Wszystko o Zetorze 25

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Przemo »

Siema zdrówko w porządku jakoś leci:p Co do luzów, to luz ustawiasz na cylindrze na którym jest praca i tłok znajduje się na GMP CZYLI ZAWÓR SSĄCY SIĘ ZAMYKA I TŁOK IDZIE DO GÓRY I ZOSTAWIASZ GO NA GÓRNYM MARTWYM PUNKCIE jeżeli ciężko Ci jest to wyczuć to możesz sobie odkręcić rurkę od wys.ciśń. przy pompie wtr. i jeżeli kończy się wtrysk na danym cyl. to na nim możesz ustawiać luz i to tyle.Co do określ. LUZ to LUZ więć wkładasz szczelinomierz i ustawiasz oby nie za ciasno pamiętaj luz musi być taki jak książka pisze*pray*

pozdr.Przemo*yes*
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: chrapek3011 »

Powinien być jak książka pisze,ale...

...jak dźwigienka wyklepana od trzonka zaworu to i tak na nic ustawianie na szczelinomierz.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: papiszon »

To ile tego wyklepania będzie? Kilka setek. Lepiej, żeby miał większy luz niż wcale. Najwyżej będzie trochę klekotać, co przy starym zetorku nada silnikowi "oryginalnego" brzmnienia.*annoy*
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Wiesiek »

Witam!
Panowie czy pokrywy skrzyń biegów do Zetora K25 są jednakowe we wszystkich rocznikach i typach? Kiedyś ktoś pisał , że pokrywa starego lub nowego typu. Nie mogę tego postu znależć. Poszukuję właśnie pokrywy skrzyni biegów .Ewentualne transakcje na PW
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Ursus »

Są różne typy - wszystkie pasują, ale jedne są z mocowaniem na siedzenie rurowe, drugie nie. Jedne mają mocowanie wajchy blokatora, a inne nie. No i kształt tych podnóżków jakby też bywa inny.
Jakiej potrzebujesz? Bo może będę miał jedną na zbyciu.



**************************

Mam pytanie do Zetorowców. Czy spotkaliście się kiedyś z takim wyprowadzeniem wydechu, poza obrys maski?

Obrazek




Wszystko wygląda bardzo fachowo, kolektor jest dolny, ale zamieniony na górne położenie. Co ciekawe brak w nim kołnierza do przykręcenia, a tylko ma szyjkę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: damber »

Czy można jeszcze kupić uszczelkę pod pokrywę klawiatury do ZETORA 25?
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Ursus »

Można, ale jest ona jakby z metra cięta, taki klin. Ja i tak traktuję to silikonem, szczególnie w miejscu łączenia tej uszczelki.

Tylko nie wiem czy osobno jest w sprzedaży np. w Danrolu, musiałbym popytać. Bo na pewno jest w zestawie uszczelek do silnika.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: damber »

A nie ma jakiegoś innego patentu, bo kumpel praktycznie tylko potrzebuje tą uszczelkę - nie da się z czegoś innego dopasować podobnej uszczelki?
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Ursus »

Można zastosować tylko silikon, też tak miałem zrobione i było ok. Problem jest jednak taki, że trzeba go dać dużo, gdyż pokrywa ma rowek na uszczelkę. Jak jej nie ma to pozostają tylko 2 ostre krawędzie. Należy więc najpierw jakąś masą uszczelniającą na przykład wypełnić ten rowek, na równo i dopiero jak zaschnie to przesmarować silikonem i montować na głowicę.
Kiedyś zrobiliśmy na masę uszczelniającą, taką mocną, ale potem ciężko było oderwać ją przy konieczności demontażu pokrywy i nieco uszkodziłem sobie ją, pozaginałem.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Albercik »

Mam pytanie, możliwe że już się pojawiło takie.
Jaki akumulator do Zetora 25k ?
Wiadomo że 12 ale reszta parametrów?
Z tego co już się pytałem to 90-120 Ah ale jaka moc rozruchu ?
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Przemo »

Siema Albert ja do swojego bociana kupiłem 90Ah 690A na rozruch i świetnie sobie radzi taki w zupełności wystarczy.Teraz jest inna technologia wytwarzania baterii, kiedyś z takim prądem to chyba trzeba by było 120-160Ah*eek*
Jak potrzebujesz to daj znać załatwię Ci w extra cenie taki,albo podjedz do mnie do sklepu na skłodowskiej MasterMet i pogadamy:p

Pozdro Przemo*yes*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Ursus »

Pewnie, prądu nigdy nie za wiele - chociaż ponoć za duży też nie może być, żeby prądnica dawała radę ładować. Taki jak ma Przemo będzie ok.

Chociaż mój pali z aku samochodowego, jakas 60tka albo 74, Ale jakbym codziennie odpalał i gasił to pewnie szybko trzeba byłoby zmieniać akumulator.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Albercik »

No to wiem czego mam szukać. Akumulator narazie poczeka, muszę się uporać z pompą wody.
Dzięki ;)
lapsus37
Posty: 54
Rejestracja: 16 paź 2011, 10:28

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: lapsus37 »

witam mam takie pytana dwa pierwszeto czy rozrusznik od zetora k 25 jest podobny do ursusoskiego z c330 bo na giełdzie w kielcach taki sam jak u mojego koleś miał na sprzedanie i mówił że do c330 po regeneracji za 150 zł a drugie to mam rozrusznik i po prostu gdy się nim kręci to on nie ma siły przekręcić kompresji to na pewno nie jest akumulator bo mam nowy odpowiedni i właśnie na giełdzie facet od rozruszników mówił mi że może być spalone lub nadpalone te zwoje w środku szczotki nie bo sprawdzałem i czuściłem i teraz czy da się dokupić te zwoje no chyba że macie inne diagnozy dla rozrusznuika
*no*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Ursus »

Do Zetorka pasuje tylko rozrusznik od Zetorka. Nic nie podpasujesz.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: papiszon »

Zetorek ma to do siebie, że rozrusznik kręci w przeciwną stronę.*clap*
Przyczyną "niemocy" rozrusznika nie musi być od razu przepalenie zwojów. Sprawdź tulejki wirnika. Może są wyrobione i stojan przyciąga wirnik. Obejrzyj wirnik, czy nie jest pobcierany. Może styki w elektrowłączniku nadpalone i nie przenoszą większego prądu? Po prostu trzeba go rozebrać i posprawdzać. A samego uzwojenia to chyba nie kupisz, raczej cały wirnik.
zetorbenek
Posty: 31
Rejestracja: 29 wrz 2012, 20:11

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: zetorbenek »

Witam wszystkich panowie szukam wskaznikow do zetora 25
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: brutal66 »

Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Albercik »

Jaki ciężar można zawiesić na pompę Bociana żeby można było spokojnie jechać ? Żeby nie urwać uszu w pokrywie podnośnika i cięgnik sobie radził spokojnie ?
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Wszystko o Zetorze 25

Post autor: Przemo »

żeby nie przesadzić tak z 300kg.To znaczy ile udzwignie pompa i tłok tyle podniesiesz reszta spoko wytrzyma,Myślę że uszy sporo wytrzymują tylko jak jest obciążenie statyczne, po prostu wisi jakiś ciężar dopiero w momencie zerwania dynamicznego np. kamień przy orce to wtedy uszy pękają.Dlatego w zetorkach były montowane cięgna z bezpiecznikiem rozłanczającym:p

Pozdro.Przemo
ODPOWIEDZ