EBRO 183 Massey Ferguson na Hiszpańskiej licencji

Dyskusje na temat innych ciągników
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

EBRO 183 Massey Ferguson na Hiszpańskiej licencji

Post autor: Cezary »

Witam.
przypadkowo trafiłem na traktor Marki Ebro wersja 183 na licencji Massey Ferguson, zaciekawił mnie ten traktor.
Chciałbym się dowiedzieć o jego silniku (ilości spalania) oraz czy to benzyniak i czy są do niego dostępne części gdyż jestem bardzo zainteresowany tym traktorkiem :) .
Jeżeli wiecie sporo na temat tego ciągnika lub tez tej marki chciałbym żebyście pomogli mi w wyborze (czy go brać czy lepiej odpuścić a bardzo mi się podoba testował go na filmie na yt Jarekogarek)
Proszę o odpowiedzi :D
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: EBRO 183 Massey Ferguson na Hiszpańskiej licencji

Post autor: bergman31 »

Ten Ebro 183 to pewnie odpowiedniki MF 185. Silnik na pewno będzie Perkins, czyli wysokoprężny.
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: EBRO 183 Massey Ferguson na Hiszpańskiej licencji

Post autor: Cezary »

Ok. Dzięki. co sądzisz o popularności tego modelu w Polsce?
Chodzi mi głownie o to czy są jakieś części do niego, a tego modelu nie widuje się zbyt często, zobaczyłem go na olx na sprzedaż i kusi mnie żeby go wziąć lecz trochę się boje o części :(
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: EBRO 183 Massey Ferguson na Hiszpańskiej licencji

Post autor: bergman31 »

Jeśli wszystkie części pasują od MF to nie jest źle. Wszystko zależy od cen części zamiennych. Ciągnik może być wykonany w systemie calowym. Jest to już dość stary ciągnik i raczej niekupowałbym go z myślą o pracy w polu. Jako traktor do kolekcji zabytków to idealnie się nadaje.
Cezary
Posty: 58
Rejestracja: 05 sie 2019, 20:21

Re: EBRO 183 Massey Ferguson na Hiszpańskiej licencji

Post autor: Cezary »

Właśnie szukam traktora pod zabytek lecz też żeby dał rade przewozić przyczepę np z ziemią
ODPOWIEDZ