białorus jumz

Ogólnie o ciągnikach
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

białorus jumz

Post autor: brutal66 »

Panowie czy zbiornik paliwa w białoruśce wersji budowlanej jest taki sam jak w wersji rolniczej? Chodzi o to że muszę usunąć zbiornik z przodu i zamontować do tyłu. Wizualnie są bardzo podobne ale nie mam pewności czy identyczne.

Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Marian1231973
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 13:56
Lokalizacja: pomorskie

RE: białoruś jumz

Post autor: Marian1231973 »

Na 99% są rożne.
Sprzedaj go do huty i kup ursusa lub zetora.

Wspierasz putina.
Zetor 8045, 8011, 5945, 3511, Ursus C-355, C-4011

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: białoruś jumz

Post autor: claas »

Oj, do huty to jeszcze nie.

A Pan zjadł już swojej jabłko przeciwko Putinowi?
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: białoruś jumz

Post autor: brutal66 »

Panowie,pomińmy politykę. Równie dobrze Lanz Buldoga też można wysłać do huty bo niemiecki*pissed*

Traktor nie jest mój. Będę go doprowadzał do porządku. Silnik ma po generalce zrobionej w zakładzie więc jak zrobię resztę to jeszcze właścicielowi posłuży. Była to wersja budowlana, teraz mam zdemontować resztki osprzętu itd. Nie dyskutujmy nad tym czy się to opłaca i jaki ma sens. Nie w tym rzecz.

dzięki za zrozumienie.
Pozdrawiam



Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: białoruś jumz

Post autor: warsztat777 »

jeśli silnik jest zrobiony to cały tył jest nie do zajechania ,bardzo mocny i wytrzymały jeden minus to słabe chamulce mam taką koparke budowlaną trochę poprzerabiałem po swojemu i jestem zadowolony czasem nawet coś uda się zarobić na usłudze ,ciągnik z tego tesz jest dobry mało pali noi wytrzymałość pozdroObrazek*tup*
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: białorus jumz

Post autor: brutal66 »

Panowie, posiada ktoś katalog części?

Ogólnie rzecz biorąc potrzebuje numerów katalogowych do tulei oraz sworzni do przodu traktora, czyli tuleje zwrotnic oraz tuleje i sworzeń przedniej belki. Chłopaki kupili i im nie pasuje i poprosili mnie o pomoc a kogo i gdzie mam pytać jeśli nie profesjonalistów z RT :D

Pozdrawiam serdecznie Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: białorus jumz

Post autor: warsztat777 »

mam taki katalog i mogę ci podać numery zadzwoń to pogadamy bo dużo by było pisania .tel.605147103
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: białorus jumz

Post autor: brutal66 »

Ok to super. Jeśli nie masz nic przeciwko to zadzwonię dziś pod wieczór.


Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
warsztat777
Posty: 445
Rejestracja: 16 gru 2013, 16:46

RE: białorus jumz

Post autor: warsztat777 »

ok,katalog mam przygotowany i od południa jestem dostępny *tup*



Obrazek zamieściłem zdjęcie,jak będzie coś niejasne to dzwoń*tup*
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: białorus jumz

Post autor: Traktorek98 »

Kupilem w tę niedziele bialoruśkę budowlaną z 89r. Mam pare pytani, czy może mi ktoś przesłać zdjęcie oryginalnego mocowania fotela kierowcy, bo u mnie jest coś pospawane i przy obracaniu mocno ociera o gaz ręczny.
Poza tym, czy dzwignia obrotu masztu ma podczepione ciegno do rozdzielacza przedniego, czy tylko u mnie tak jest. Na rozdzielaczu z tyłu mam jedną pustą sekcję więc się zastanawiam.
Czy przez zbyt mały poziom oleju hydraulicznego w zbiorniku, białoruś może tracić na sile, czy spadku sily muszę szukać gdzie indziej. Dla przetestowania nabytku tata chciał wykopać korzeń z sadu, a maszt nie miał siły wbić się w ziemie, zaczynal się trząść.
Prosze o wmiarę szybką odpowiedz
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: białorus jumz

Post autor: krypton »

Podeprzyj się pługiem z przodu, rozłóż łapy a później rozłóż ranię. oprzyj się na zamkniętej łyżce i spróbuj otworzyć łyżkę. Jak tylne koła oderwą się od ziemi to jest dobrze. Trzęsienie może być spowodowane tym że zawór nadmiarowy upuszcza ciśnienia by nie dopuścić do rozerwania węży. Jeżeli podniesiesz maszynę na łyżce to po prostu nie umiesz kopać i tyle. Samym naciskiem łyżki nie wgłębisz musisz jeszcze nią poruszać .Wyobraź sobie że chcesz ukroić kromkę chleba i przykładasz najostrzejszy nóż i ciśniesz, i co? I nie ukroisz tak chleba bo musisz nożem przesuwać. Łyżka działa podobnie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: białorus jumz

Post autor: Traktorek98 »

Tata pracowal blisko 15lat na koparce więc umie kopać.
Ten sposób bedę musiał sprawdzić, ale jak nie ma wystarczajacej ilości oleju to da się swobodnie kopać?



Zrobiłem ten test co mi mówiłeś i nie podniosła się, nawet sie nie trzesła, tak jak bym nic nie robil. Kupie olej ,doleje i wtedy zobacze.
Jakie cisnienie powinno byc na zimnym silniku w bialorusce zeby nic sie nie zepsulo?
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: białorus jumz

Post autor: krypton »

Dolej oleju a jak nie pomoże to bardzo możliwe że pompa główna jest do wymiany. Zależy jaki masz model to pompa jest z prawego boku ewentualnie z tyłu. A jaki masz zbiornik wyrównawczy na olej hydrauliczny? Obły czy kanciasty?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: białorus jumz

Post autor: Traktorek98 »

Zamówilem olej to moze w poniedzialek bedzie.
Zbiornik obły z boku po lewej stonie, przeciez to budowlana to inaczej nie ma. Te rolnicze sa dluzsze z tyłu i rame moze sie obracac do okoła.
Pompa wiec jest tez po lewej stronie jedna duza i raczej jest dobra na wolnych ladnie smiga, to chyba przez olej.



Troche mineło od ostatniego wpisu więc kontynuując...
Nalałem oleju i odrazu inaczej, po prostu idze kopać karpy wyrywa szybko i sprawnie.
Mam tylko pękniętą jedną rurkę ale to się pospawa.

Chcialem zapytać czy drzwi od MTZ pasują do białoruśki, chodzi głównie o wymiary bo wiem że się inaczej otwierają.
Chciałbym przerobić drwi na otwierane na błotnik i się zastanawiam czy wystarczy kupić drzwi od MTZ.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: białorus jumz

Post autor: krypton »

Widzisz miałem co innego na myśli. W budowlanych białoruśkach są 2 typy zbiornika - z obłym zbiornikiem ma pompę główną po lewej stronie pod drabinką ( poprzednio pomyliły mi się strony) i ta jest produkcji rosyjskiej, a ze zbiornikiem kanciastym były produkowane w Rumunii czy Bułgarii i one mają pompę z tyłu i są bardziej awaryjne. Z przodu przy rozrządzie powinieneś mieć jeszcze pompę zapasową którą w razie awarii głównej możesz się poskładać.
Acha, zapomniałem mała pompa obsługuje jeszcze łapy pług i obrót.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: białorus jumz

Post autor: Bolszewik »

To jak jesteś Szpec od białorusiek to muszę zrobić fotki egzemplarza który nabył kuzyn. Troszkę mu przy jej remoncie pomagam to nie zaszkodzi odrobina wiedzy.

PS. Zbiornik kanciasty rok budowy 1988.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: białorus jumz

Post autor: krypton »

Nie ma sprawy Bolszewik, jak tylko będę mógł to pomogę. Trochę na takiej maszynie popracowałem to i parę knifów znam. Kanciasty zbiornik u Twojego kuzyna wskazuje na to że osprzęt był zakładany w Bułgarii.
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: białorus jumz

Post autor: Traktorek98 »

To nie wiem albo moja jest jakaś poprerabiana albo źle piszesz, bo w mojej mała pompa przy silniku obslugue tylko obrót i pług bez łap. Poza tym to nie jest pompa awaryjna tylko normalna i bez niej nie idze robić ani spychem ani obracać ramienia.
Tych pomp z boku i jednocześnie przystawek też jest kilka , bo na ogół spotyka się z boku duża pompę i malą a ja posiadam tam tylko jedną duża pompę i nic po za tym.
Przy czym przystawka jest mniejsza i mniej odstaje od skrzyni.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: białorus jumz

Post autor: krypton »

Pewnie źle piszę. W mojej z boku deski rozdzielczej był zawór który jak przełączyłeś to wtedy mała pompa pozwoliła na poskładanie łyżki i niestety ona też napędzała łapy. Z boku miałem dwie pompy małą i duzą. A nie bierzesz pod uwagę że ktoś już przy Twojej Białoruśce grzebał?
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: białorus jumz

Post autor: Traktorek98 »

Czyli ja mam inaczej ale to raczej jest fabrycznie widocznie różne roczniki itd.
Z tą pompą to nie wiem wlaśnie bo nie widzialem takiego rodzaju pomp jeszcze.
Moja jest z 89roku to stosunkowo młoda, może jakieś rozwiązania z tych borex'ów już są wzięte.
Chcesz to mogę Ci zrobić zdjęcia, bo wszystko wygląda na fabryczne, poza spawanymi rurkami :P
ODPOWIEDZ