Dobry machanik który regeneruje silniki

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

Witam . Jestem tu nowy . Zwracam się z prośbą o radę , jakąś podpowiedz jak w temacie , gdzie jest jakiś dobry mechanik który robi solidnie remonty takich silników jak zetor 25 lub sprzedaje po regeneracji . Ja dałem swój silnik do zakładu do Łodzi gdzie przez rok nie tknęli go palcem a po moich ostatnich ponagleniach powiedziano mi że jak wpłace zaliczke 3 tyś to ruszą z kopyta ( dosłownie ) Imi ręce opadły .
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: bossmann »

Zgłoś kradzież z i szantaż.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Ursus »

Na jesień możemy się zabrać za silnik - ale albo 100% kapitalka bez kompromisów, albo w ogóle :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

No jesień trochę pózno . Gość który mi odresraurowuje zetora też już chce kończyć ten temat bo to już trwa zbyt długo i ja też juz mam dość tego czekania
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: SEBRIGHT »

Tak na teraz, jak zaczął się sezon zlotowo-wystawowy może Ci być trudno znaleźć kogoś kto rzetelnie zrobi remont silnika 'na już'
Jakbyś się decydował to z czystym sercem mogę polecić Pawła i p.Franka - kilka lat temu robili mi silnik w Bocianie i żadnych problemów. Chodzi elegancko i odpala nawet na -15st *flower*
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

No ale chyba są jakieś warsztaty gdzie robią na okragło szlify i remonty silników . Słyszałem że gdzieś w okolicy Płocka regenerują silniki i sprzedają na wymianę ale niestety nic więcej nie wiem , żadnego kontaktu
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: bossmann »

Co gmina to jest jakiś machanik ...... Ale trafić na mechanika który zna ten model i to robi na okrągło to trafiłeś parę postów wyżej.*tup*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Ursus »

Jak chcesz mogę Ci podać namiar na szlifiernię w Legnicy gdzie robimy szlify. Ale sam szlif to jedno, a poskładać silnik - ustawić rozrząd, wszystko ładnie dopasować i złożyć to drugie :)

Z ostatnich kilku miesięcy mam przykład, że koledze obiecał jeden mechanik zrobić Zetora - ale jak zaczął rozbierać to stwierdził, że nie podoła. Tato musiał pomóc ;)

Nie rwę się do tego, bo mam przy swoich co robić, ale radzę z całego serca, żeby dobrze rozważyć komu dajesz silnik. Nawet szlifiernie mają problem z tymi silnikami, bo tu i panewki inne i tolerancja pasowania. Problem mają też z tym, że nie wiedzą jak głowice obrobić i osadzić zawory - nie znają danych i trzeba ich pilnować żeby było ok. A jak mechanik składający silnik nie ma tej wiedzy no to lipa.

Jak znajdziesz kogoś kto się podejmie, a będziesz potrzebował pomocy doraźnej - daj znać :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Elpol
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2018, 19:49

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Elpol »

W Stalowej Woli jest firma, która zajmuje się remontami silników, ale czy też silniki z ciągników to nie wiem.
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

Zdaję sobie sprawę że szlif to nie wszystko . Jeśli nie znajde wczesniej dobrego mechanika to poczekam do jesieni . Panie Pawle jaki jest u was koszt remontu takiego silnika ? Moze pan podać jakieś widełki cenowe ?
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Pronar 82A »

Tu robią nawet silniki z lokomotyw http://www.pti-przywory.pl/ z czystym sumieniem mogę polecić,nie wiem jak daleko od Ciebie ale jest dojazd A4
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: jacek0106 »

Przywory Opolskie również mogę polecić. Wszystko mi dotarli na hamowni i dali gwarancję. Umyli w myjni tunelowej i do dzisiaj silnik wygląda i chodzi jak nowy. Kiedyś sam remontowałem silniki, ale obecnie jak mam jeżdzić za częściami i do pompiarzy, a do tego wszystko tydzień myć i skrobać to dałem im zarobić.
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

Dzieki koledzy . Chodzi o przywory k/Opola ? Jaki jest koszt takiego remontu ? Czy tylko robią szlif ?
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Pronar 82A »

Tak koło Opola ,robią co chcesz,szlify,głowice całe silniki i wiele więcej,np pompy,wtryski w tym common rail.

Najlepiej zadzwonić wtedy będzie wszystko jasne.
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: jacek0106 »

Zawozisz silnik. Oni go rozbierają w mak i myją. Po tygodniu dzwoni majster i mówi że są po weryfikacji części i proponują ci co trzeba zrobić. Wiadomo silnik silnikowi nierówny tak że jak jest np. wał dobry to polerują, dają nowe panewki i nie naciągają klienta na dodatkowe koszty szlifów. Mają maszyny CNC więc dorobią i zregenerują większość podzespołów. Jak chcesz nowe to zakładają nowe. Pytają jakiego producenta chcesz zestaw naprawczy i informują o kosztach tego co zdecydujesz. Dostajesz fakturę i zestawienie użytych części z wyszczególnieniem nawet podkładki czy zawleczki + koszt. Przy tym ceny maneli są tańsze niż w sklepie bo kupują je hurtowo. Na koniec jest książka gwarancyjna i serwisowa przy czym wymiana oleju i przegląd nie musi być u nich. W razie problemów ich serwis przyjeżdża do ciebie. Koszt silnika C-330 2-4 tysiące w zalężności od stopnia zgruzowania. Jest to szybka usługa i na faktórę, ale koledzy wyżej co znają te silniki na wylot zrobią to pomału z pewnością również solidnie.
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Przemo »

No czekam na to jak sobie poradzą z silnikiem do zetora 25...:p to nie jest c360 lub c330 panowie. Mało kto podejmuje się lub ma wiedzę na temat napraw tegoż sprzętu i najczęściej wozimy do szlifu i osiowania do Legnicy, A RESZTE SKŁADAMY SAMI bo większość nawet nie wie jak rozrząd ostawić w tych silnikach a co dopiero mówić o reg.jakże archaicznej pompy wtryskowej...trzymam kciuki ,temat do ogarnięcia ,ale sam jestem zawalony robota pozdrawiam*tup*
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: jacek0106 »

Wiadomo silnik bociana wymagający jest, dlatego oddanie go na halę technologiczno- innowacyjną gdzie widziałem sprzęt na którym można silnik nawet od podstaw zbudować nie jest głupim pomysłem.
Fakt C-330 nie jest problematyczny i można sobie go nawet z nowych podzespołów w domu poskładać.
robson28
Posty: 18
Rejestracja: 19 maja 2018, 8:46

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: robson28 »

W poniedziałek zadzwonie do Przyworów . wczoraj próbowałem ale w soboty nie pracują
Dziś dzwoniłem do Przyworów i okazało się że od roku już się tymi silnikami nie zajmuja . Jestem w punkcie wyjścia :-(W czym problem z złożeniu tego silnika po szlifie . Przecież tam wczystko jest na trybach wystarczy dobrze poznaczyć i tak samo złożyć . Czy sie mylę ? Mam zamiar sam się wziąć za to . Rozebrałem silnik od chryslera 300 m w drobny mak do szlifu i potem złozyłem to chyba to nie jest bardziej skomplikowane
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: jacek0106 »

Skoro nie chcą się podjąć w Przyworach to znaczy że jest problem. Co najmniej z uzasadnieniem ekonomicznym takiego przedsięwzięcia. Jak zawsze z oldtimerami. Pomału ogarniesz, ale taki archaik będzie stwarzał problemy z częściami i niedzisiejszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Pasjonaci tych traktorów wyżej wymienieni też nie mają lekko, ale ich doświadczenie będzie tym bardziej cenne.
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

RE: Dobry machanik który regeneruje silniki

Post autor: Pronar 82A »

No to ciekawie z tymi Przyworami,ciekawe jaka jest przyczyna zaprzestania naprawy tych silników,pewnie odszedł na emeryturę albo zmarł mechanik który się tym zajmował.Chyba że nie chcą po prostu sobie robić kłopotu,chociaż wiem że dłubią przy bardzo nieraz nietypowych rzeczach,byłem nie raz i widziałem na własne oczy.Bardzo ciekawe,jak znajdę czas to tam kiedyś podjadę wypytać.
ODPOWIEDZ