zetor t 25 kierownica skracanie

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
1roman
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2014, 10:24

zetor t 25 kierownica skracanie

Post autor: 1roman »

witam mam pytanie czy ktos wie jak skrocic kierownice w zetorku bo dla mnie jest za dluga i zle sie siedzi
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: zetor t 25 kierownica skracanie

Post autor: Wicher »

Łatwiej będzie chyba podwyższyć siedzenie...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
1roman
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2014, 10:24

RE: zetor t 25 kierownica skracanie

Post autor: 1roman »

nie zabardzo bo jest daszek
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: zetor t 25 kierownica skracanie

Post autor: patryk98 »

I pomyśleć co ja się na szukałem kolumny w oryginalnej długości a jak już mam to kolega 1roman chce ciąć ,Romek jak by co to mogę Ci odstąpić skrócony drążek tylko trzeba gwint pod kiere poprawić pisz na PW jakoś się dogadamy
1roman
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2014, 10:24

RE: zetor t 25 kierownica skracanie

Post autor: 1roman »

interesuje mnie czy ktos przerabial jak to wyglada od strony technicznej zetorka mam od paru dni i dopiero sie z nim zapoznaje
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: zetor t 25 kierownica skracanie

Post autor: patryk98 »

Romek ja tego nie przerabiałem ale mogę powiedzieć że standardem jest obcinanie o 20 cm w moim był drążek obcięty zaraz nad ślimakiem i pospawane razem a rurę ktoś obciął pod kierownicą i dospawał ostatni odcinek z kalamitką
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: zetor t 25 kierownica skracanie

Post autor: papiszon »

Skracałem kolumnę, ale w suprze. Wał kierownicy przecięty, wyrzucone 11 cm i z jednej strony zatoczony czop, a z drugiej nawiercony otwór. Dość ciasno spasowane i przestrzelone jeszcze kołkiem oraz spawane. Musi być zachowana współosiowość. Taki sam kawałek rury został wycięty i z obu stron zatoczenie, aby zgrać współosiowość i pospawane. Gdy się nie zrobi tego dokładnie, to kierownica (wał) może się zacinać.
ODPOWIEDZ