RE: Super kopci na czarno

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Ursus »

Witam,
Może końcówki leją?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Tak myślałem ze to mogą być wtryski ale wole zapytać.
Dzięki jutro zawioze do sprawdzenia.




A czy koncowki muszą być orginalne czy pasuja od czegoś innego



Witam dałem dzisiaj wtryski do sprawdzenia.
Okazało się ze jeden wtrysk leje
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Ursus »

Oryginalne
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Gdzie mogę te koncowki kupić???



Może ktoś mi podpowie jak wyjac te podkładki miedziane z pod wtrysów bo
Strasznie ciężko idzie. Z góry dziękuję za odpowiedz
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Ursus »

Spróbuj je podważyć jakoś, możesz sobie zrobić taki haczyk.

Końcówki kupisz tu:
http://danrol-sklep.pl/o,909,rozpylacz- ... -0941.html
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Witam prubowalem juz na wiele sposobów ale udało mi się tylko jedna podkladke wydostać. Nie mam już pomysłów i cierpliwości.
Myślałem żeby zostawić te stare podkładki i dać nowe na nie ale nie wiem czy to będzie dobrze.
Mam jeszcze jedno pytanko jakie powinno być ustawione cisnienie otwarcia wtrysku w książce wyczytałem ze 145atm
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Ursus »

Tak, 145 atm.

A jesteś pewny, że podkładki tam są?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Widać je ze są. Chyba zadzwonię po jakiegoś mechanika bo nie mam cierpliwosci
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Przemo »

Wiertło fi16 i delikatnie.....jedziesz i są wszystkie twoje jak tak siedzą.. *clap*
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Dzięki bede próbował
Zetor50
Posty: 62
Rejestracja: 15 paź 2012, 14:44

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Zetor50 »

Gdyby to nie były końcówki, to warto zastanowić się czy zderzak listwy na pompie wtryskowej jest dobrze ustawiony (nie jest za mocno wykręcony). Co do problemów z odpalaniem na mrozie, to warto spytać czy pamiętasz żeby wyciągać zderzak listwy na pompie w położenie rozruchowe (przy zaciągniętym wcześniej gazie). Wiem że to podstawy, ale czasem ludzie zapominają.
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Możesz mi powiedzieć gdzie to się znajduje albo jak to wyglada



Ok juz wiem gdzie to jest tylko teraz nie wiadomo czy jest dobrze ustawione




Zdezak listwy na pompie wtryskowej jest wykrecony tak ze widać 3 zwoje gwintu. Teraz nie wiem czy mam coś tam kombinować czy lepiej zostawić jak jest???



Mam jeszcze jedno pytanko w jednym wtryskiwaczy brakuje mi jednej części nie wiem jak to się nazywa ale znajduje się w miejscu gdzie przykre ca się przewód od pompy wtryskowej wygląda to jak prowadnica. Czy jest to bardzo istotne i czy w ogóle mogę takie coś gdzieś kupic
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Ursus »

Zderzaka listwy bym na Twoim miejscu nie ruszał. Jak masz wątpliwości to demontuj pompę i zawoź do pompiarza. Bo możesz narobić więcej kłopotu :)

Nie bardzo wiem o czym piszesz, że Ci brakuje, ale domyślam się, że chodzi Ci o filtr szczelinowy we wtryskiwaczu? Wygląda to jak taki pręcik o przekroju krzyżyka wewnątrz króćca do przykręcenia przewodu wysokiego ciśnienia. O to chodzi? Jeśli tak to nie przejmowałbym się tym zbytnio :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Właśnie o to mi chodzi czyli nie jest to aż tak wazne
Grigs
Posty: 647
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Grigs »

Raczej jest ważne bo od tego na pewno lepiej pracuje wtryskiwacz.
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Teraz to sobie narobiłem. Przy prubie wyjęciu ostatniej podkladki kawałek około 5mm. Wpadł mi do środka teraz to chyba zostało rozbieranie silnika. Może ktoś mi doradzi co mam zrobić proszę o szybką odpowiedz
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 211
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

RE: Super kopci na czarno

Post autor: zdziaszek »

Jacorex napisał/a:
Teraz to sobie narobiłem. Przy prubie wyjęciu ostatniej podkladki kawałek około 5mm. Wpadł mi do środka teraz to chyba zostało rozbieranie silnika. Może ktoś mi doradzi co mam zrobić proszę o szybką odpowiedz
NIe wiem jak to urządzenie się fachowo nazywa, ale jest taki magnes na giętkim ramieniu średnicy koło 5-8mm ( przynajmniej takie widziałem). Przypuszczam że Twój kawałek wylądował w denku tłoka, więc można by spróbować takim magnesem - taki mniej profesjonalny to koszt koło 15-20zł (ostatnio jakoś w tej cenie był bodajże w biedronce). Tak na szybko to tylko to przychodzi mi do głowy. Pozdrawiam
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

A jak zdejmie głowice to wyjme
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

RE: Super kopci na czarno

Post autor: wojtek12321 »

Jacorex napisał/a:Może ktoś mi podpowie jak wyjac te podkładki miedziane z pod wtrysówz
-zdziaszek napisał/a:NIe wiem jak to urządzenie się fachowo nazywa, ale jest taki magnes na giętkim ramieniu średnicy koło 5-8mm ( przynajmniej takie widziałem). Przypuszczam że Twój kawałek wylądował w denku tłoka, więc można by spróbować takim magnesem
No raczej "nici" z tego, jeżeli to miedziane to magnes tego nie poradzi, po prostu za ciężkie. *sarcasm*
Jacorex
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2018, 18:28

RE: Super kopci na czarno

Post autor: Jacorex »

Juz zdecydowałem się na zdjęcie głowicy przy okazji zrobi się regulacje luzow zaworowych



witam koledzy mamy rozebrane głowice podkladka się znalazla*hilarious* tylko teraz pytanko czy są dostepne uszczelki te przy łączeniu głowicy z glowica
ODPOWIEDZ