David Brown 770 1966r

Dyskusje na temat innych ciągników
robi108
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2019, 13:34

David Brown 770 1966r

Post autor: robi108 »

Witam!

Niniejszym witam wszystkich jako nowy użytkownik tego Forum!

Zawitałem tutaj, ponieważ zostałem posiadaczem zabytkowego już traktora David Brown 770 Selectamatic z 1966r.
Tutaj szybka notka, jakby ktoś był ciekawy: https://tractors.fandom.com/wiki/David_ ... lectamatic
Ciągnik jest wielkościowo odpowiednikiem naszej C330-ki (identyczne opony). Ma 3-garowy silnik diesla o mocy 36 KM, 12 biegów wprzód i 4 w tył, tylny podnośnik TUZ 750 kg. Ma dość ciekawy system hydrauliki. Fabrycznie nie miał pneumatyki.
Była okazja, to kupiłem, bo jest w całkiem przyzwoitym stanie. Pali, jeździ, podnosi. Ma nieoryginalną maskę silnika, podmienioną podstawę filtra oleju i paliwa, pompka paliwa założona od C360. Reszta wydaje się oryginalna.
Na razie oswajam się z ta maszyną, która będzie, po Ursusie C-355, drugim ciągnikiem w moim małym gospodarstwie.
Nie jestem jakimś tam wielkim fanem ciągników angielskich, ale jako że już takowy posiadam, szukam tutaj ludzi, z którymi będę mógł wymienić się doświadczeniami.

W tym miejscu prośba do moderatorów tego Forum aby opowiedzieli się, czy w dobrym wątku umieściłem swój post? Bo choć David Brown to czysty Anglik, to jednak marka ta jest od bodajże 1981r pod skrzydłami amerykańskiej korporacji Case. Jednocześnie widzę, że pasuje do niego mnóstwo części z angielskich Fergusonów. Więc może warto by stworzyć dla ciągników osobną kategorię "Angliki", ewentualnie przemienić kategorię "Amerykańce" na "Amerykańce i Angliki" ;) .

Serdecznie pozdrawiam,
Robi
ODPOWIEDZ