zetor pompa wtryskowa (zetor t25)

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

zetor pompa wtryskowa (zetor t25)

Post autor: brutal66 »

Witam, dziś rozpocząłem remont (ale o tym będzie nowy post). Zanim zacząłęm rozkrecać Zetorka postanowiłem sprawdzić pompę wtryskową ponieważ nie trzymał obrotów i trapiło mnie to od dłuższego czasu. Ściągnąłem małą pokrywę pompy aby zobaczyć tłoczki i tu niespodzianka- pełno wody i paskudnego twardego brudu, który blokował ząbki. Wszystko zostało wyczyszczone ale, ponieważ pompę będę rozbierał nieco później nasunęło mi się pytanie, jak jest ona smarowana? Byłem pewny że olejem z silnika. Jeżeli smarowanie jest z silnika czy jest podłączona do ogółnego smarowania? Pytam ponieważ, po kilkuminutowej pracy nie zauważyłem aby dostawał się tam olej?! Stąd moja konsternacja i pytania. Proszę o pomoc, pozdrawiam

Czytałem książkę napraw i niestety ten "szczegół" został pominięty ale jeszcze pogrzebię.



Marku, pompa była wyczyszczona specjalnym środkiem i jest już zalana olejem.
Wierzę Twoim słowom ale nie zgadza się to z tym co piszą w książce. Jest tam mowa o rurce przelewowej i utracie oleju silnikowego- w pierwszych wersjach. Następnie pompa miała już śrubkę tak jak napisałeś oraz drążoną śrubę mocującą do bloku silnika której zadaniem było odprowadzanie nadmiaru oleju z powrotem do miski olejowej. Więc coś się nie zgadza, co myślisz?

Wrzuciłbym skan ale nie wiem jak.






Gdzie się podziała odpowiedź Marka???
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
ODPOWIEDZ