traktorek wuko typ M-1

Dyskusje na temat innych ciągników
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

WITAM .
POSIADAM RTAKTOREK WUKO TYP M-1 1979r
SZUKAŁEM W INTERNECIE JAKIS INFORMACJI ALE NIEWIEM CZY POSIADAM JAKIS PROTOTYP Z TAMTYCH .
KRUTKI OPIS SZER.OK 100CM DŁUGOŚC OK200CM BLOKADA TYLNIEGO MOSTU BIEGI SZOSOWE 4 I TERENOWE 4 + WSTECZNY SILNIK OD MAŁEGO FIATA WAŁEK Z TYŁU I Z PRZODU KOŁA TYŁ 16 JODEŁKA JESLI KTOŚ ZNA TAKIE CACKO TO PRPOSZE O JAKOMKOLWIEK INFORMACJĘ.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: krypton »

Silnik masz ustawiony poprzecznie?
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: rafal »

Coś takiego widziałem na zdjęciu z Centralnych Dożynek w 1975r- jako prototyp.
Ale nie wiem czy to nie jest właśnie produkowany w owym czasie ciągniczek , który używały spółdzielnie mieszkaniowe. Sam pamietam takie cudo z tamtych lat, kręcący się po osiedlu z przyczepką - napędzany, właśnie silnikiem malucha. Do niego była też kabina. Niestety w literaturze nie ma śladu po tym traktorku. Musiał on być dystrybuowany inną drogą, niż maszyny i ciagniki rolnicze.
Pentax
Posty: 58
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:27

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: Pentax »

Wrzuć fotki tego WUKO.
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

FOTKI ZROBIE TYLKO ZNAJDE WIĘCEJ CZASU . I WTECZAS ZOBACZYCIE WSZYSTKIE ROZWIAZANIA . NAPEWNO NIE JEDEN SIE ZDZIWI JAKI FAJNY TRAKTOREK MOZNA BYŁO PRODUKOWAC W NASZYM KRAJU .






napisał/a:
10-03-2010 06:52 Silnik masz ustawiony poprzecznie?
STOJĄC Z PRZODU TRAKTORKA JEST MOCOWANIE DO SILNIKA TAKIE JAK W MAŁYM FIACIE CZYLI JEST ZAMONTOWANY TAKSAMO TYLKO ŻE W MALUCHU MAMAY SILNIK Z TYŁU A W TRAKTORKU JEST Z PRZODU
:lol::lol::lol::lol:
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: krypton »

To taki traktorek jeździł w latach siedemdziesiątych w WPKiW w Chorzowie. Można spróbować, może jeszcze mają tam jakąś dokumentację do tego traktorka.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: Bolszewik »

Dodawaj url i nie pisz dużymi literami.

Wytwórnia
Urządzeń
KOmunalnych

w Stąporkowie, teraz chyba siedziba jest w Łodzi.
To była produkcja manufakturowa, sztuk niewiele, podobno problem z częściami.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

No tak niewiele tych traktorków zostało wyprodukowanych . ale zato maja dusze bo sa unikatowe a cześci to tak silnik fiat a w tamtych latach to czesci brali od czegoś co jusz istniało ewentualnie niewielka przerubka tak powiedział mi facet w łodzi gdzie produkowano te cuda jako ciekawostke powiedział ze unich taki egzemplasz co zime walczy ze sniegiem i nawet tej zimymy dawał sobie rade .
A JA SZUKAM KOGOS KTO POSIADA JAKIEŚ INFORMACJE O TYCH SPRZENTACH NAJLEPIEJ SHEMATY OSPRZĘTU BO CHCE DOROBIC ALBO KUPIĆ JESLI BY KTOŚ POSIADAŁ COŚ DO TEGO MODELU , NIE WSPOMNE RZE FOTKI Z TAMTYCH LAT TESZ POMOGĄ W ODNOWIENIU
KOLOR LAKIERU ITP. ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: Bolszewik »

Nie pisz dużymi literami.

A w firmie co to produkowała nie mają jakiś danych ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

Dzwoniłem wiele miejsc i nić miedzy innymi do wuko .



Dowiedziałem sie ze czesci to tego mojego ciagniczka zostały wziete z niemieckiego mikro ciagniczka firmy gutbrod nawet by sie zgadało bo bak jest plastikowu i pisze na nim germany . NO ale nadal niemam intrukcji bo w łodzi powiedzieli mi ze mogą mi skserować tylko ze to kosztuje 150 zł plus wysułka ...
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: olowaty »

150 pln. Dobre. Dowiedz się od jakiego Gutbroda są części i jakie, a ja coś znajdę. Mam trochę serwisówek do Gutbroda.
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

niewiem dokładnie od jakiego modelu ale na moim baku pisało germany i w lodzi mi powiedzieli ze dyfer i skrzynia jest od jakiegoś gudbrota. jak byś moze napisał co masz ew. fotki powiedzą coś więcej
np. bede poczebował wszysto co jest poczebne do podnosnika i pług do odsnirzania



witam mosze wam powiedziec ze traktorek sprawdzony cały dzien woził drzewo ale w takich terenach ze nie jedna osoba kiwała głowa ze zdziwienia teren bagnisty grzaski i nierówny . problem było wiechąc na pusto ale jak doładowałem na dwukołowke blokada i szedł jak złoto jest niesamowicie silny .
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: olowaty »

http://www.tractorpool.co.uk/details/Mu ... 50/1219030
Zobacz tutaj. To jest Gutbrod z silnikiem malucha. Jeżeli masz taki most i ramę, to jest to Gutbrod 1050. W zasadzie model 1050 był najpopularniejszy. Jak coś to PW w sprawie instrukcji do różnych Gutbrodów.
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

witam
cylinderki podobno są od syreny ale to tylko tak słyszałem sam osobiśćie nie sprawdzałem .
najlepiej to wykręć jeden cylinderek i udaj sie do sklepu albo do jakiegoś starszego mechanika .

prosba do ~maxmax1212 - jesli miałbyś chwilke to napisz co wiesz o swoim traktorku bo ja mam taki sam z 1979 r i prubuje znaleśc do tego sprzentu pług do odsnierzania i informacji jak zrobic podnoścnik
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

Witam Panie Pawle jestem ciekaw jak teraz wyglada Pana traktor .
Chętnie bym porozmawiał z Panem moje gg5542752 bede niezmiernie wdzieczny jesli wysle mi pan swój numer tel. ja zadzwonie .:)
zp1_pp
Posty: 51
Rejestracja: 12 maja 2007, 0:43

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: zp1_pp »

Dawno temu jeżdził taki w zieleni łódzkiej.
Szkoda, że teraz nie robi się w polskiej mechanizacji czegoś takiego...
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

no włsnie a powiem wam że w tym roku ten mój traktorek miał wiele zadan np.ludzie widząc jak koparka ładuje ziemie na przyczepe ktura była zapieta do mojego traktorka kiwali głowami ze zdziwienia dwa kupiki mokrej ziemi przez pola i wykopaliska zasówał ..........

wszelakie informacje nadal zbieram teraz jestem na etapie podnosnika z tyłu i chydrałliki . pompa jest wbudowana orginalnie ale co dalej jakiś rozdzielacz .........
tom256
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2010, 21:08

RE: traktorek wuko typ M-1

Post autor: tom256 »

witam . kosiarka do ciągnika wuko można kupic na alegro tylko cena . bo tak jak pisałem wczesniej w tym ciągniku jest wiele elementów od ciągnik TYPU GUTBROD np. rama tylni most wraz ze skrzynią i wiele drobnych elementów . Ja obserwując w internecie traktorki tego typu dorobiłem podnośnik tył i pług do śniegu . Martwi mnie tylko ta Polska przekładnia za sprzęgłem że jak to sie kiedyś rozsypie czy części do tego jakieś dopasuje .
ODPOWIEDZ