TV-521

Dyskusje na temat innych ciągników
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: TV-521

Post autor: Bolszewik »

Podobno w Skierniewicach ktoś handluje częściami do tego traktorka.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: TV-521

Post autor: wujekcinek »

wpisszcie w wyszukiwarkę Hortmasz Skierniewice i wyskoczy.
Nie wiem jak dzy asortyment mają, ale wiem że jak znajomy naprawiał TV to sie u nich zaopatrywał.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: TV-521

Post autor: drandrzej »

Agromasz w Skierniewicach

handlują , ale trzeba często przypominac co mieli zrobić
Awatar użytkownika
przemekprzemek2
Posty: 218
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:14

RE: TV-521

Post autor: przemekprzemek2 »

Jak remont, czy już zakończony?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: TV-521

Post autor: Bolszewik »

Jutro kończę malowanie w garażu, wszystko muszę pownosić z powrotem.

Tak naprawdę zostało tylko malowanie, instalacja elektryczna oraz zrobienie TUZ-a.

Potem może wykroję trochę czasu na przełomie września i października....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pawel126
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:52

RE: TV-521

Post autor: pawel126 »

Na wstępie witam wszystkich sympatyków Tv-521 i nie tylko.:D

Mam pytanie odnośnie alternatora i regulatora bo na chwile obecną nie ma ładowania.
Sprawdziłem nie wiem czy dobrze? napięcie na przewodach od alternatora, podłączając pod dwa każdy z każdym. Na 1-2 i 1-3 r było kolo 12v a na 2-3 kolo 18v.
Wywnioskowałem że alternator żyje i problem jest chyba z regulatorem?

Wolałbym zostawić oryginalnie niż kombinować z osobnym alternatorem, zwłaszcza że planuję dorobić pług do odśnieżania a czasu mało.

Druga sprawa to traktor nie posiada sprawnego oświetlenia i chciałbym dokupić przednie lampy. Czy będą pasować od np. c330, c360?

No i wielki brawa dla autora za super zdjęcia ramy do zamocowania pługu!
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: TV-521

Post autor: Bolszewik »

Nie mam oryginalnego alternatora więc nie pomogę. Sprzęt był kupiony bez źródła prądu. Wcześniej była jakaś prądnica dokręcona z boku.
My dopasowaliśmy alternator od Forda Grenady - dość dużo pracy, ale działa poprawnie.

W tej chwili niestety z braku czasu i funduszy maszyna stoi w garażu rozkręcona. Mechanicznie już sprawny, ale zostało malowanie, elektryka, i dorobienie podnośnika.

Będą pasować takie lampy jak napisałeś.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Rewus
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2012, 17:43

RE: TV-521

Post autor: Rewus »

Witam
Jestem użytkownikiem Tv521 od jakiegoś czasu i w miarę możliwość remontuje go i usprawniam, żeby być z niego całkowicie zadowolony. wiosną kupiłem i założyłem nowy regulator napięcia w celu ładowania akumulatora i pozbyciu się udręki jaka było ładowanie prostownikiem. Niestety w podłączeniu stacyjki jest coś chyba źle podłączone, gdyż cierniczek odpala bez kluczyka czego konsekwencją było ponowne spalenie regulatora napięcia. przesyłam kilka zdjęć podłączenia, może ktoś rzucić na to okiem??
http://s1.img.pl/v/262269/20121113.jpg
http://s1.img.pl/v/262270/20121113001.jpg
http://s1.img.pl/v/262271/20121113002.jpg
A może sama stacyjka jest uszkodzona??
Przewód czerwony biegnie prosto z kostki do startera (prawy górny róg), drugi przewód, który jest podłączony do startera wychodzi w wyjścia stacyjki 30, z drugiego wyjścia również oznaczonego 30 przewód biegnie do amperomierza.
Może ktoś to sprawdzić albo przesłać zdjęcie swojego podłączenia ??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: TV-521

Post autor: papiszon »

"30" oznacza przewód prądowy. Tzn. jest on cały czas pod prądem, bezpośrednio z akumulatora. Od zacisku aku. "+" , lub od rozrusznika idzie poprzez amperomierz do stacyjki "30". U Ciebie przycisk rozrusznika też jest podłączony do "30" i dlatego możesz go uruchomić bez wciśniętego kluczyka. Jeśli chcesz, aby rozrusznik uruchamiał się poprzez stacyjkę, musisz przewód od strartera podpiąć pod zacisk "15". To jest prądowy, ale po załączeniu (wciśnięciu kluczyka) stacyjki.
Natomiast, jeżeli regulator miałes również podpięty pod "30", to nie dziwne, że Ci się spalił. Regulator napięcia nie może być pod prądem zbyt długi czas, gdy nie pracuje alternator.*pray*
Rewus
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2012, 17:43

RE: TV-521

Post autor: Rewus »

zamieniłem dzisiaj kabelki, z 30 przełożyłem na 15 czego skutkiem jest brak rozruchu, po naciśnięciu na starter silnik ogóle nie kreci. Powodem tego jest zepsuty regulator czy pomieszane kable w instalacji?? a może komuś się starter spalił i przełożył kable z 15 na 30 żeby odpalał??
Awatar użytkownika
przemekprzemek2
Posty: 218
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:14

RE: TV-521

Post autor: przemekprzemek2 »

Kupiłem, wczoraj go przyprowadziłem, ale niestety traktorek jest niesprawny, ledwo udało nam się go przyciągnąć ponieważ tak długo stał nie używany (ponad 5 lat) że hamulce całkowicie zablokowały tylne koła, oprócz tego silnik jest niesprawny. Nie wiem jeszcze co dokładnie ale wiem że wał jest dobry, facet mówił że podczas jazdy nagle im zgasł i od tego czasu stał nieruszany. Traktorek pochodzi z dużego gospodarstwa ogrodniczego ale mimo to nie wygląda na bardzo zniszczony (opony są w całkiem dobrym stanie i są jeszcze chyba fabryczne bo z napisem made in Jugosławia, lakier jest również oryginalny, nie przechodził jeszcze remontów.
[img][IMG]http://images43.fotosik.pl/1672/f0ad44d85f762afem.jpg[/img] [/img]



*************************************************************

Dzisiaj udało się odblokować koła, hamulce żyją, działa nawet hamulec ręczny.
[img][IMG]http://images37.fotosik.pl/1900/307ddd31e948abb1m.jpg[/img] [/img]

Niestety podczas odkręcania jedna ze śrub była słaba i urwała się
[img][IMG]http://images45.fotosik.pl/1659/59feb163fbbd5b09m.jpg[/img] [/img]

Co teraz z tym zrobić, czy nic nie robić i założyć koło a kiedyś to wymienić, śruba była na stałe połączona z krążkiem.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: TV-521

Post autor: chrapek3011 »

Rewus napisał/a:
zamieniłem dzisiaj kabelki, z 30 przełożyłem na 15 czego skutkiem jest brak rozruchu, po naciśnięciu na starter silnik ogóle nie kreci. Powodem tego jest zepsuty regulator czy pomieszane kable w instalacji?? a może komuś się starter spalił i przełożył kable z 15 na 30 żeby odpalał??
Pomieszanie kabli albo walnięta stacyjka.
przemekprzemek2 napisał/a:
Kupiłem, wczoraj go przyprowadziłem, ale niestety traktorek jest niesprawny, ledwo udało nam się go przyciągnąć ponieważ tak długo stał nie używany (ponad 5 lat) że hamulce całkowicie zablokowały tylne koła, oprócz tego silnik jest niesprawny. Nie wiem jeszcze co dokładnie ale wiem że wał jest dobry, facet mówił że podczas jazdy nagle im zgasł i od tego czasu stał nieruszany. Traktorek pochodzi z dużego gospodarstwa ogrodniczego ale mimo to nie wygląda na bardzo zniszczony (opony są w całkiem dobrym stanie i są jeszcze chyba fabryczne bo z napisem made in Jugosławia, lakier jest również oryginalny, nie przechodził jeszcze remontów.
[img][IMG]http://images43.fotosik.pl/1672/f0ad44d85f762afem.jpg[/img] [/img]



*************************************************************

Dzisiaj udało się odblokować koła, hamulce żyją, działa nawet hamulec ręczny.
[img][IMG]http://images37.fotosik.pl/1900/307ddd31e948abb1m.jpg[/img] [/img]

Niestety podczas odkręcania jedna ze śrub była słaba i urwała się
[img][IMG]http://images45.fotosik.pl/1659/59feb163fbbd5b09m.jpg[/img] [/img]

Co teraz z tym zrobić, czy nic nie robić i założyć koło a kiedyś to wymienić, śruba była na stałe połączona z krążkiem.
Wywiercić to,nagwintować otwór,dorobić szpilkę,wkręcić, i ,,hewtem,, złapać od drugiej strony,żeby się nie wykręcała.
Rewus
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2012, 17:43

RE: TV-521

Post autor: Rewus »

Dorabiam do tv521 łyżkę z tyłu i chcę mieć nad nią pełna kontrole w tym celu zamontowany będzie siłownik hydrauliczny dwustronnego działania, wymieniony zostanie również rozdzielacz na dwustronny i moje pytanie brzmi czy ten rozdzielacz nie będzie miał wpływy na siłownik wykorzystywany do glebogryzarki i przyczepki, gdzie są siłowniki jednostronne, olej z nich będzie spływał normalnie po ustawieniu rozdzielacza w pozycji neutralnej ??
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: TV-521

Post autor: Bolszewik »

Kup sobie rozdzielacz jednosekcyjny czteropopozycyjny (sekcja pływająca) + zawór trójdrożny do niego podłączysz sobie hydraulikę zewnętrzną np. przyczepa.

Oczywiście można zrobić to inaczej, ale uważam że jest to najsensowniejszy kompromis pomiędzy ceną, funkcjonalnością, a ilością dostępnego miejsca w tym ciągniku.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
emilian
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2013, 11:33

RE: TV-521

Post autor: emilian »

Cześć wszystkim,

Ostatnio kupiłem TV 521, ale nie mam z tyłu w nim hydrauliki.

Czy ktoś wie dokładnie jakich części mi brakuje i gdzie je można kupić ?

Posiadam dużo zdjęc ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: TV-521

Post autor: Bolszewik »

Kiedyś widziałem cały zestaw do kupienia na allegro za ok. 500 zł.
Osobiście tyle bym, nie dał. Lepiej kupić zwykłe typowe dostępne w Polsce części.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
emilian
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2013, 11:33

RE: TV-521

Post autor: emilian »

Rozumiem, że kontrukcja TV 521 jest na tyle prosta, że pasują części "ogólne".

Z tego co się dowiedziałem, to zbiornik olejowy może być od Ursusa C330. Jaką pompe polecacie?

ps
Siłownik, i podnośnik mam, także rozdzielacz nawet oryginalny.
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: TV-521

Post autor: lis »

Witam po raz pierwszy
Tv-521 mam mam od 20stu lat, ciągle w użytku, nie używałem jednak kosiarki i opryskiwacza, kosiarkę chcę uruchomić aby wykaszać popularny w Polsce ugór na którym rosną cienkie, wysokie na ponad metr chwasty (na zimę zostają po nich patyki) nie wiem jak to sie nazywa, czy ta kosiarka da im radę?
Druga sprawa to nie wiem jak ją podczepić do traktorka, przydałaby się jakaś instrukcja bo ta fabryczna po Chorwacku jest strasznie okrojona.Kombinuję podłączam na jeden lub dwa łańcuchy ale kosiarka sie przechyla w prawo i kosi glebę, tam gdzie jest hak podwieszający listwę do transportu zrobiłem dłuższego pręta na sztywno i jako tako idzie koszenie no ale coś tu nie gra, nie ma jakiejś regulacji ustawienia listwy tnącej.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: TV-521

Post autor: Bolszewik »

Obejrzyj plik pdf który wysłałemi, zapewne brakuje Ci "łącznika" do wałka.
Kosiarki nie przykręca się do ciągnika tylko podwiesza za pomocą przegłubu (4 strona).
Plik jest od innej kosiarki, ale zasada ta sama.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ