C-330 SAM

Dyskusje na temat innych ciągników
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

C-330 SAM

Post autor: damian223311 »

Witam ,zakupiłem dwa dni temu ciągnik w którym była niby uszkodzona skrzynia cały przód jest od c-330 ,skrzynia prawdopodobnie od stara 28 a most? no właśnie tutaj moje pytanie do was czy ktoś jest w stanie rozpoznać z czego to jest? jak się okazało skrzynia była w porządku a w dyfrze coś się sypło ,zdjąłem dekielek i zgłupiałem bo moim oczom ukazała się jakby taka mini skrzynka biegów z dwoma wodzikam (może jakiś reduktor lub blokada?)i i po prostu ten jeden był skrzywiony... naprostowałem go i normalnie wszystko zaczęło jeździć ale nie daje mi spokoju z czego to jest? koła jakby od jakiegoś Stara 266? Liczę na waszą pomoc w identyfikacji :) Bardzo przyjemnie się tym jeździ ,ma dołożoną pompę hydrauliczną i siłownik do podnośnika i bardzo fajnie jest zestopniowana skrzynia ,bo na 1 jest baardzo wolny ,a na 5 tak zapiernicza ,że normalnie nie daje się go na drodze utrzymać (między innymi przez nadmierne luzy w układzie kierowniczym :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: C-330 SAM

Post autor: Bolszewik »

most pochodzi według mnie od jakiejś koparki lub wózka widłowego.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

RE: C-330 SAM

Post autor: damian223311 »

Bardzo dzięki za info :. Dzięki tobie szukałem w wózkach i znalazłem :. Pochodzi od "Bułgara" tylko zastanawia mnie co robią te wodziki:? Może to po prostu skrzynia z wózka która jest połączona z dyfrem...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: C-330 SAM

Post autor: Bolszewik »

Akurat te wodziki naprowadziły mnie na pomysł że to od koparki/wózka

Reduktor do jazdy w pracy i przejazdy. Poza tym oryginalnie były chyba małe koła więc jest dodatkowa przekładnia w samym moście.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damian223311
Posty: 250
Rejestracja: 25 lis 2013, 15:57

RE: C-330 SAM

Post autor: damian223311 »

Wielkie dzięki panie :D
ODPOWIEDZ