Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Albercik »

Dzięki za słowa uznani :)

Przeróbki ma fantastyczne! służył do końca, gość się zajmował badylami, kawałek ogrodu, teraz przeszedł na handle i maszyna stała, wszędzie gdzie możliwe jest piasek, dzieciaki miały zabawę.

Co do PGR to poczekamy, zobaczymy, poszykuje się ciągniki i maszyny to pewnie coś się porobi, u mnie pole do pokazów się znajdzie :)

Możliwe jest odpalenie przez WOM ?
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Traktorek98 »

Palenie przez WOM to chyba nie wyjdzie. Bo chyba będzie się kręcił w drugą stronę wałek niż powinien.
U mnie jak mieliśmy 30 i 60 to paliło się przez Wom ale doczepiając drugi koniec do koła, ciągnik do góry i już. Jak to było zrobione to nie wiem (nie było mnie jeszcze *clap* )
Awatar użytkownika
URSUS c 328
Posty: 273
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:55

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: URSUS c 328 »

Cześć Albercik. Widzę, że błotniki z tyłu są od c 330, sprzedajesz je?
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Przemo »

No Albercik jak masz wszędzie tyle piachu to koniecznie musisz w nefralgiczne miejscs zajrzeć obowiązkowo bo nie wiadomo gdzie łebki nasypali a piasek to wróg nr1 ciągnika.Ale dacie radę z naszą pomocą czy bez:p*tup*
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Albercik »

Powoli się wytrzepie cały piach!

Błotniki na razie będą te, skończe Bociana to będę się brał za tego, od 30-stki raczej mi nie będą potrzebne więc w przyszłości będą wymieniane i pójdąpod młotek.
Chyba że ktoś mi zaproponuje wymianę :)




******************

Po całym dniu dłubania przy oleju i szybkim montowaniu patentu na tymczasowy zbiornik paliwa pociągaliśmy 60-tką Zetorka po podwórku. troche to zajęło ale o wałsnych siłach przejechał jakieś 100 metrów i wjechał pod szope. Wiecej nie jeździliśmy bo nie ma chłodzenia ani sprawnego gazu. Jutro postaram się dodac jakieś materiały.





Takie "cuda" kryły się na dnie miski olejowej... smar, tawot, ne wiem jak to nazwać, było tego miejscami 3 cm
Obrazek

Zbiornik paliwa z wiaderka, oryginalny jest cały pordzewiały w środku (ma ktoś jakiś sposób na rdze w baku?)
Obrazek

Zegar pokazywał 2 ATM ciśnienie oleju.
Teraz wypłukać tą chłodnice choć nieoryginalna ale żeby mógł pochodzić żeby się przeczyścił i rozruszał.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: damber »

Super wiadomości! Gratuluję drugiego ZETOR'ka *tup*
Facebook. old URSUS tractor
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Wicher »

Rdzę ze zbiornika odbijesz sypiąc paczkę kulek do wiatrówki do środka i trzęsąc zbiornikiem.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: drandrzej »

a jakby nasypać ostrego piasku/kamyczków i umocować w betoniarce ?
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Wicher »

Też dobre, ale kulki są o tyle lepsze że łatwiej je usunąć ze środka później, bo piach zbije się pod kantami ze rdzą i nie wydrzesz, kulka to kulka nie tak łatwo ją zaklinować.
A patent z mocowaniem w betoniarce jest przedni, o tym nie pomyślałem! Gratuluje pomysłu Andrzeju!
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Albercik »

Chyba pomyśle nad kamyczkami, mam takie drobne i dość ostre.
Pomyśle też nad wstrząsami, betoniarki nie posiadam ale WOM się kręci *lol*

Pewnie zostanie wersja zwana robieniem drinka, troche ja, troche tata i damy radę :)

Podnośnik podnosi jak na szybko przesunąłem dźwignię.
Jutro będe płukał chłodnice i próba demontażu daszka.

No i zmiana na jakąkolwiek inną opone z przodu bo już dętka się uśmiecha :D
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Wicher »

Za paczkę śrutu zapłacisz 13 złotych a możesz go używać w nieskończoność. ja jestem jak najbardziej za śrutem, jak czyściłem zbiornik w wfm piachem to większy problem był z usunięciem tego pyłu z piachu ze środka niż z rdzą... można też nakrętek nasypać.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Ursus »

Daszek demontuj delikatnie - może mi się przyda :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Albercik »

Paweł szybko puki gumówka tego nie widzi :P

Zobacze czy drobne kamienia czy nakrętki czy co, do tego raczej mi daleko, najpierw chłodnica i dalej będe śmigał na wiaderku
klaudiusz
Posty: 183
Rejestracja: 28 mar 2010, 21:27

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: klaudiusz »

Witajcie
Też myślałem o nakrętkach o kulkach . o betoniarce.
Kiedyś widziałem specjalne trójkątne kamyczki do czyszczenia odlewów
tylko jak to wszystko później wytrząść ze środka jak wlew do baku ma obniżenie i zwężenie , żadna kulka nie wyleci ani nakrętki .
Zostaje tylko mocny odkurzacz z rurą ssącą o mniejszej średnicy co wlot do zbiornika . Chyba tyko to.
Ostatecznie właz rewizyjny od dołu i zaspawanie.*no*

pozdrawiam klaudiusz
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Ursus »

Są specjalne środki chemiczne do zbiorników - w szczególności pojazdów zabytkowych. Jest zestaw do czyszczenia + środek konserwujący zbiornik jak już wyczyścimy. Nie znam cen, czytałem o tym kiedyś. Jak przypomni mi się nazwa to napisze.

Jeśli już ciąć to właśnie od spodu, bo potem nie widać :(

Oprócz śrub nie waż mi się tam nic ciąć przy tym daszku! :) On już pokombinowany jest, ale może coś się przydać, więc żebyś nie ciął bez przemyślenia.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Albercik »

Wiedziałem że słowo "gumówka" przyprawi Pawła o białą gorączkę :D Spokojnie, poodkręcem jak kultura nakazuje :)
jak przypomnisz sobie nazwę tego środka napisz mi, przyda się.

Chłodnice przepędziłem wodą, jakoś 30 litrów, niby już czysta leci ale jak patrze we wlew to piach dalej zalega. Wode wlewam oczywiście od dołu żeby wypłukać chłodniczkę.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Wicher »

Śrut jest dobry, magnesem na rurce wybierzesz ze zbiornika.
A zamiast gumówki możesz używać bukfelka, ale broń Cię Boże z meslem się do tego zabierać... xd

Do wyczyszczenia zbiornika od środka można użyć Fosolu, to samo z układem chłodzenia. Nawet numer możesz zrobić taki, silnik zapalić, kurki otworzyć "na pół" i od razu lać wodę z fosolem w chłodnicę, oczywiście nie na dużych obrotach, aby sobie "pykał", to wzbudzi obieg i da radę jakoś oczyścić układ.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Albercik »

Tak bedzie robione że woda, niskie obroty żeby go przepłukać, układy smarowania i chłodzenia.

Kabina zdjęta będzie jak z tatą zgramy wolną chwile, śruby poodkręcałem (jedna nie wytryzmała presji i się urwała). Zostawiłem 2 śruby żeby mi się sama kabina nie zsunęła.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2567
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: SEBRIGHT »

O patencie ze śrutem i betoniarką słyszałem już kilka razy, więc pewnie nie jest zły :)

Z kamyczkami miał bym pewne obawy, że mogą się w trakcie 'czyszczenia' pokruszyć na drobniejsze i później może być spory kłopot z wyjęciem ich ze zbiornika.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

RE: Zetor 25A - spełnione marzenie taty :)

Post autor: Boniek »

Ja słyszałem jeszcze wersje z hartowanym, tłuczonym szkłem. *yes*

U mnie na podwórku jeszcze by coś uzbierał *lol*
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
ODPOWIEDZ