Wszystko o Zetorze 25

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
felek
Posty: 143
Rejestracja: 23 lip 2006, 21:32

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: felek »

Witaj. ja mam założona oryginalną pojedynczą obudowę Zetora ale wewnątrz zastosowałem wkład z jakiejś ciężarówki. Musiałem dorabiać tulejkę dystansową i sprężynę, żeby filtr był szczelny. Mam zamiar zastosować podwójny filtr papierowy i filcowy (C-360), bo tylko taki daje gwarancję długotrwałej żywotności pompy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
felek
Posty: 143
Rejestracja: 23 lip 2006, 21:32

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: felek »

Zapomniałem o trudnym odpalaniu. Jeżeli po powtórnym odpaleniu pracuje poprawnie to prawdopodobnie masz nieszczelność w okolicy pompy - śrubka odpowietrzająca - przewód filtr paliwa do popmpy.
Spróbuj zastosować nowe uszczelki miedziane, ale wyżarzone, bo lepiej siadają.
Awatar użytkownika
felek
Posty: 143
Rejestracja: 23 lip 2006, 21:32

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: felek »

Rozmawiająć o filtrach ciekaw jestem jak radzicie sobie z filtrami olejowymi w Zetorach 25. Czyszczenie zgodne z instrukcją jest conajmniej lekko mówiąc uciążliwe, a silniki nie cierpią brudnego oleju. Mam pomysł na zastosowanie 2 szt filtrów jednorazowych i umieszczenie ich wewnątrz filtru oryginalnego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: rafal »

Felek , strzał w dziesiątkę ,
przyjrzałem się po kolei i winą można obarczyć przewód paliwowy z filtra paliwa do pompy. Tam łapał poietrze. W zasadzie od razu cały był do wyrzucenia.
Ja z kolei jestem ciekaw twojego patentu na filtr olejowy, u mnie w obydwu ciagnikach są te oryginalne talerzyki z siateczką. Do tego mam tą pierwszą najprostrzą wersję z pojedyńczym filtrem. Czyli najsłabiej czyszcząca. :rol:
Awatar użytkownika
felek
Posty: 143
Rejestracja: 23 lip 2006, 21:32

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: felek »

Ciesze się, że znalazłeś usterke.
Filtr oleju robie podwójny z wkładów od MF. Potrzeba jeszcze 2 króćce z gwintem do mocowania i 2 krążki z blachy.
Jeszcze mam Zetorka na działce w lesie, ale jak zjadę na zimę to wszystko zmontuję i porobię zdjęcia. Wkłady będą wymienne a wygląd zewnętrzny oryginal :) Z pojedyńczym jest połowa mniej roboty.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: rafal »

Ciekawy pomysl, czyli wynika z tego , że wkłady pasują do wnętrza kielicha. Zatem z ciekawościa obejrzałbym jeszcze fotki kompletu z tymi krućcami i krązkami, no i jak to wszystko jest zamocowane. Ale gratuluje patentu.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Marcin125p »

Ja wolę Ursusy ale moje zainteresowanie starymi traktorami wzieło się od Zetora 25K. To było 4 lata temu - stał u mnie na podwórku ( tym co go kupili się zepsuł). Zetorek wyglądał kiepsko:( : kabina od C-360 (konserwa), błotniki tylne kanciaste (samoróbki) oraz tylne koła jedno wąskie jak przystało na K-25 a drugie było od ... Vistuli czy innego traktora. Po prostu :rip: taki był stan Zetora.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Ursus »

W Vistuli koła początkowo były od Ursusa C-45, a później gdy zaprzestano ich produkcji zaczęto zakładać od C4011:)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Deleted_User »

Witam wszystkich użytkowników i sympatyków "boćka" .
Jeszcze na przełomie maj czerwiec poszukiwałem dokumentacji serwisowej i katalogowej Zetora25k dopiero na czeskich stronach znalazłem małe co nieco .Dzisiaj szukając pompy hydraulicznej do podnośnika natrafiłem na tą stronkę i muszę przyznać , że jest OK. Bardzo dobry pomysł ,widzę że można tutaj się wymienić doświadczeniami , tutaj też można się poradzić . Korzystając z okazji mam pytanie czy ktoś zna zamiennik pompy hydraulicznej do podnośnika lub wie kto miałby do sprzedaży taką pompę - orginalną lub zamiennik.Widziałem kilka rozwiązań polegających na umocowaniu pompy z T25 na zewnątrz ,napędzanych z wałka koła pasowego ale jest to małoestetyczne , a czasami niebezpieczne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Ursus »

Serdecznie dziękuje za miłe słowa - staramy się aby było jak najlepiej. Co do Twoich pytań to niestety nie potrafię pomóc, ale mamy tutaj dużo miłośników i właściceli Zetorków, więc ktoś napewno pomoże :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Deleted_User »

Witam
Mam pytanie do Rafała czy Twój kolega ,który miał kupić furę części do bociana posiada na zbyciu pompę hydrauliczną do podnośnika??
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: rafal »

No właśnie ma furę części ale to jest głównie silnik. Sam szukam kilku elementów podniośnika w tym pokrywy i zaworu suwaczkowego.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Jacek ze Skansena »

U mnie jest coś takiego, ale musiałbym zobaczyć. jesli jesteś zainteresowany to napisz co faktycznie potrzebujesz. Jeśli ja nie będe miał to znajdę u kumpla. Najlepiej na ulajacek@op.pl lub na naszą pocztę
Awatar użytkownika
Mateusz Rogowski
Posty: 342
Rejestracja: 16 cze 2006, 12:38

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Mateusz Rogowski »

Witam, czy ktoś posiada przystawke do kosiarki od owego ciagnika?? Pytam sie bo mam prawie całą kosiarke....
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Deleted_User »

Witam.Szukam glowicy do zetora K-25
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Jacek ze Skansena »

Roch napisz w jakim stanie ma być ta głowica i na kiedy potrzebujesz. Ostatnio załatwiałem coś takiego koledze ale niewiem czy jeszcze będzie można dostać. ulajacek@op.pl lub na adres retroktraktora. Cos poszukam. w czwartek jadę do gościa co ma trochę części.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ja szukam orginalnego siedzenia z 1947 do Zetora 25
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Mirek »

Niedawno na złomowisku niedaleko Inowrocławia znalazłem zetory: 25 i super50. niestety właściciel złomowiska jest uparty i nie chce ich sprzedać:no:. Mi zależało na masce do mojego zetorka ponieważ moja jest pogięta i pospawana. właściciel złomowiska podobno chce te zetory piaskować i malować ale z tego co ja słyszałem one stoją już tam od lat:(
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Ursus »

To może spróbuj go jakoś namawiać ciągle - może wreszcie odpuści i sprzeda ;) Nie rozumiem takich ludzi. Żeby to chociaż naprawdę mieli zamiar remontować, albo trzymali jako dawce części do jakiegoś odremontowanego ciągnika. A to takie psy ogrodnika - "sam nie zje i innemu nie da" :no:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Mirek »

To znaczy mi zależało na masce do 25 bo moja wygląda nie specjalnie i nie interesuje mnie kupno innego ciągnika ale może inni byliby zainteresowani
ODPOWIEDZ