Kupię Zetor

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

Panowie i Panie - postanowiłem kupić ciągnik. Mam na ten cel odłożone ok 4000 zł. Do zakupu doppinguje mnie konieczność zadośćuczynienia warukom dopłat unijnych - jest u mnie potrzeba dwa razy w roku koszenia 7 ha . Można co prawda zamówić usługę - ale jestem oszczedny i nie lubie płacić za coś co mogę sam zrobić . Mam poza tym dużó czasu - potrafię co nieco naprawić , wyregulować , pospawać , przyszlifować. Mam prawo jazdy na traktor- i umię orać, kosić, bronować itp. Więc zapadła decyzja , że sobie kuopię traktor i kosiarkę . Kosiarkę kupiłem listwową konną ze skróconym dyszlem, a wprzyszłości kupi ę OSE - mam nawet na oku taką listwówkę.. A traktor - planuje kupić jakiś niedrogi, taki co by miał tyle lat co ja (w podeszłym wieku, taki emeryt ciągnikowy...), i bez rejestracji- bo nie mam potrzeby wyjeżdżać na drogę publiczną.. I wymysliłem sobie , że musi to być przede wszystkim ładny traktor- łądny czyli fabrycznej produkcji . Może być podrdzewiały i lekko zdewastowany - ale z kmozliwością powrotu do wyglądu fabrycznego. Więc odpadają wszelkie samobuje, esiaki i ibnne wynalazki z silnikami polonezów, maluchów ,wuesek. Oryginalny- fabryczny! Powinien być diesel , ale widze czasem benzynowe oryginalne ciągniki - i bym taki też zaakceptował. Chce żeby miał ten mój ciągnik WOM i podnośmnik hydrauliczny, Kabiny nie musi być - ale jakby była - tobym nie zdejmował. I powinien to byc traktor na chodzie - żeby można było uruchomić i sprawdzić , czyśa wszystkie biegi, czy podnośnik podnosi i czy WOM kręci. I tu odpadają kolejne oferty typu rozmontowany do remontu, lub do złożenia. Może być bez możliwości odpalenia przy sprzedaży, ale żeby nie był zgrzebany i w kawałkach. I jeszcze ważna sprawa - oferta powinna pochodzić z województw podkarpackiego, i sąsiednie małopolskie , swietokrzyskie, lubelskie- mieszkam w Mielcu i odległość jest istotna ze wzglęgu koszty transportu.I oglądam codziennie wszystkie oferty allegro i tablica - i co rusz to trafiam na oferte zetora, władymirca i czasem jakieś egzotyczne marki - ford, peugeot, porsche, man, guldner , deutz, białoruś, mtz- I wszystkie te marki mi pasują! Ale jak wejdw szczegóły - jak cenowo pasuje- to czasem odległość jest przerażająca. A jak coś trafia się bliżej - to jest w stanie beznadziejnym- stoi w pokrzywach od kilku lat- albo rozmontowane i tryby we worku. Trafia sie czasem opcja - śliczny zetor major - stan optyczny całkiem do rzeczy - ale w opisie "silnik do remontu" lakoniczna informacja i nie wiadomo w sumie co to znaczy. A telefonu nie ma kto odebrać, na meila nie ma odpowiedzi. Zwracam się więc do Szanownych Kolegów - jakby scie mieli wiedzę na temat traktora spełniającego choćby w przybliżeniu moje warunki - dajcie znać - ...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Kupię Zetor

Post autor: bossmann »

Tak.... 4 tys posiada pan? no to jak bede wiedzial to dam znak.o
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Kupię Zetor

Post autor: Ursus »

W tych pieniądzach jak się dobrze poszuka, to można znaleźć bardzo dobrego Zetorka 25, ale on trochę cierpliwości wymaga.
Polskiego Ursuska ciapka się nie kupi za tyle niestety.
Może Władimirec?
No chyba, że chcesz odrobinę egzotyki to jakiś Ferguson benzynowy :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

bossmann napisał/a:
Tak.... 4 tys posiada pan? no to jak bede wiedzial to dam znak.o
O - naprzykład tu widze : http://otomoto.pl/zetor-k-25-A215079.html to coby mnie zadowalało - ale odległość jest 500 kilometrów... za daleko . Albo tutaj: http://allegro.pl/zetor-k-25-orginal-pe ... 85173.html - całkiem dorzeczny zetorek - ale do Białegostoku mam chyba 700 km - za daleko.
Albo ten super http://allegro.pl/zetor-super-50-i2722293092.html - też 600 km ode mnie. Albo tu + http://otomoto.pl/zetor-k-25-k25-bocian-A218054.html + tey 600 km.

I tak yacyznam nabiera pryekonania + e cođ jakbz le miesyakm + ode mnie wsydyie daleko..
Ursus napisał/a:
W tych pieniądzach jak się dobrze poszuka, to można znaleźć bardzo dobrego Zetorka 25, ale on trochę cierpliwości wymaga.
Polskiego Ursuska ciapka się nie kupi za tyle niestety.
Może Władimirec?
No chyba, że chcesz odrobinę egzotyki to jakiś Ferguson benzynowy :D
No wiem , że z taka kasą nie mam zbyt wykwintnego wyboru - ale zetorek może być! I władymirca też chce! I na fergusona benzynowego tez bym się rzucił! Ciapka z oczywistych względów nie - bo taki jakby jeździł, to by miał cene dla mnie za wysoką. Niedawno mi sprzed nosa znikł zetor tak bociek - z silnikem c-330. Poszedł dokładnie za 3900. I majorek mnie tez ominął za 4500 ... A dlaczego piszesz że zetor 25 cierpliwości wymaga? Chyba każdy traktor co ma 50 lat - wymaga zabiegów, pielęgnacji, podgrzewania przed uruchomieniem itp Biorę to pod uwagę.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Kupię Zetor

Post autor: Ursus »

Tzn. Zetorek specyficzny jest - tam zawsze jest coś do zrobienia ;)

A odnośnie tego, że masz daleko... My do Ciebie też :D

Często jednak mi się coś ciekawego trafia właśnie w Rzeszowie, Lublinie albo tamtych okolicach.

Może warto podzwonić się potargować?

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ID1CUsW.html

http://tablica.pl/oferta/zetor-k25-siln ... 90f7;r:;s:

To już pod nosem!!!

http://tablica.pl/oferta/ursus-c-328-i- ... ad32;r:;s:





A może tu też warto popytać i coś utargować:

http://tablica.pl/oferta/ciagnik-zetor- ... aad32;r:;s:
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Kupię Zetor

Post autor: bossmann »

Na Zambrow org daj ogloszenie ze chcesz z bialego do siebie traktor przywiesc i mozliwe ze ktos pusty, polpusty zabierze za niewielka kaske a i cos znegocjujesz.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: GMalec »

witam condorpapa ja mam na sprzedarz rs 09 z 63 roku z kosiarka boczna ale czeba mu załozyc silnik bo jest zdjety bo był robiony remat nowe panewki wał tłoki tuleje do tego dokładam mase czesci tzn. tuleje nowe tłoki pierscienie nówki głowice ani razu zakładane wał panewki drugi blok instrukcje obsługi i katalog czesci rs ma nowe opony z przodu a z tyło bierznika jest z 85% cena 3.500zł do negocjacji jestem z jarosławia podkarpackie aha mam tez zetorka k25 na chodzie 57rok ale usczelka pod głowica przepalona i kiepskie opony cena 2400
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

[ rs 09 z 63 roku z kosiarka boczna
zetorka k25 na chodzie 57rok
O, tu jest cos dla mnie. Będę prosił o fotki na PW -
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: GMalec »

oki ale fotki moge dac ci jutro bo aktualnie niemam a jutro cykne i podesle
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

GMalec napisał/a:
oki ale fotki moge dac ci jutro bo aktualnie niemam a jutro cykne i podesle
Ok - nie pali się.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: GMalec »

witam wysłałem ci zdjecia traktoprków na e-maila condorpapa:p
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Kupię Zetor

Post autor: dawid25 »

GMalec a mógłbyć i mi podesłać fotki zetorka ?? z chęcią bym go obejrzał :)
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: GMalec »

podaj e-maila:D
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

GMalec napisał/a:
witam wysłałem ci zdjecia traktoprków na e-maila condorpapa:p
Podaje meila- wsg57@interia.pl
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Kupię Zetor

Post autor: Wicher »

Condorpapa, jeżeli nic Ci się tutaj nie trafi to powieś w jakimś sklepie z częściami do ciągników ogłoszenie o zakupie... Co bogatszym rolnikom nie chce się ogłaszać starego ciągnika na sprzedaż.
Przykład: Kumpel kupił w ten sposób tura. Zapłacił 3 tysiące. W cenie dostał majorka na którym ten tur był zamontowany ;) Więc może i Ty spróbuj szczęścia? Rok temu miałem kontakt do gościa za Puławami, miał dwa k 25 z trzaśniętą głowicą, ale za złotówkę kilo...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

powieś w sklepie z częściami do ciągników ogłoszenie o zakupie...

Bardzo sensowny pomysł - tak wydaje mi się... Co najmniej oferta będzie w małej odległości. Bo niekeidy b. atrakcyjne oferty są z nieatrakcyjnej odległości - a transport dzisiaj kosztuje niemało. Dzięki Wicher.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: GMalec »

condorpapa ja juz ci wyslalem zdjecia zetora i rs 09
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Kupię Zetor

Post autor: Wicher »

Po doświadczeniach z zakupem opryskiwacza wiem że to najlepszy pomysł... Ludzie są tak nieżyciowi że umawiasz się, zamawiasz lawetę, jedziesz a w połowie drogi dzwoni że nieaktualne....
A tak masz blisko i obejrzeć, i na kołach można wrócić, dowiedzieć się jak się traktor sprawował...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

[quote]GMalec napisał/a:
condorpapa ja juz ci wyslalem zdjecia zetora i rs 09


Nic nie widze, nic nie przyszło - wyslij jeszcze raz : wsg57@interia.pl
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: GMalec »

condorpapa juz wyslalem i jacekzeskansena tez ci wyslalem
ODPOWIEDZ