jak wybić sworzeń osi przedniej w zetorku 25

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
GRZECHU
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2011, 11:23

jak wybić sworzeń osi przedniej w zetorku 25

Post autor: GRZECHU »

Jak w tytule mam problem z wybiciem sworznia osi przedniej w zetrku czy są tam jakieś zabezpieczenia?



Czy naprawdę nikt tego nie robił? Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: jak wybić sworzeń osi przedniej w zetorku 25

Post autor: brutal66 »

Witam, w obu sworzniach (małym i dużym) jest otwór przelotowy przez który przechodzi "przetyczka" u mnie to był gwóźdź:) Jeśli usunąłeś przetyczkę a sworzeń nadal nie chce wyjść podgrzej go palnikiem lub lutlampą i wtedy użyj przemocy w postaci młotka.

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
GRZECHU
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2011, 11:23

RE: jak wybić sworzeń osi przedniej w zetorku 25

Post autor: GRZECHU »

dzięki za podpowiedź czyli swożeń jest dzielony? U mnie nie widać żadnych przetyczek ale trochę to wygląda jak "posmarkane" spawarką może są pod tym
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: jak wybić sworzeń osi przedniej w zetorku 25

Post autor: brutal66 »

Nie, sworzeń nie jest dzielony, miałem na myśli że sworznie są dwa. Jeden główny na osi, drugi w usztywnieniu osi ( element w kształcie litery V mocowany do osi). U mnie przetyczka była na końcu sworznia. Trudno było wybić. Najlepiej jest zdemontować całą podporę wtedy jest lepszy dostęp i wygodniej jest go wybijać. Pamiętaj aby wybijać sworzeń w kierunku przodu ciągnika!

Pozdrawiam Tomasz



Obrazek
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
GRZECHU
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2011, 11:23

RE: jak wybić sworzeń osi przedniej w zetorku 25

Post autor: GRZECHU »

Dzięki sprubuję o efektach powiadomię
ODPOWIEDZ