Ciągniczek Elpol

Dyskusje na temat innych ciągników
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: krypton »

Masz na myśli świecę płomieniową zwaną potocznie płomieniówką. Świeca ta odpala na olej napędowy.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: Deleted_User »

Bardzo możliwe że chodziło mi o świece płomieniową. Jak pisałem wcześniej to moja pierwsza styczność więc jestem zielony ale bardzo dziękuje za pomoc. jutro zalewam zbiorniczek do pełna. :)
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: piotrbpm »

Witam serdecznie hmm jeśli dobrze zrozumiałem zakupił pan ten traktorek z podanej aukcji? Trzeba po prostu sprzęt reklamować skoro coś jest nie tak ,chyba że wiedział pan o usterce ...Co do ceny 15 tys za uszkodzony to troszkę sporo, o ile usterka nie wyszła po czasie .... Z tego co wiem skrzynia żukowska więc jeśli coś w niej wyje to można wymienić zużyte części( łożyska tryby czy tulejki) .Skrzynka do załączania wom-a jest za skrzynia więc pewnie łożyska w skrzyni siadły(to końcowe), lub w tej skrzynce redukcyjnej wyrobiły się łożyska ,nie wiem czy czasem tam nie ma łańcuszka ale głowy za to nie daje :/

Jeśli zakupił pan ten traktorek tylko do odśnieżania to mógł pan zakupić coś japońskiego za tą cenę można nabyć 4x4 Yanmara lub Kubote:)
Ja w moim Yanmarze YM2000 też mam taka świece ale jeszcze ani razu z niej nie skorzystałem ,było minus 20 i ciągniczek odpalił ,fakt z odprężnikiem ale dał rade :)
PS mam sprawę do pana na pw
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: Deleted_User »

Nie kupowałem traktorka przez allegro tylko że tam najszybciej szło znaleść jakies zdjęcie.
To że tam siedzi skrzynia z lublina czy żuka to wiem. ale skrzynia jest ok chodzi o reduktor bo pomiędzy skrzynią a silnikiem jest reduktor tak?
Od czego on może być? z reduktora wychodzą dwie dzwignie jedna do załanczania WOM a druga do zmiany biegów szosowo-terenowych. i to wszystko tłucze sie i wali właśnie w tej skrzynce skrzynia biegów raczej jest ok. Bo na bigach terenowych dużo mniej sie tłucze a na szosowych chce ja wyrwać.
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: piotrbpm »

Witam z tego co wiem (na zdjęciach nie wiele widać) to ten traktorek jest zbudowany tak:
-Silnik 2ca90
-Sprzęgło
-1 skrzynia
-reduktor na Wom
-2 skrzynia
-most od poloneza
-zwolnice na tym moście
I tak jeśli podczas zmiany biegów na szybkie występuję nie przyjemne odgłosy tzn odgłosy nasiląją się , to na pewno skrzynka redukcyjna jest pomiędzy 1 a 2 skrzynią biegów .Trzeba rozpołowić w tym miejscu traktorek, nie wiem jak to jest zrobione w tym traktorku ,ale zazwyczaj jak coś się projektuje to zwraca sie na to uwagę tzn na możliwość rozbierania urządzenia.Mam nadzieje że ten kto go projektował zadbał o to że bez większego wysiłku można wyjąc np 1 skrzynie .Tak jak pisałem wyżej to może być łożysko na wałku zdawczym 1 skrzyni która podtrzymuję tryb w reduktorze Wom-a lub wspomniany łańcuch (ale to tylko moje przypuszczenia) W tym reduktorze powinien być korek wlewowy oleju i spustowy ja bym zaczął od spuszczenia oleju .Można dzięki temu zobaczyć czy jest to przekładnia zębata czy łańcuszek ,zajrzeć poświecić latarką .Oczywiście jeśli uszkodzenia są bardzo rozległe to w oleju będą opiłki ...Jakby co proszę się dzielić wszystkim co pan odkrył .Ludzie posiadający unikatowe rzeczy nie dzielą się z innymi a szkoda :/
ENDRIU
Posty: 14
Rejestracja: 03 mar 2010, 19:31

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: ENDRIU »

piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: piotrbpm »

Kilkanaście zdjęć tego mini ciągnika
http://rapidshare.com/files/398617325/Elpol.rar.html
max
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2010, 23:18

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: max »

Witam wszystkich

Chciałbym się dowiedzieć jeśli ktoś posiada taką informację od czego zastosowano piasty i zwrotnice w przedniej osi w tym mini ciągniku elpol k1 są na pięć śrub więc może też od żuka ? bo tylny most już tu się na forum przewinęło że zaadaptowany jest z poloneza lub żuka

Będę wdzięczny za ewentualne odpowiedzi
cycusxxl
Posty: 28
Rejestracja: 27 wrz 2010, 14:43

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: cycusxxl »

witam jakby ktos potrzebowal mam czesci na sprzedaz do silnika 2ca90 zastosowanego w elpol i w roznych innych maszynach. wiadowmosc na PW lub gg 11880414
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: baro »

łożyska w sklepie z łozyskami :D a wałki i tryby to napewno tokaż dorobi i wcale skóry bycmorze nie zedrze :D moze podjedz gdzieś do jakiegos większego sklepu rolniczego zapytaj czy maja coś do tego ciągniczka?
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: baro »

moze zapodaj fotki? wtedy pomozemy cos dobrać ;-) moze użyli jakis cześci z honekera? albo z uaza? moze coś z tego reduktora podejdzie? niewiem nie widzialem
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: piotrbpm »

Reduktor czyli skrzynia od żuka więc z tym nie ma problemu ,najlepiej porobić zdjęcia uszkodzonych części i coś doradzimy ....
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: Bolszewik »

Żyjemy w kraju teoretycznej gospodarki rynkowej i ogólnej wolności.
To za nieboszczki komuny był przepis że ileś tam lat trzeba części produkować. Podobne przepisy były tez na zachodzie, ale kilkanaście kilkadziesiąt lat temu gdy świat inaczej wyglądał.

Wracając do tematu wszystkie części są "dorabialne" kwestia ceny, ale nie jest to aż tak drogie. Na allegro jest ogłoszenie o dorabianiu dowolnych trybów i innych tego typu elementów. Koszt ok. 20 zł. tak że nie tragedia.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: krakerss »

Ja swojego rs zalałem za 104 zł i jak na razie dużych braków nie ma chociaż usypałem już zaspy po 1,5 metra. Były już dwie akcje po 2-3 godziny, Łącznie do odśnieżenia jest około 700 - 800 mk. W tym tygodniu mam zamiar zamontować nowy pług na przedni ładowacz. Na tyle sprawdza się nadspodziewanie dobrze ale bardzo szyja boli.... Pozdrawia Krakerss
levis2302
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2009, 11:51

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: levis2302 »

Jeżeli pana interesują nadal tryby do elpola proszę o kontakt pod numerem 697072877.Posiadam dużo części do reduktora oraz skrzyni montowanych w ciągniczkach elpol (tryby,synchronizatory,wałki)


http://img338.imageshack.us/i/pc0500360.jpg/

http://img696.imageshack.us/i/pc050037.jpg/
chodkii
Posty: 148
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:51

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: chodkii »

Do admina zmniejszcie te fotki bo sie nie da tego oglądać. A tryby mi wyglądają na na poszczególne zębatki z jakiejs skrzyni biegów nie wiem tylko czy żuk czy polonez. Ale moze jest to do sprawdzenia skrzynie od tych aut kosztują grosze stawiam na żuk
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: baro »

zawieź tą pompę do zaklądu gdzie regeneruja pompy wtryskowe ustawia ci ją i wymienia sprezynkę w sekcji ;-)
cycusxxl
Posty: 28
Rejestracja: 27 wrz 2010, 14:43

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: cycusxxl »

tylko niech ci dobiora taka sprezynke aby miala takie same parametry jak orginalna bo z doswiadczenia wiem ze to duzo zmienia a tak pozatym w silnikach gdzie jest swieca nie wolno psikac samostartem to jest zabujstwo dla silnika a moze swieca slabo daje??? bo tak czy tak na jeden powinien zapalic*saycheese*
ADAMS2000
Posty: 24
Rejestracja: 28 lut 2010, 21:30

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: ADAMS2000 »

Firma AGROMASZ jakiś czas temu zajmowała się wyłącznie sprzedażą oryginalnych części do mikrociągników: między innymi elpol k-1
Wozny
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:15

RE: Ciągniczek Elpol

Post autor: Wozny »

Witam serdecznie. Również mam problem z reduktorem.
Dlatego mam pytanie. Czy do sinika 2ca90 podeszła by skrzynia biegów z poloneza? Reduktor był remontowany rok temu i znów się zepsuł. Wali i tłucze się w nim wszystko. Dlatego wpadłem na pomysł ze skrzynią z poloneza. Bo jak wiadomo sprzęgło jest poloneza do tego po wywaleniu reduktora i skrzyni żuka czy lublina miejsca może by wystarczyło na skrzynie z poldka. I może udało by się ją połączyć z wałem bez wielkich przeróbek. Bardzo proszę o pomoc bo nie zamierzam co rok remontować reduktora (gdzie od remontu zrobił jakieś 50-70 moto godzin.)a elpola jak poprzednik używam tylko zimą do odśnieżania parkingów. Jak najprościej ominąć ten nieszczęsny reduktor? *no*
ODPOWIEDZ