Jaki ciągnik kupić ?

Ogólnie o ciągnikach
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Witam mam 2 ha pola i 1 ha lasu i potrzebuję kupić jakiś ciągnik tak żeby można nim było zaorać pole wykosić trawę i do drobnych prac w lesie przy wywózce drewna na opał .
Dodam że teren mocno pagórkowaty .
Myślałem nad jakimś sam 18 s 320 z podnośnikiem .ale tu będzie kłopot z podpięciem kosiarki do trawy .
Chodzą mi po glowie też starsze ciągniki oryginalne ursus c 328 czy zetor 25 ,ale to są maszyny parędziesiąt letnie i nie wiadomo jak będzie ze stanem technicznym .
Na ciągnik mogę wydać max 5 - 6 tys zł
Ciągnik może być bez prawa rejestracji bo mi będzie potrzebny tylko do pracy u siebie .
Zależy mi także żeby nie palił za dużo i koszty ewentualnych napraw były niskie.

Co byście mi radzili , za czym się rozglądnąć ?
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: damber »

Ja bym proponował na pewno ciągnik fabryczny. T-25, albo C 328 - w tej cenie 5-6 tys. powinno się coś trafić. Z pewnością nie będzie w tej cenie żaden ekstra stan, ale jak masz sprawne rączki i trochę podstawowej wiedzy technicznej, to spokojnie dasz sobie rady. Jak nie potrzebujesz papierów, to lepiej do Ciebie, bo może trafisz jakiegoś składaka - są o wiele tańsze. Części dostępne i nie drogie, a oba ciągniki palą mało ;)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: bartoxc330 »

Proponuję ursusa c328 sprzęt nie do zdarcia na taki areał ci spokojnie wystarczy *tup*
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

A na co dokładnie zwrócić uwagę przy kupnie tych ciągników ,chodzi mi o silnik skrzynię biegów i inne podzespoły , bo ja miałem tylko doczynienia z dwoma ciągnikami sam 18 i nie bardzo orientuję się jak sprawa wygląda z fabrycznymi

A nic nie piszecie o zetorze 25 a na forum widzę że też go dość chwalą
a jak z częściami zamiennymi do ursusa c 328 - wladimirca T -25 -czy zetor 25 ---------jak ceny i dostępność
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: damber »

O ZETOR'ze nie pisałem, bo pisałeś, że ciągnik głównie do roboty będzie. Oczywiście da sobie rady, ale to już ciągnik "kultowy" części coraz droższe są, odlewów nowych nie kupisz jak coś w lesie pójdzie nie tak i będzie problem. Do T-25 i C 328 części kupisz bez problemu.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: jarekstryszawa »

Też myślę, że do utylitarnych zastosowań Iwan byłby lepszy. Jak go doprowadzisz do fabrycznego stanu to powoli też stanie się klasykiem.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Wicher »

Ruski na robocie nie klęka, jest sporo tanich części, sam ciągnik też do ekstra drogich nie należy, warto się zainteresować.
C 328 ma jedną zaletę - sprzęgło dwustopniowe, bardzo ważne przy kosiarce i tego typu maszynach.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: Przemo »

Kolego napewno jeżeli do lasu to zetorek 25 jest najlepszy a to dzięki swojej masie 2,0t., która odgrywa dużą rolę na ściółce oraz ciężkiemu kołu zamachowemu które jak nigdzie w lesie przy zrywce spisuje się najlepiej:D.Ja swoimi wjeżdzam tam gdzie c-328, c-360 dawno staneły i właśnie te poczciwe zetorki mają to coś w sobie PYR PYR PYR PYR...ale cały czas do przodu... i mało palą*rofl* Ogólnie nikt Tobie nie pisze o tym wspaniałym ciągniku ponieważ tak jak już wcześniej wspomnieli chłopaki jest to klasyk:p Powiem tak jeżeli trafisz dobry egzemplarz a za kwotę którą masz trafisz, tzn.Silnik ,skrzynia i ogólnie fajnie będzie chodził to jest to maszyna godna uwagi i napewno mile Cię zaskoczy.Na rynku wtórnym jest trochę części wiadomo że z nowymi gorzej ale też można wyrwać takie podstawowe podzespoły. *tup*

Piszesz że teren Mocno pagórkowaty Jak byś sie decydował na zetoka to szukaj 25A jest niski ma nisko środek cieżkosći a poza tym ma szeroki zakres reg.rozstawu osi więc jak go rozjedziesz max. to jest mało wywrotny:p
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Dzięki z tego co widzę to na pierwszym T-25 potem ursus .\
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: kombi »

sławek
Nie kombinuj ze składakami
jak nie musisz mieć na to papierów to do 7 tys. kup c 360 [bez papiera ]
część w miarę tanio w AGROMIE ,albo u szrociarzy ,pomału w miarę jako takiego przypływu gotówki podremontujesz i będzie śmigał [albo c 4011]
będzie okazja to i znajdziesz papiery [kupisz] ew. dwon mój tel 607 206 625 podpowiem więcej

sam miałem zetorka składaczka bez papiera i się przewiozłem na strażniku wiejskim
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Panowie a co powiecie na ten zetorek czy opłaca się jechać zobaczyć ?
http://otomoto.pl/ciagnik-zetor-k-25-A387234.htmlile pali ten silnik ?perkins 3 pi jakie koszty napraw
Awatar użytkownika
rybko309
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:48

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: rybko309 »

Na pierwszy rzut oka to jest dobrze, opony z tyłu dość dobre, a tak to nie wiadomo co mu może dolegać. Silnik 3p jest dość ekonomiczny jak na swoją moc (47,5KM) spala ok. 3,5l na mth. Przykładowo polski wał korbowy do tego silnika kosztuje ok. 1300zł. Jeżeli silnik jest zdrowy to traktor będzie na pewno dysponował dużym uciągiem.
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

A jak sprawdzić silnik skrzynie zwolnice w takim ciągniku ,macie jakieś sposoby ?
Awatar użytkownika
rybko309
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:48

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: rybko309 »

Silnik wiadomo jak kopci mocno to wiadomo że jest z nim źle, warto też posłuchać jego pracy czy nic nie dzwoni, i czy równomiernie chodzi. Zwolnice prawdopodobnie jak będą w złym stanie to będą mocno wyć. I sprzęgło dać wysoki bieg i ruszyć jak zgaśnie to ok, a jak będzie jechał to sprzęgło do remontu.
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Panowie znalazłem też ciągnik tył skrzynia od zetora k-25 a silnik ifa 2vd jak to się może sprawdzić w eksploatacji co to są za silniki i jaka moc ,oraz spalanie ?
Awatar użytkownika
rybko309
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:48

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: rybko309 »

Z tego co znalazłem w internecie wynika że silnik ma 36 km i był montowany w Koparce Fortschritt T 174. Ale ja wolał bym pozostać jednak przy silnikach z większym dostępem do części, i takich do których znajdziemy jakieś instrukcje napraw.
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Mi też się tak wydaje , ale cały czas szukam ,może w końcu trafię na coś konkretnego
Najbardziej pasował by mi rusek T-25 albo ursus c -328 lub 330 ale na taki budżet co ja mam to cholernie ciężko trafić coś fajnego.
Awatar użytkownika
rybko309
Posty: 46
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:48

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: rybko309 »

To jest najgorsze. Ja w takich sytuacjach staram się zawsze sprzedać trochę niepotrzebnych gratów, złom, zawsze coś te 1000 zł da rade uzbierać. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.
mietek1998
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2013, 15:55

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: mietek1998 »

ja bym polecał zetorka k25 z silnikiem od c330 sam takiego miałem i sprawował się bardzo dobrze
slawek3178
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2014, 19:28

RE: Jaki ciągnik kupić ?

Post autor: slawek3178 »

Szukam , jak wyżej w temacie znalazłem takiego http://otomoto.pl/ciagnik-zetor-k-25-A387234.html
Trochę za duży silnik ,ale jak nic nie znajdę to chyba po niego pojadę , gość ceni 6000 ale co najmniej 500 na pewno da się urwać .
ODPOWIEDZ