równiarka

Dyskusje na temat innych ciągników
jacek1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2012, 8:09

równiarka

Post autor: jacek1 »

szukam jakiejś literatury na temat budowy równiarki DZ31-1 albo strony internetowej.A może ktoś zna budowę tej cudownej maszyny proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: równiarka

Post autor: Grzegorz02 »

Ja trochę się orientuje w tej maszynie.Sam szukam informacji na temat Dz 122 trochę nowsza od tej.A co chcesz wiedzieć?.Pozdrawiam Grzegorz.



To powiem co wiem na temat Dz 31-1
Silnik 6 cylindrowy moc 130km
Lemiesz środlkowy szerokość 3.60m
Zrywak fabrycznie był z przodu maszyny.Są dorabiane w wielu Dz lemiesz przedni który się często przydaje kiedy nie ma spychacza na budowie.
Rozruch fabycznie silnik benzynowy rozruchowy,ale są dz31-1 które mają rozrusznik.Lepiej mieć rozrusznik bo nie trzeba kupować jeszcze dodatkowo benzyny.
Spalanie od 10 do 15l na 1 godz.
Dosyć często w tych maszynach pękały ramy ze względu na to że rama nie wytrzymywała naprężeń był po prostu za cienka.
Poważno wado i chyba najistotniejszą jest to że ta równiarka nie ma mechanizmu różnicowego a przez to cięzko jest jechać po rondach i strasznie szybko zużywają sie dosyć drogie opony.Jeśli chodzi o katalogi to proszę odwiedzić strone Mista Stalowa Wola i tam jest numer Tel.do sprzedaży cześći zamiennych i tam pownien się Pan dowiedzieć bardziej dokładnych informacji.Bo ta firma szprzedaje części do tej równiarki.Jak ma Pan jakieś pytania to chętne udziele informacji.Ja osobiśćie odradzam tą maszyne ze względu na koszt utrzymania,ale to Pana wybór.
jacek1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2012, 8:09

RE: równiarka

Post autor: jacek1 »

dzięki za informacje ja już mam tą maszynkę ale ma przerobiony silnik od jelcza i tym samym problem z rozruchem i spalaniem po części rozwiązany.A ramę trochę wzmocniłem.Chcę się dowiedzieć więcej o jej napędzie i w jaki sposób jest przenoszony napęd w wózkach jezdnych i w to wszystko co dotyczy tej maszyny .Za wszelakie informacje z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: równiarka

Post autor: Grzegorz02 »

A jak u Pana jest z wałem napędowym.Czy wytrzymuje obciązenie silnika od Jelcza i czy most wytrzymuje?Od ilu czasu mam Pana ten silnik ?W styczńiu na alegro była Dz z właśnie takim silnikiem.To Pan ją kupiił?Proszę o odpowiedz.
jacek1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2012, 8:09

RE: równiarka

Post autor: jacek1 »

kupiłem ją w kwietniu była ona chyba na alegro .wał jak do tej pory spisuje się dobrze na początku aby wymieniłem jeden krzyżak ale to pasuje liaza.W tej mojej pszczółce jest wiele rzeczy zmienionych na nasze polskie zamienniki ,ale i producent brał wiele części z innych maszyn produkowanych u sąsiadów .a ja mam teraz problem z jednym wózkiem i dlatego szukam schematu albo kontaktu z kimś kto trochę o tych sprzętach wie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: równiarka

Post autor: Grzegorz02 »

Masz prace w ogóle na tą maszyne?
jacek1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2012, 8:09

RE: równiarka

Post autor: jacek1 »

mam prace ale szukam pilnie instrukcji i jakiś informacji o tym sprzęcie
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: równiarka

Post autor: Grzegorz02 »

Ale Pan czytał mój pierwszy post do końca?bo mam pewene wątpliwośći.Napisałem tam to co Pan chce.To jeszcze raz napisze.Jeśli chodzi o katalogi to proszę odwiedzić strone Mista Stalowa Wola i tam jest numer Tel.do sprzedaży cześći zamiennych i tam pownien się Pan dowiedzieć bardziej dokładnych informaji.A Pana Dz ma wspomaganie?Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam.
jacek1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2012, 8:09

RE: równiarka

Post autor: jacek1 »

tak moja DZ ma wspomaganie .



a co do operatora to w tej chwili mam ale dobrze wiedzieć że jest zainteresowanie pozdrawiam ciepło
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: równiarka

Post autor: Grzegorz02 »

Proszę sprawdzać coraz wał.Bo ten wał jest pod kątem dosyć sporym.Mogą nie wytrzymać krzyżak i łożyska ze względu na dosyć wysoki kąt wału.Który prawidłowo aż tak duży nie może być.Proszę o to zadbać to powinno być dobrze.Mam tylko jedno pytanie.Ile Panu pali Dz na 1 godz?Pozdrawiam.
jacek1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2012, 8:09

RE: równiarka

Post autor: jacek1 »

dzięki za ostrzeżenie o tym wale akurat dziś go wymontowałem i jutro jadę po nowy krzyżak.A krzyżak wymieniam sam.A ZD pali w zależności od obciążenia od 7-9 litrów na godzinę przy normalnej pracy pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: równiarka

Post autor: Grzegorz02 »

No to dużo nie pali jak na DZ.A łożyska są jeszcze dobre?Pozdrawiam.
jacek1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2012, 8:09

RE: równiarka

Post autor: jacek1 »

A pana równiarka dużo pali .
Awatar użytkownika
Grzegorz02
Posty: 211
Rejestracja: 01 maja 2012, 12:31

RE: równiarka

Post autor: Grzegorz02 »

Ja się interesuje tego typu sprzętami,nie mam i nie miałem Dz.A jak Pan rozbierał wał to Pan sprawdził czy łożyska są dobre? bo krzyżak to nie wszystko.A Dz z fabrycznym silnikiem pali od 10 do 15l na 1godz.
jacek1
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2012, 8:09

RE: równiarka

Post autor: jacek1 »

JAK wymieniałem krzyżak to kompletny z łożyskami zawsze tak zmieniam a potem mogę o nich zapomnieć na jakiś czas.A teraz szukam wałka który przekazuje napęd z tylnego mostu na wózek. Za każde informację na temat serdecznie dziękuję
ODPOWIEDZ