Dobry machanik który regeneruje silniki

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
mikotajl
Posty: 243
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:15

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: mikotajl »

według mnie sprawa jest prosta jeśli chodzi o tego typu silniki ja w sumie nigdy z nim nie miałem nic do czynienia ale powiem to na przykładzie silnika do c325/c328 klient przychodzi i pyta o koszt remontu takiego silnika i przykładowo powiem mu 3/3,5 tyś za taki remont to od razu słyszę to on woli zamontować już od c330 bo będzie miał nowszy i tańszy w eksploatacji pózniej (nie każdy patrzy na to by był to oryginał dla większości ludzi ważna jest opłacalność danego przedsięwzięcia) i gdy któryś z kolei przychodzi taki klient i słyszy się to samo to pózniej już ktoś kto zajmuje się takimi remontami sam doradza zmianę silnika i tak to wygląda a postrzeganie ciągników też jest inne niż np samochodów w podobnym wieku (chociaż to od pewnego czasu zaczyna się zmieniać ) a taki remont pewnie z 5 tyś (jak nie więcej ) w takim zakładzie by kosztował więc często nawet nie proponują :)
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: SEBRIGHT »

Wtrącając swoje trzy grosze, delikwent który decyduje się na swap silnika np z c330 do Zetora 25 w trakcie dowiaduje się że jeszcze trzeba przerabiać wałek sprzęgłowy, dorabiać flanszę itp, a silnik trzydziestki który kupił po roku okazuje się padliną do remontu *sarcasm* sam o takim przypadku słyszałem , kiedy miało być taniej, a wyszło jak zwykle :D
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
mikotajl
Posty: 243
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:15

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: mikotajl »

zgadzam się z tym wszystkim w 100 % podobnie jest gdy ktoś montuje silnik Fergusona do c330 czy c360 np z wózka widłowego i niby na początku wszystko wydaje się tanio to pózniej flansze wałki,koło zamachowe itp wychodzą tyle co ten silnik no ale każdy robi jak uważa :) co jest tanie to jest drogie :D
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

Dla mnie ten zetor to pamiątka po św . pamięci dziadku który odkupił go od POMu,a ja jako kilkuletni dzieciak jeżdziłem nim podczas żniw . dlatego jest dla mnie ważny i nie będę znieniał jego silnika . W tym tyg prawdopodobnie z moim mechanikiem pojedziemy do Łodzi odebrać silnik i robimy go we własnym zakresie . Bede informował o postępach :-)
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: jacek0106 »

Historia rodzinna to więcej niż kolekcjonerka, i tu grosz nie będzie szczędzony. Trzeba poradzić kolegów o najbardziej sprawdzone miejsca gdzie wyślesz podzespoły do regeneracji żeby nie było kłopotów i straty czasu i nerwów. W tym przypadku i roczniku sprzętu trzeba zadbać o jak to możliwe największą oryginalność. Ten model dzisiaj dobrze odrestaurować jest niestety dużo trudniej niż np.Supra czy Majora.
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

Koledzy czy są jakieś znaki na kołach - chodzi mi o ustawienie rozrządu i pompy ?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Ursus »

Z reguły nie ma, albo jest tyle, że nie wiadomo czym się sugerować :) Ja zawsze oznaczam sobie wyraźnie po swojemu wg. schematu rozrządu.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

No i jest tak . Odebrałem silnik z zakładu z Łodzi . Silnik rozebrany w mak . Firba nie była złośliwa że zabieram silnik i skasowali tylko 200 pln za weryfikację . Wał i korby zawiozłem do szlifierni w Bydg głowice do Złotnik Kuj a korpus do Nieszawki i tu się okazało że muszę wrócić do domu wyjąć tuleje potem wrócić i dopiero splanuja blok i przygotują pod osadzenie nowych tulei. To mi się troche nie mieści w głowie zeby warsztat o takiej renomie nie mógł wyjąć tulei.Po niedzieli wszystko odbieram i wtedy będę dusił mojego mechanika żeby to składał .
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: jacek0106 »

Nie ma co się dziwić. Mi na przykład we Wrocławiu w renomowanym zakładzie regeneracji głowic oddali głowice z zaspawanymi kanałami wodnymi między zaworami. Do tego na odchodne dodali- Panie ona teraz już na pewno nie pęknie. W domu sam sobie wyjmowałem zaślepki i wierciłem żebym nie miał zaworów popalonych w krótkim czasie. Dlatego korzystaj z punktów które są już sprawdzone i wypróbowane przez kolegów.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Ursus »

A możesz podać ten renomowany zakład? :) To blisko mnie więc wolałbym wiedzieć kto we Wrocławiu odwala taką fuszerkę. Chociaż ja do szlifu wożę do Legnicy.



Tam tuleje mi wyciągnęli bez problemu - bo nie wiedziałem, że im to będzie przeszkadzać. Zadzwonili czy mogą to zrobić - to im potwierdziłem, że tak i że nie muszą się szczypać, bo tuleje i tak złom. Zrobili, ale tuleje oddali razem ze zrobionym blokiem.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: jacek0106 »

Na przeciwko radia Wrocław się skręcało i potem była taka dzielnica domków i warsztatów, od strony Bielan. Oni się wtedy mocno w gazetach motoryzacyjnych reklamowali. To były pojedyncze głowice z Amerykańskiego auta. Potem już nigdy w takie wynalazki się nie bawiłem. Głowice Volkswagenów zrobili nawet dobrze. Po prostu wszyscy mają problem z silnikami trudniejszymi, a 2 cylindrowy grużlik Bociana wcale łatwy nie jest.
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

Wczoraj zawiozłem elementy silnika wraz z korpusem po szlifach planowaniach i dopasowaniach pod osadzenie nowych tulei do mojego mechanika .Teraz liczę że się w ciągu kilku dni za to weżmie . Bede mu robił naloty :-)



Dawno się nie odzywałem ale widzę ze "dawno" prze restauracji zetora 25 to pojęcie względne . Mój mechanik juz powoli bierze się za składanie . a propos ma ktos może książkę - instrukcję napraw ? Pewnie by mu to dużo pomogło , bo faktycznie w tamtych czasach podzespoły tak były robione że bez znaczenia przy rozbieraniu róznie mozna interpretować :-)
moskito
Posty: 207
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:40

Re: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: moskito »

Podepnę się pod temat szukam mechanika do remontu silnika zetor 25 . W tych Przeworach nie remontują już tych silników?
ODPOWIEDZ