Jaki ciągnik kupić ?

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
rybko309
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:48

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: rybko309 »

Próbuj. Być może warto go kupić, nie widać jakiś wycieków, alternator wygląda jak po regeneracji, a zresztą pojedziesz zobaczysz.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Wicher »

Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Kolego wicher trochę przestraszyłem się stanu tego ciągnika :)
Korci mnie trochę ten ciągnik z silnikiem ifa 2VD ,sprawdzałem części do silnika są dostępne trochę drogie, ale za to silnik bardzo mało pali
Zobaczcie na ten ciągnik , jaka wasza opinia ,jestem ciekaw ?:)
http://tablica.pl/oferta/traktor-ciagni ... 4Hk4p.html
Dzwoniłem do gościa zejdzie z ceną do 6 tys.A co powiecie na ten http://tablica.pl/oferta/ursus-c-328-po ... fb5398f5a9
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Wicher »

Stan stanem, jeśli ten traktor z mojego linku miałby jakiś kwit to gra warta świeczki, chociaż bez kompleksowego remontu się nie obejdzie...

A co do Zetorka to części do tych silników są, z tego co wiem w miejsce 2 VD można założyć "czwórkę" z agregatu wojskowego albo z koparki Nobas - one u nas występują. Nie jestem do końca pewien czy sporo części nie jest zamiennych między silnikami.

C 328 też fajne, ale maszyny trzeba obejrzeć i wtedy decydować na zdjęciu każdy ładny. w przypadku 28 mamy fabryczny ciągnik i doskonały dostęp do części.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Przemo »

Kolego żadne tam wynalazki z silnikiem IFA .JEŻELI NIE CHCESZ Z ORYGINALNYM silnikiem zetora to i owszem dupa zetora ale tylko z silnikiem c-328,330 lub c-360-3P Perkins,chociaż za takie pieniadze spokojnie trafisz oryginała:p.
A ten czerwony ciapek całkiem fajny jedz i oglądaj.

Popieram Kolege Wichra dzisiaj kwity są ważne A ten ciapek zielony za 4,500 to całkiem dobry sprzet, to nic że stał 5lat,zalać paliwo odpowietrzyć sprawdzić do rozruchu olej, potem go bezwzględnie wymienić,i na zaciąg go wyhaczyć myślę że zagada od sztycha:p pózniej załozysz rozrusznik, pompę wodną wymienisz filtry paliwa zmotasz jakieś aku sprawdzisz olej w skrzyni i będziesz cieszył się z jazdy tym ciągnikiem jak nigdy a koszty części naprawdę nie duze i wszędzie dostępne*tup*
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Wicher »

Papier jest bardzo ważny, ja przez brak papierów tracę około tysiaka-dwóch rocznie.
Znajomi mają działeczki do obrobienia a ja traktor ale nie mogę do nich dojechać...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: chrapek3011 »

Ja akurat bez dwóch zdań zgadzam się z Przemem.Żaden sam,żaden wynalazek,żaden klon...jedynym klonem do wykorzystania w gospodarstwie który ja toleruję jest Zetor 25 z silnikiem 328/330.Choć nawet najlepiej wykonana przeróbka nie zastąpi oryginału.

To 328 bez rozrusznika to najlepsza opcja.4500zl zapewne jeszcze do negocjacji.Na początek zainwestowane ze 2 tys. pozwolą już się nim cieszyć.Nie mam na myśli tu jakichś oryginalnych detali,bo w tym przypadku ciągnik ma być użyteczny.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Wicher »

Chyba że blok pierd... albo inna szkoda jest.
Może stał po prostu za stodołą (mój znajomy gnije sobie za oborą c 325 którym raz w roku ładuje gnój) i go rozkradli...
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Byłem dzisiaj na tego składaka i masakra gość tylko kupił puszkę farby i omalował a reszta szkoda gadać , bez prądnicy ,lampy są ale kabli już nie ma ,wszystko pogięte a na silniku tyle lakieru że pewnie wycieki uszczelniło :Dw stanie złomowym , a w opisie pisze że sprawne w 100 %
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Wicher »

Do tego się musisz przyzwyczaić :

1. Tani traktor znaleziony i kupiony szybko nie będzie dobry,
2. Dobry traktor kupiony szybko na pewno nie będzie tani,
3. Tani i dobry traktor na pewno nie będzie kupiony szybko ;)

Są odstępstwa do tej reguły, na początek proponuję Ci powiesić w swojej okolicy kartkę "kupie traktor w/c do ..."

Bardzo często jest tak ze to czego szukamy mamy pod ręką :)
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Napiszcie mi jeszcze jaki pług i jaką kosiarkę rotacyjną mogę założyć do np,C -328
Teren górzysty ziemia ciężka.Pytam bo sąsiad mnie tu nastraszył że 328czy 330 ciężko będzie kosić rotacyjną i nie wiem czy coś w tym jest czy tylko jemu coś się pomieszało.?
Awatar użytkownika
C360-3P
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2008, 11:37

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: C360-3P »

Sąsiad kosi dużą rotacyjną ale ma pozdejmowane obudowy bo dla jego c-328 za ciężka.Ale grono znajomych co ma władki czy podobne ciapki daje sobie rade z małą rotacyjną.Tylko jedna zasada że nie koszą jak jest skwar w południe.Szkoda maszyny przegrzewać
pawlus224
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:35

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: pawlus224 »

Wcale bym się nie zdziwił gdyby w tej c-328 za 4500zł silnik nadawał się jedynie do remontu ...

U nas c-330 stała około 7 lat i po tym postoju silnik ani drgnął - złapało chyba na tłokach , trzeba było wydac 3 tys na remont silnika + odnowa lakieru i cieszę się z trzydziestki do dziś :)

Moim zdaniem mimo to c-328 lub zetory 25 są najlepszą opcją , ale do 28 chyba łatwiej dostać lub dopasować części od 330 więc stoję za 330 :)
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Wicher »

Z małą rotacyjną nie ma problemu.
Pług 2 skibowy-bez problemu.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Panowie , możecie mi napisać na co szczególnie zwracać uwagę(jak sprawdzać) -w C-328 - zwolnice-silnik - skrzynie
proszę o taki opis jak kolega Bolszewik mi napisał w innym poście na temat WladimircaT-25
Nie mam za bardzo z kim jechać po ciągnik , a sam pierwszy raz mam styczność z oryginałem i nie chciał bym się wysadzić na jakiejś minie :)
cyt.
1. Luz na kole pasowym wału - jak jest duży wiadomo że silnik do kapitalki.
2. Włącz bieg terenowy i jedź na minimalnych stabilnych obrotach. Jeśli ciągnikiem szarpie co chwilę wyrwany jest tryb napędu WOM - całą skrzynię trzeba rozbierać.
3. Gwałtownie rusz do przodu i do tyłu - jak wypadnie bieg to prawdopodobnie rewers.
4. Klucz 13 w kieszeń i zajrzyj do sprzęgła.
5. Jeśli dymi z rurki odpowietrzającej klawiaturę to są przedmuchy.
6. Luz kierownicy powinien być sensowny.
7. Zawór regulacji ciśnienia powinien być zaplombowany.
8. Jeśli licznik działa to max obroty nie powinny być większe niż 2000, jak są większe to silnik pewnie wykatowany.
9. Jeśli traktor robił w lesie na zrywce to kończ rozmowę. Owszem T-25 jest dobry do lasu, ale praca w lesie bardzo niszczy traktor.
10. Ogólne wrażenie ciągnika i sprzedawcy też jest ważne.
papaj
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:16

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: papaj »

Jeśli mogę się wypowiedzieć w tym temacie- posiadałem c 330 począwszy od pracy w polu doboru narzędzi nie miałem problemów. niestety sytuacja życiowa nas zmusiła i trzeba było sprzedać traktor. mam dzisiaj sama począwszy od dorabiania narzędzi po pracę w polu same problemy. dlatego kolego poszukaj dobrze na pewno znajdziesz coś oryginalnego . zaoszczędzisz sobie nerwów a praca będzie sprawiać ci radość.
pozdrawiam udanych "łowów" .
hazi
Posty: 111
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: hazi »

Witam,
Sam osobiście byłem posiadaczem sama na bazie Dzika (nie chce tu wychodzić na off topic ale chcę przekazać kilak uwag).
Jeśli chodzi o części fabryczne czyli cały tył i silnik Dzika to nie było problemów. W początkowej fazie najwięcej problemów sprawił układ hamulcowy (dołożony na potrzeby sama); instalacja elektryczna (alternator i jego podłączenie); układ kierowniczy (a to już nie byle co bo jak zawiedzie podczas jazdy to jak to mówią koszula w du*ie).
Tak więc jak coś ma służyć i nie nasterczać problemów to musi to być fabryczne lub naprawdę porządnie wykonane. Z samami lub wszelkiego typu zmotami (szczepanami) jest tak że jak coś się rozleci to trzeba to później dorabiać bo nie da się tego kupić w sklepie. Także ja osobiście polecam bym Tobie kolego abyś szukał oryginału; lepszy dostęp do części a to przecież zaraz po zakupie okazuje się być najważniejsza rzecz.
Pozdrawiam!
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Kupiłem jednak s 320 przynajmniej wszystko działa światła, podnośnik , blokada na tył , pali na kluczyk , ogólnie jest git , za 3900 a oryginały za 6-7 tys były delikatnie mówiąc do remontu ,.
Jak dozbieram więcej kasy to za ponad 10-12 tys to już się coś konkretnego upoluje.:D
hazi
Posty: 111
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: hazi »

To gratuluje, życzę bezawaryjności i niech dobrze służy maszyna. Jakby kolega mógł to niech wrzuci parę fotek tego traktora.
Pozdrawiam
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Zdjęcie maszyny , tak jak kupiłem , pójdzie do naprawy siedzenie i cały będzie malowany ,jak zrobię cały to wrzucę fotki.
http://zapodaj.net/202dc7c56244d.jpg.html
ODPOWIEDZ