Kolumna kierownicza Zetor 25

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

Kolumna kierownicza Zetor 25

Post autor: wisera »

Witam
Panowie powiedzcie mi proszę, czy jeśli Zetorek 25 ma wsadzoną kolumnę od C360, to czy da się z powrotem założyć oryginalną, czy jest tak jak w przypadku 40-stki że to już koniec? Nie mam doświadczenia z zetorami, a potrzebuję tej informacji.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Kolumna kierownicza Zetor 25

Post autor: Ursus »

Niestety za mało danych - pytanie jak to jest zrobione. Tu kolumna w zasadzie nie pasuje wprost - być może ktoś wywalił wałek z ramieniem, a w miejsce podstawy kolumny przykręcił jakąś przystawkę do której z kolei kolumnę przymocował. Jeśli tak - to mając wszystkie elementy składowe - można przywrócić do stanu oryginalnego. Nie kojarzę by jakikolwiek element tam wymagał wycięcia.
A nawet gdyby to temat sporo łatwiejszy do ogarnięcia - cenowo jak i mniej roboty z ewentualną "przekładką"
https://sprzedajemy.pl/zetor-k25-obudow ... nr62035273
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
winko
Posty: 273
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:35
Lokalizacja: Gostyń

Re: Kolumna kierownicza Zetor 25

Post autor: winko »

Ja w moim tez mialem kolumne od 360.
Byla dorobiona taka podstawa z blachy i do tej podstawy byla przykrecona kolumna od 60.
Zbiornik paliwa mial zrobione wieksze wyciecie niz w orginale.
Spowrotem udalo mi sie przywrocic do orginalu, nic nie bylo obciete, czy uszkodzone. Tylko problem byl z walkiem kolumny, bo sa dwa typy slimaka i nieszlo skasowac luzu tuleja mimosrodowa.
Pozdrawiam Darek
Zetor 25A 1950r.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Kolumna kierownicza Zetor 25

Post autor: Ursus »

To, że są różne typy ślimaka i ślimacznic to jedno, ale drugie, że używane przekładnie jak się zakłada to one są w okolicy jazdy na wprost najbardziej zużyte - jak się reguluje luz to albo on jest albo go nie ma, ale się układ zacina, że nie idzie ukręcić. Czasem można ślimacznicę obrócić, ale nie zawsze się da.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ