpowiedniej ...
autor: Martek
01 maja 2026, 7:31
Forum: PRZYCZEPY I WOZY
Temat: Sanok D35- demontaż i wymiana kołyski siłownika
Odpowiedzi: 103
Odsłony: 234775

Re: Sanok D35- demontaż i wymiana kołyski siłownika

To kup sobie nowa o ladownosci jaka chcesz zamiast marudzic nad 50 letnia przyczepa..
autor: Martek
28 kwie 2026, 22:37
Forum: LITERATURA ROLNICZA
Temat: Instrukcja obsługi c-4011 - DMC przyczepy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 24067

Re: Instrukcja obsługi c-4011 - DMC przyczepy

A czym kosisz?
autor: Martek
28 kwie 2026, 8:27
Forum: LITERATURA ROLNICZA
Temat: Instrukcja obsługi c-4011 - DMC przyczepy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 24067

Re: Instrukcja obsługi c-4011 - DMC przyczepy

Akurat przyczepy to tutaj najmniejszy problem. Tam numer nie zgrywa się z rokiem produkcji, to szła grubsza kombinacja przy rejestracji.
autor: Martek
20 kwie 2026, 13:57
Forum: URSUS
Temat: Ursus C-355, 1971 rok
Odpowiedzi: 369
Odsłony: 579458

Re: Ursus C-355, 1971 rok

https://allegro.pl/oferta/katalog-czesc ... 64231d030b#


45zl to nie kilkaset...xd kup sobie papierowa i na lata spokoj i wygoda.
autor: Martek
13 kwie 2026, 12:46
Forum: REJESTRACJA I ASPEKTY PRAWNE
Temat: Rejestracja ciągnika Ursus C360 - formalności, PCC, OC
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 12583

Re: Rejestracja ciągnika Ursus C360 - formalności, PCC, OC


Jak zarejestrować taki ciągnik Ursus C360 z roku 1981. Posiadam do niego dowód rej. na mojego dziadka i tablice rejestracyjna.
Ciągnik kupił mój dziadek i był jednym właścicielem, zarejestrowany w roku 1981 i nie został wyrejestrowany lecz przestał dziadek robić przeglądy i płacić OC.
W cepiku ...
autor: Martek
10 kwie 2026, 15:58
Forum: ŻNIWIARKI, WIĄZAŁKI, KOMBAJNY...
Temat: Fortschritt E512
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 10485

Re: Fortschritt E512

vistula 1,5 pisze: 10 kwie 2026, 15:27 U mnie w okolicy zach mazowsze w zasadzie poł nie ma takich kombajnów wogóle.Chetnie bym u kogos obejrzał
szukaj ogloszenia sprzedaży olx, marketplace i jedź oglądac.