Wszystko o Zetorze 25

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
Mateusz Rogowski
Posty: 342
Rejestracja: 16 cze 2006, 12:38

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Mateusz Rogowski »

Czy takie cięgno będzie pasowało do podnośnika w Zetorze 25?? Chodzi mi o to czy zmieści się miedzy flanszami z otworami na obudowie podnośnika...

http://www.allegro.pl/item843230414_lac ... rznie.html
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Dobrodziej103 »

Zmieści się ale tylko wtedy jak obetniesz te wystające pierścionki na jabłkach. Wiem bo ja tak robiłem.
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: krzmaz7 »

Rozmawiałem ostatnio z człowiekiem, który twierdzi, że wyremontował już nie jeden silnik do Zetora 25 zakładając panewki od Ursusa C-360 (bodajże na 6 szlif). Czy ktoś o tym słyszał i czy jest to w ogóle możliwe? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi z waszej strony.
bart567
Posty: 56
Rejestracja: 24 wrz 2009, 0:26

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: bart567 »

~krzmaz7 a chodziło mu o panewki główne czy korbowodowe?
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: krzmaz7 »

Nie mam pojęcia, rozmawialiśmy przez telefon i powiedział mi tylko, że robił szlif wału i założył panewki od C-360 na szósty szlif.
Awatar użytkownika
73michal
Posty: 157
Rejestracja: 08 lip 2008, 23:10

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: 73michal »

Mateusz, a spróbuj z cięgnem od Władymirca. Może ono będzie pasować.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Jacek ze Skansena »

Nie bardzo mi się chce wierzyć ale zapytam kolegę, który robi na bierząco remonty. Może coś więcej się dowiemy.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: drandrzej »

tak też się da

miałem gdzieś takie panewki zetorkowe z wytoczonymi na wkładki listkowe miejscami - niestety we wszystkich przypadkach tam gdzie były - były zatarte . wadą jest to że listek jest węższy od oryginalnej panewki o jakieś 20% , więc trwalość musi się zmniejszyć

mozna by też rozhonować panewkę w korbowodzie(np na średnicę korbowodu c360 - czy dowolnego innego który pasuje średnicowo) i usiłować wklejać listki szerokie bez brzegów - na Loctite , chodziło mi to po głowie do czasu aż nie kupiłem oryginalnych - pomysł nie został sprawdzony choć ma szanse powodzenia moim zdaniem
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: klusek-rolnik »

Mam pytanie do użytkowników bądź posiadaczy instrukcji obsługi Zetora 25K. Czy taki ciągnik zmieści się między dwoma słupkami o rozstawie 2m?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: damber »

W czeskiej instrukcji obsługi pisze, że przy najwęższym rozstawie kół szerokość wynosi 1965mm
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: klusek-rolnik »

Aha... dziekuje za odpowiedź Panowie :)
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: drax »

Może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa pompy hydraulicznej w zetorze, a mianowicie jej wymiana(dostępność) bądź regeneracja ?
Ciężko jest dostać się do pompy ? Może macie jakieś zdjęcia z demontażu ? Z niewiadomych mi przyczyn pompę mam zamontowaną z zewnątrz, a potrzebna mi będzie druga pompa, gdybym naprawił tą oryginalną, to miałbym już jedną gotową.
LukaszP
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2008, 17:13

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: LukaszP »

Pompa znajduje sie na spodzie obudowy podnośnika. Trzeba zdjąć ramiona wraz z deklem. Dobra pompa to nie lada rarytas. W ojcowym K25 ukęciła się kiedyś jej ośka - ot taka awaria. Możesz napisać do Hydrotoru z Tucholi - byćmoże zregenerują. A co do tego, że masz zamontowaną drugą - orginalna nie była zbyt mocna - byćmoże to powód jej ominięcia.
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: drax »

A jaki udźwig ma na oryginalnej pompie podnośnik ? słyszałem, że koło 400 kg, a czy w związku z tym jest możliwość, że teraz zwiększy się udźwig, ramiona wytrzymają ?
Nie dało by się zamontować wewnątrz obudowy jakiegoś lepszego zamiennika ? Jeszcze nie rozkręcałem więc nie wiem jak to wygląda
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Bolszewik »

Wymiana pompy na inną = wymianie rozdzielacza, czasami siłownika itd. Bo inaczej słabszy element szybko padnie. Chodzi tu nie tylko o ciśnienie ale i wydajność pompy.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
LukaszP
Posty: 31
Rejestracja: 10 kwie 2008, 17:13

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: LukaszP »

Sęk w tym, iż w zetorze rozdzielacz jest razem z tłokiem:), szczerze wątpię czy da radę zamontować wydajniejszą pompę w miejscu oryginalnej.
Najpierw polecam sprawdzić co tam siedzi, o ile w ogóle siedzi:confused:
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Bolszewik »

Jeśli potrzebujesz hydrauliki zewnętrznej to zrób osobny układ hydrauliczny. Napędzić go możesz np. z WOM dzięki temu nie ingerujesz w konstrukcje pojazdu.

Zaś podnośnik i resztę zostaw o oryginale.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: drax »

http://picasaweb.google.pl/Draxters/Zetor25#

U mnie pompa tak jest zamontowana, a co do hydrauliki zewnętrznej, to właśnie o to się rozchodzi, gdzie zamontować tą drugą pompę, gdyż chce zrobić TUR do zetora, a WOM będzie mi również potrzebny, zastanawiam się, czy nie zdjąc tego pojedyńczego kółka pasowego, założyć podwójne i nad tą pompą zamontować drugą, ale to wszystko się jeszcze okaże.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: drandrzej »

zębatka na WOM i pompę , napęd z WOM łańcuchem , pompa pod podnośnikiem lub z boku , ew dodaj 2 pompę obok tego co masz
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: drax »

Będę musiał zobaczyć jak będzie z możliwością montażu mojej obecnie pompy, jest ona z prasy hydraulicznej i jest dość sporych rozmiarów, znacznie większa, niż ta obecnie zamontowana do podnośnika. A dlaczego paski nie wystarczą ? Będa się ślizgać ? Mam zamiar każda pompę zamontować na osobnym pasku, a obecne kółko pasowe zmienić na podwójne. Nie zda to egzaminu ?
ODPOWIEDZ