Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

Ziomas, piszesz dosyć chaotycznie i czasami trudno mi załapać o co chodzi.

Nieprecyzyjnie napisałem, zasilanie zewnętrzne jest jedno - to bezpośrednie z pompy oleju. Tłok podnośnika, wg rozwiązania Bronto, zasilany jest nie wewnętrznym kanałem z pompy do czopa drążonego (jest zaślepiony), a z będącej już poza plecakiem hydrauliki zewnętrznej. Przynajmniej tak to zrozumiałem.

P.s. Ziomas, nie chcę toczyć akademickiego sporu o budowę cepa. Użyj twierdzenia Talesa i przenieś różnice zdań na ten temat na PW.
Grigs
Posty: 647
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Grigs »

a z będącej już poza plecakiem hydrauliki zewnętrznej. Przynajmniej tak to zrozumiałem.
To nie jest żadne drugie wyjście. tylko dołączenie się do obiegu i do tego trzeba podłączyć to trzecie, czyli powrotny odpływ zassanego oleju przez siłownik przy opuszczaniu, wersji siłownika jednostronnego.
P.s. Ziomas nie chce toczyć akademickiego sporu o budowę cepa. Użyj twierdzenia Talesa i przenieś różnice zdań na ten temat na PW.
Napisałem co wiedzialem:D
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

Z tym zgadzam się, doprecyzowałem to w poprzednim poście.

Zabrakło mi przecinka i "ę", a to zmienia sens zdania. Tak powinno być:
Szam napisał/a: .... P.s. Ziomas, nie chcę toczyć akademickiego sporu o budowę cepa. Użyj twierdzenia Talesa i przenieś różnice zdań na ten temat na PW.
Mam nadzieję, że tę kwestię możemy zamknąć bez żadnych dalszych uprzedzeń :D
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: SEBRIGHT »

Bronto pomysły i realizacja super :) Zwłaszcza ten z ramieniem koparki w tyłu mi się podoba *tup*

Szam podratuj mnie i napisz jak się dobrać do tego pliku w Wordzie :) Klikam w link i wyskakuje mi okienko w przeglądarce ze schematem podłączenia rozdzielacza i kilkoma linijkami tekstu.

Czyli przy zasilaniu podnośnika z hydrauliki zewnętrznej sterowanie odbywa się rozdzielaczem umieszczonym u Bronto z tyłu za plecakiem, dobrze zrozumiałem:?
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

Ja odczytałem to inaczej. Rozdzielaczem dajemy olej na gniazdo zewnętrzne hydrauliki, albo na wał drążony. Jak już mamy ciśnienie w wale drążonym, to dalej sterujemy podnośnikiem tak jakby nie było przeróbek.

Pozdrawiam Szam

P.s. Tutaj jest ciekawa strona. Na zdjęciach widać rozwiązania hydrauliki i pneumatyki, chociaż nie tylko. Hydraulika dobrze widoczna na zdjęciu 29.

http://www.traktorzetor.wbs.cz/Zetor-25A.html

Zdjęcia można powiększyć używając jednocześnie klawiszy Ctrl i +.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: SEBRIGHT »

Rzeczywiście, przyglądnąłem się uważniej rysunkowi i masz rację :) Przy zaślepieniu wału drążonego jak pisałeś wcześniej wszystko staje się proste i logiczne :)
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

Wału drążonego nie wolno zaślepiać. To trzeba zrobić z wyjściem oleju z pompy na wał. Jak tego Worda otworzysz wszystko będzie jasne.

P.s. Wysłałem Tobie wiadomość na PW, jestem teraz przy komputerze.
bronto
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2014, 18:07

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: bronto »

Nie wiem, po polsku, więc mam nadzieję, że do zrozumienia przez tłumacza

Zetor 25 Przewodnik do zaangażowania zewnętrznych Centrala hydrauliczne
Rozwiązanie to jest podobne do jak używać oryginalnych dystrybutorów, które są montovali u zetoru 25 gabinetu hydraulika fig. 2. i (3). Ma tę zaletę, że wahacz będzie nadal służyć, kontrola może być zarówno klasycznie szafy bez dalszych przełączania w przeciwieństwie do systemu pokazano na rysunku 1. (niekoniecznie daje ramię dźwigni "między stanowisk", które są nie zawsze działa dobrze, i to rozwiązanie było niepraktyczne i spadek ciśnienia) tutaj jest pełna ciśnienie pompy, które będą używane, jeśli to jest dobre, gdy silnik 1600 l 15,6 daje ciśnienie około 100atm, Reduktor ciśnienia jest zestaw do 75atm ale Centrala zewnętrznej ramię musi mieć swój własny Reduktor ciśnienia, ustawiony na maks 75atm, aby uniknąć uszkodzenia pompy!

obr.1

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/9/919 ... .jpg?ver=0

obr.2

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/9/91 ... .jpg?ver=0

obr.3

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/9/919 ... .jpg?ver=0

Wyjaśnienie normalne olej wypływa z pompy do kanáliku w szafie urządzeń hydraulicznych, a następnie do wału wału tłoka do sprzęgła ramiona i tłok, który jest faktycznie częścią dna tłoka ramienia.
Zaangażowanie oleju pompy najpierw przepływa do zewnętrznej Centrala zewnętrznego do centrali na ramionach postać hydraulika. 4. (poniżej)
Te docielime tak, że korek na lewej stronie gabinetu hydraulika pompy odkrútime rys. a następnie dołączyć do mnie gwint M14x1, 5 wtyk sprzężenia zewnętrznego zasilacza.
Następnie przesuń wał tłok, jak pokazano na rysunku odkrútime. 5. i łączyć Chłodnica oleju (olej ciśnienia, chyba że jest to rzeczywiście nadal zewnętrznych Centrala w działań zewnętrznych tłok olej wydruków) od zewnętrznych Centrala Centrala i ramienia tłok, który działa bez zmian do przyłączenia się do.
Ponadto, konieczne jest albo zrobić ucpávku do przepływu kanału w hydrauliczne obudowy fig. 5. (do pierwotnego kierunku przepływu oleju została przerwana, gdzie olej wypływa z pompy do wału tłoka) lub demontażu pompy i przesuwa rurkę od pompy i podłączyć go do przepływu z węża zapobiegające przepływ oleju kanału w szafie.
Dystrybutor zewnętrznych może mieć nieograniczoną liczbę terminali, ale musi również mieć zawór bezpieczeństwa ustawiony na 75mpa w celu ochrony pompy!
Niektóre szafki mają oddzielne przepływu tłoka i odpływ z zaworem redukującym, że możemy dopasować się do obudowy tylnej części jeden z 2 Węże hydrauliczne 3 zátiek jak miał oryginalny dystrybutora.

4 rys.

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/9/919 ... .jpg?ver=0

rys. 5

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/9/919 ... .jpg?ver=0

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/9/919 ... .jpg?ver=0

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/9/919 ... .jpg?ver=0

Ja jestem w Zgromadzeniu Panel zewnętrzny przebiegała następująco: rozpoczęła olej z ukrycia hydraulika, demontoval górną pokrywę korek odkrútil korek wałka pompy tłokowe i hydraulika, po lewej stronie hydraulika, następnie odkrútil, który zapewnia, że wał przeciw dnie szafy pootočeniu šroub jak na zdj. 5 następnie zatrzymał wału w prawo na ramię dźwigni, zwany dalej ucpávku w obwodzie pierwotnym zrobiłem 12 mm grubości pręta do jej zrobił 3 rowki i cca70mm dług postawić okrúžky na 8x2mm koniec pręta gwint M6 do usuwania ucpávky I wykonane, aby włożyć wkręt w šrúb 6 x 100 i ucpávku się pręta od dołu do góry przez otwór w šrúba kanał reasekuracji nawleczone mi w szafie może być konieczne dla wątku zapobiec uszkodzeniu na skraju zahlbyť okružkou lub okružky vkladat stopniowo przez otwór na wale, a następnie jestem w wale gdzie olej wypływa z pompy do zatku się wał w otwór jest się wątek M18x1 do 16 mm, 5 i červika zaskrutkoval, który jest tam na dolnej krawędzi poziomych otworów na wale, które polegało na przepływające olej do tłoka tak, aby przepływ nie został ten oślepiający blokowanie ucpávku do neposunula omezený w dół i w ten sposób przerwanie przepływu oleju w wale. Osobiście dodałem 2 okružky na wale jak miał wielkiego wyboru i hrabstwa ťiež po 1 tłokowe hydrauliczne obudowy tesnost. Potem zsunął powrotem trochę jest nie koniecznie usmernit podvyhnut tłok wał poprzez zdemontowane wysokie kryteria urządzeń hydraulicznych. Zrobiłem również nowy przepływ korki na wał i umieść go tak, że šroub kupiłem klasyczne przepływów hydraulicznych z zavitom po obu stronach szyi 18 x 1, 5, ale chcieliby nedržalo wał do przemieszczenia i netesnilo olej indywidualnie do szafy tak ja kupiłem veľkoplošnú podkładka 16x55mm od 4 mm do závyt 18 x 1, 5 naskrutkoval, zrobił błąd ma w gardle, lub może i navarit na który pozostawać miejsce na gniazdo klucza napędzanena szyi I okružok 16 x 2, który siada do wgłębienia w wale nawleczone, lub może być również miedziane podkładki tesnila ciśnienia oleju do wału, i nad nią I również do poduszki pierwszy 38 x 2 do tesnili przed okrúžky 2 podjął gabinetu hydraulika a nie oryginalny fíbrovej i inne ťesni 22 x 2 rovnu podkładek, hriadelu jest w przypadku miedzi, aspekty nedava klocki. to, jak się go wał został przesunięty do, a następnie dokręcić korek z drugiej strony na wale tesnila gabinetu, jest możliwe miejsce fibru zapustit ťiež hydrauliczne okrúžok 38 x 2, a następnie jestem na szyi w przegub wału i rury z tyłu zewnętrznych gałęzi nakręcony panel przełączania, który jest rzeczywiście wciąż pod presją, i mają być zasilany przy broni tłok (wymiana jest oddział nie pod presją tylko wtedy, gdy Centrala zewnętrznych prasy oleju do niektórych zewnętrznych pamięci RAM)Po zasilania zewnętrznego zasilania gabinetu, kiedyś wąż przepływu i šroubom, 5, nakręcony zamiast korki M14x1 pompy. To ja jestem na jeden wylot zakres roboczy ciśnienia zawór ulgi ciśnienia zewnętrznego miernika ciśnienia mają zestaw i nakręcony na panelu przełączania w 75atm.
To jest dobry pomysł, aby połączyć wąż i przepływ sterowania śruba z otworem głosów co najmniej 7 mm, wystarczający przepływ i unikać niepotrzebnie rezystory i straty.
Na moje ciągnika użyłem starej bułgarskim dystrybutor wózków widłowych, do której montowane bezpośrednio, mam jeden i dwa podwójne rýchlospojky szpilki.
Tak jestem na wał tłok dodano dla lepszej szczelności między hriadelou i okrúžky tłok, który jest najczęściej powstają tam, gdzie duże stężenie utraty zapríčinene nosić hriadela i dnie tłoka na krawędzi trzonu dla lepszego okužky, który dodałem do szczelność hydrauliczne obudowy

http://img16.rajce.idnes.cz/d1601/9/919 ... .jpg?ver=0

http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/5/581 ... .jpg?ver=0

Zatem dostosowany do przechylania wyciągu, jeśli gniazda połączenia dwóch mnie hydraulika operacji, na przykład na czy podnoszenia ramienia łopata ciśnienia tłok jest zdecydowanie bardziej potężne niż zmedzipolohu, 75atm i obr1, gdzie istnieją duże straty z pompa neťesnostamy kolej na wale lub niedokładne położenie na stelaż ramię, gdzie ciśnienie może spaść do połowy, ale będzie również pomoc siłę ramion, ponieważ usuwa hydraulika pod warunkiem wyciek oleju przepływu z ukrycia na wale i po dodaniu okrúžk + u (i) na wale w miejsce tłok wznosi się łatwo ciężar hla 800kg rysunek powyżej.
Ten opis został sporządzony na podstawie wielu wymagań o wyjaśnienie jak to działa.
Mam nadzieję, że to będzie jakoś pomóc w lepszym i kolejne ulepszenia w opisie swojego zetora Wielka nadzieję, że rozumiecie opis mojego 25, ale w przypadku niejasności, możesz skontaktować się mnie na mojej stronie internetowej:


http://brontove-zetory-25.webnode.sk/


W ten sam sposób będę bardzo wiele, jeśli są chętni do dzielenia się swoją wiedzą i pomysłami co i jak Zetore 25, na przykład, na tej stronie:


Pozdrawiam entuzjastów Bronťo zetor 25
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

Majo. Nie ma podwójnego zasilania, wyjaśniłem to wcześniej. Zaślepiony jest kanał łączący wyjście z pompy z wałem drążonym. W pompie pozostało tylko jedno wyjście oleju, tą środkową śrubą na zewnątrz. Wał drążony zasilany jest z zewnątrz plecaka przez rozdzielacz z tego właśnie wyjścia. Stąd wzięło się u mnie nieprecyzyjne określenie o podwójnym zasilaniu. Bronto podał w opisie uzasadnienie, i ja zgadzam się z nim.

Niestety nie potrafię opisać jak otworzyć tego Worda, gdzie z opisem Bronta korespondują rysunki i zdjęcia. Można poprosić administratora, żeby wkleił do linków Bronta kody "url". Wtedy opis będzie korespondował z linkami do zdjęć. No i będzie to samo co ja mam w Wordzie.
bronto
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2014, 18:07

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: bronto »

Tak rozumiesz mnie tak dobrze, to jest poprawne Sham
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

Dziekuję Bronto :D. Myślę, że teraz wszystko będzie jasne.

Pozdrawiam Szam

P.s. Dzięki Admin. Teraz można ten opis rozszyfrować :D.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: papiszon »

To podobne rozwiązanie jak w suprze. Z pompy, olej idzie do rozdzielacza strumienia (zewnętrzny rozdzielacz), który kieruje olej na siłownik (rozdzielacz wewnętrzny) albo na wyjście zewnętrzne lub na oba naraz.
https://www.youtube.com/watch?v=tserOpa6-O0
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

Bronto, mam pytania.

1/ Czy aby wyjąć wał drążony muszę zdemontować cały plecak? Jak to zrobić?
2/ Jak zalożyć korek do kanału pompy wg. Twojego projektu?
3/ Czy ciśnienie z pompy nie przesunie korka i nie zapcha wału drążonego?
4/ Czy realizacja Twojego projektu hydrauliki wymaga całkowitego demontażu plecaka?

Podoba mi się Twój projekt, jest logiczny i ma uzasadnienie :D

Pozdrawiam Szam
Awatar użytkownika
felek
Posty: 143
Rejestracja: 23 lip 2006, 21:32

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: felek »

Zakładam, że chcesz wykonać hydraulikę wg projektu Bronto.
1. Trzeba wykręcić dolną śrubę ustalającą położenie wałka drążonego.
2. Wykręcić śrubę wałka drążonego z lewej strony.
3. wybić delikatnie wałek drążony od lewej strony.
Niestety trzeba zdemontować pokrywę, spuścić olej, aby można było
ponownie wsunąć wałek drążony do siłownika.
Warto przy okazji wykonać dodatkowe uszczelnienia wałka (oringi) wg
rysunków.
4. Przez otwór dolnej śruby ustalającej wprowadzić zatyczkę{12mm z 3 oringami i wewnętrznym gwintem M6 na dł. 15 mm)
5. Aby uniknąć zatkania wałka przez zatyczkę, należy od góry wałka wykonać gwint 18x1,5 i wkręcić w niego krótki korek zabezpieczając punktakiem przed wykręceniem. Korek wyrównać z powierzchnią wałka.
6.Można nie dawać zatyczki, wtedy konieczne jest zastosowanie śruby specjalnej przedłużonej rurką zatykającą kanał ciśnieniowy z pompy hydraulicznej do wałka drążonego.

Demontaż wałka drążonego i i jego dodatkowe uszcelnienie jest znacznie lepszym rozwiązaniem, gdyż poprawia prawidłowe działanie podnośnika.

Uwaga!!! rozdzielacz zewnętrzny musi w położeniu neutralnym przepuszczać pełne ciśnienie z pompy do wałka drążonego.


Tłumaczenie tekstu Bronto translatorem jest beznadziejne. Jeśli jaki fragment jest niezrozumiały pomogę na PW
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Majo »

Zastanawia mnie potrzeba zaślepiania kanału w bloku. Wg mnie bez zaślepiania też układ powinien działać. Przy braku zasterowania któregokolwiek rozdzielacza, olej wracałby przelewami.
Przy zasterowaniu rozdzialacza podnośnika odpowiednio do zadanej czynności byłaby ona wykonywana, w hydro zewnętrznym tak samo.
Oczywiście całość przy założeniu, że rozdzielacz zewnętrzny nie ma przepływu ciśnieniowego.

Czyli tak jak w tym rozdzielaczu:
http://allegro.pl/rozdzielacz-hydraulic ... 25019.html
, gdy wyjście N jest zaślepione.
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

Bronto podał uzasadnienie, nie jest to konieczne. Jednak wg mnie uzasadnione, eliminuje spadek ciśnienia hydrauliki zewnętrznej na wypadek nieprecyzyjnego ustawienia rozdzielacza suwakowego podnośnika, oraz powoduje brak wrażliwości hydrauliki zewnętrznej na nieszczelności układu podnośnika z wałem drążonym.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Majo »

Zgadzam się, ale w teorii dało by radę ;)
Szam
Posty: 132
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:19

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Szam »

No :D. Wg. mnie ten rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej powinien być taki, że na pierwszej dźwigni w pozycji neutralnej jest swobodny przepływ oleju do plecaka. W pozycjach skrajnych daje ciśnienie na wał drążony, albo na kolejne rozdzielacze dwusekcyjne. Ten pierwszy powinien mieć zatrzaski pozycjonujące go w tych 3 położeniach. Pozostałe zaś powinne wracać, po zwolnieniu dźwigni, samoczynnie do pozycji neutralnej. No chyba, że służyć będą np. do napędu silnika hydraulicznego pracującego w sposób ciągły (np. rębak do gałęzi zrobiony z sieczkarni :D). Wówczas lepiej pozycjonować te dwusekcyjne tak jak w pierwszym rozdzielaczu.
Grigs
Posty: 647
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Hydraulika zewnętrzna do Zetora 25

Post autor: Grigs »

Pomaga w przepływie ustabilizowaniu przepływu kierunku oleju, fabrycznie to tak nie powinno być, tak ktoś wymyślił patent ulepszający wydajność hydro i własnie eliminuje wpływ złej pozycji ustawienia rozdzielacza.
ODPOWIEDZ