Ferguson tea 20 nie pali

Dyskusje na temat innych ciągników
Kozik
Posty: 29
Rejestracja: 07 lis 2020, 18:43

Ferguson tea 20 nie pali

Post autor: Kozik »

Witam ponownie,
Problem w moim fergusonie tea 20 benzyna. W moim ostatnim poscie pisałem że po kilku mth musze czyścić gaznik, świece bo ciężko odpala, nie chodzi na wszystkie tłoki. Teraźniejszy problem jest taki ze ciagnik odpalil wczoraj poo długim kreceniu, gdy puszczalem ssania silnik gasł, musialem trzymac go chwile na ssaniu, a po dodaniu gazu klekot z silnika, nie zbieral sie nawet, iskry z tlumika. Dzisiaj po dokladnym czyszczeniu gaznika, nie pali, paliwo cieknie tam gdzie jest ssanie. Swiece zmienianie na inne i nic iskrs jest, brak sił na ten silnik
Jarek91
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2021, 20:03

Re: Ferguson tea 20 nie pali

Post autor: Jarek91 »

Miałem podobne przygody ze swoim FE35. Ja swój gaźnik dałem do czyszczenia myjką ultradźwiękową, było znacznie lepiej, jednak nadal nie pracował prawidłowo. Nie dawał się wyregulować gaźnik, za każdym razem albo gasł, albo strzelał w komin, nie chciał się wkręcać na obroty lub w ogóle nie dawał się uruchomić. Okazało się że winny był równierz przyspieszacz zapłonu. Ktoś go źle poskładał i palec ustawiał się jak chciał więc zmieniał się kąt zapłonu. Nie wiem czy w Tea20 jest tak samo, ale palec powinien obracać się ręką w niewielkim zakresie, a po puszczeniu wracać w to samo miejsce. Sprawdź może kąt zapłonu i ewentualnie przerwe na przerywaczu. Sprawdziłbym też szczelność połączeń dolotu, może gdzieś lewe powietrze ciągnie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ