Zetor reanimacja

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Zetor reanimacja

Post autor: bossmann »

fajnie to wygląda. czy dałeś szpachle na gola blache?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor reanimacja

Post autor: Ursus »

Siedzenie typu miska było na specjalnym zawieszeniu "huśtanym" - tego raczej nie zrobisz od zera - a na pewno będzie to bardzo trudne. Nie było to tak proste jak np. w trzydziestce. Mimo wszystko radziłbym reanimować kanapę :) Same "sanki" od siedzenia mam gdzieś.

Te błotniki to już na gotowo? Nie szpachlowałeś ich całych?
bossmann napisał/a:
fajnie to wygląda. czy dałeś szpachle na gola blache?
Powinno się zawsze na podkład. Najlepiej akrylowy



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Daje te fotki poglądowo - ale nie ma co się sugerować szczegółami tego ciągnika, bo mimo, że jest to muzealny egzemplarz z Zetor Gallery to ma wiele niedociągnięć... :(
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marcin102m »

Wiem błąd - szpachla na gołą blache , trudno może nie odpadnie . Tak błotniki są już na gotowo i tak zostaną bo nie mam zamiaru ich całych szpachlować bo musiałbym dosłownie całe zakleic a szpachla niestety lubi pekać ,wiec poszpachlowałem tylko tam gdzie spawałem i gdzie były największe wgniecenia .
Jeśli chodzi o siedzenie to mam właśnie taki stelaż jak na zdjęciach które wysłałes ( myślałem że na tym stelażu powinna być kanapa ) . Niesttety jest on dosyć zdezelowany więc chciałbym go wyrzucić i zamontować taką rure tylko a na niej miska , takie coś było chyba w 25A . Widziałem na jakimś zdjęciu to . Jakbys miał zdjęcia właśnie takiego mocowania ....
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor reanimacja

Post autor: Ursus »

No ale to było tylko w pierwszych Zetora 25 i u Ciebie nawet w pokrywie skrzyni biegów nie będzie otworów do mocowania takiej rury

Kanapowe wygląda tak:

Obrazek

Pokaż fotki swojego siedzenia - może będę skłonny się zamienić :) Szukam takiego siedzenia jak w tym pomarańczowym - bo w żadnym swoim nie mam takiego.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marcin102m »

Myślałem że pokrywy skrzyni wszystkie miały takie same , Wiec rozumiem że siedzenie ze zdjęcia jest oryginalne ? Bo dzisiaj zdecydowałem że bede go jednak remontować i rozebrałem go w mak .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciach widać też chłonice , ktoś mi powie z czego ona jest , bo na oryginalną mi nie wygląda ?
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor reanimacja

Post autor: brutal66 »

Paweł, zwróć uwagę że to trapezowe jest jednak inne niż moje. To już trzeci "typ" trapezowego który wypatrzyłem.

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Zetor reanimacja

Post autor: chrapek3011 »

Chłodnica od trzydziestki.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor reanimacja

Post autor: Ursus »

Jak chcesz to siedzenie zamienić na takie kanapowe - to mogę się zamienić :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marcin102m »

Jednak zostane przy moim siedzeniu bo już zacząłem go remontować . Chłodnica od trzydziestki ? To już rozumiem dlaczego wlew wody nie pasował do otworu w masce ...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor reanimacja

Post autor: Ursus »

To siedzenie jest dość proste do wyremontowania w stosunku np. do siedzenia Supra :) tam jest więcej tych "wahaczy" przez co i więcej tulejek jest itd. Jednak to może jest nieco mniej wygodne, ale z pewnością solidniejsze od Suprowskiego.

Tak, tylko Zetorkowa chłodnica będzie pasować w otwór w masce.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marcin102m »

Ma ktos może chłodnice do bociana na zbyciu ?<br><br><br><br>Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pytania
1. Czy wkład tego filtru jest oryginalny ? (ma troche większa średnice niż ten drugi i ma większą sprężyne )
2. czy jest on kompletny ? Wygląda mi jakby brakowało kilka tależyków
3. jak to ma być złożone, którą stroną do góry i jak to ma być szczelne z tym widocznym otworem w korpusie ? W tym drugim wkładzie filtra wystaje kawałek rurki który idealnie wchodzi w otwór w korpusie , a jak ma być tu ????
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor reanimacja

Post autor: Ursus »

Dokładnie, wkład ma pasować w korpus. Talerzyków powinno być na moje oko więcej, ale teraz dokładnie Ci nie powiem ile, bo nigdy nie liczyłem.

W podstawę filtrów daj "oringi" o przekroju kwadratowym. Zwykłe oringi często nie trzymają.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marcin102m »

Ponawiam pytanie : czy wkłady obu filtrów są jednakowe ? I czy z tego wkładu powinna wystawać jakaś krótka rurka około 10 - 20 milimetrów ktora powinna wchodzić do tego otworu w korpusie? Czy te talerzyki można dopasować z innego ciągnika ? Albo może jakiś kolega z forum ma jakieś niepotrzebne i mógłby mi odsprzedać .
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Zetor reanimacja

Post autor: Traktorek98 »

Jeśli chodzi o odsprzedanie, to jeśli są takie same jak w Majorkach to ja mam na zbyciu. Niech się znawcy pierw wypowiedzą.
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marcin102m »

Ponawiam - z czego dopasować wkład filtra oleju ? Albo może ktoś ma do sprzedania ?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor reanimacja

Post autor: Ursus »

Obrazek
Obrazek




Ten drugi możesz spróbować ten podpasować.

http://danrol-sklep.pl/pl/p/Filtr-paliw ... -Super/136

Ale jak talerzyki założysz w obu też będzie ok.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marcin102m »

tak rozumiem tylko że brakuje mi tych talerzyków do tego drugiego ( są niekompletne ) . Rozumiem że ten filtr do którego wysłałeś mi link można stosować i do paliwa i do oleju tak ? . Potrzebuje wymiary takiego filtra to może coś z filtrona bym podpasował .Dobra jakos sobie poradze z tym filtrem może coś dopasuje, są wieksze problemy a mianowicie :
Podczas rozbiórki ciągnika na cześci pierwsze w pośpiechu wyciągnąłem niepotrzebne listwe z pompy wtryskowej ( ta zębata listwa sterowana przez regulator obrotów ) . I teraz niewiem jak ja ustawić wzgledem tych małych kół zebatych na sekcjach . Ktoś pomoże łaskawie ?



?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor reanimacja

Post autor: Ursus »

Pytanie proste, ale jak Ci to napisać? Na logikę, musisz tak ustawić. Problem jest jednak taki, że jeśli wysunąłeś ją całkowicie to teraz ciężko będzie utrafić z dawkami... Bo nie zwróciłeś pewnie uwagi jak względem siebie były sekcje. Trzeba będzie pompę ustawiać od nowa. Bo to jak listwa będzie ustawiona - to po prostu tak żeby pracowały od lewa do prawa w pełnym zakresie sekcje.



A do poprzedniego pytania - tak, ten filtr można stosować do paliwa i do oleju. Jak chcesz to mogę jutro Ci zmierzyć. Mam takie nowe wkłady w domu.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marcin102m »

Ursus napisał/a:
Bo to jak listwa będzie ustawiona - to po prostu tak żeby pracowały od lewa do prawa w pełnym zakresie sekcje.
.

I tak mam zrobione , jak ruszam listwą to sekcje obracają sie w całym zakresie . Tylko jak zrobić aby dawki na obydwu sekcjach były takie same ?

Co do filtra to jakbyś mógł to podaj mi wszystkie wymiary tego wkładu , bede bardzo wdzięczny .
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1540
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Zetor reanimacja

Post autor: marek »

Ponieważ toczki sekcji nie obracają się do okola tylko obrót jest ograniczony to jeżeli w jednym skrajnym polożeniu listwy wszystkie sekcje są na ostatnim lub pierwszym zębie zawsze takim samym to będzie dobrze.Jeżeli oczywiście sekcje przed rozbiórką byly ustawione prawidlowo.
ODPOWIEDZ