Ile to warte;)

Ogólnie o ciągnikach
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Ile to warte;)

Post autor: artur.kajzer. »

Witajcie
Gdzieś niedawno znalazłem taki ciągnik.😁 Ciekawi mnie czy jest cokolwiek wart oraz czy ktoś z Was miał z tym czymś do czynienia i jakie są ewentualnie plusy i minusy 😉 . Nie ukrywam że jego wygląd jak dla mnie ma coś w sobie. Przyciąga mój wzrok 😛

Schlueter-Super-1250-VL

https://www.traktorpool.pl/details/Ci%C ... S/5399043/
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

Re: Ile to warte;)

Post autor: maly-agro »

Mój tata pracował takimi ponad 20 lat temu, jako małolat zdarzało mi się jeździć jako pasażer. Z opowieści pamiętam, że pracodawca miał takie dwa. Jeden 150km drugi cos ok 200km. Ciągniki z silnikami mana bodajże, bardzo fajne ciągniki, Fendt 615 (150km) chował się pod każdym względem do swojego rówieśnika. Są to ciągniki mechaniczne bez zbędnej elektryki, lata 70 i 80, czasem widuje pracujący egzemplarz 15 km odemnie po dziś dzień. Ogólnie problemem są części, fabryka dawno nie istnieje, a ciągniki raczej dla kolekcjonerów. Te "tatowe" właśnie wyjechały wtedy do Niemiec spowrotem do kolekcjonera, w Polsce nikt nie chciał za bardzo wziąć, że wzgledu na małą popularność i nie znajomość marki. Najbardziej w pamięci utkwiły mi drzwi przesuwne. Jak masz jakieś konkretniejsze pytania pisz śmiało, mogę ojca podpytać co nie co.
Awatar użytkownika
BPC
Posty: 90
Rejestracja: 02 wrz 2020, 22:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Ile to warte;)

Post autor: BPC »

Uff...przyznam szczerze, że piękna maszyna i sam bym chętnie czymś takim pośmigał :D Ale mnie kurde najwidoczniej nie stać xD
Swoją drogą, czy Schluter swojego czasu czyli koło lat 80-tych nie posiadał najmocniejszego ciągnika na świecie czyli Schlüter Profi Trac 5000 TVL? Mogę się mylić ale coś mi się zdaje, że zanim pojawił się BigBud i te wszelkie Case Quadtrac, Fendt Vario 1100 itp to za tamtych czasów chyba nie było nic mocniejszego :D C'nie?
Ursus C-4011
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Ile to warte;)

Post autor: bergman31 »

Big Bud był pierwszym kołowym ciągnikiem rolniczym który osiągnął moc 500KM.
Schlüter Profi Trac 5000 był pierwszym ciągnikiem o mocy 500KM produkowanym w Europie i pierwszym na sztywnej ramie. Pojawił się w sprzedaży w 1978 roku.
Natomiast parę lat póžniej, najmocniejszym ciągnikiem w Europie został Jugosłowiański IMT 5500, o mocy 517KM. Był to traktor przegubowy.
Alchemik
Posty: 328
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:29

Re: Ile to warte;)

Post autor: Alchemik »

Pewnie trochę zależy co uznawać za ciągnik i jak wielkoseryjna produkcja musi to być.
Steiger miał kilka ciekawych prototypów pt650, czy steiger Big Jack z 3 250 konnymi silnikami.
Nie wiadomo też jak patrzeć na ciągniki gąsienicowe. Niektórym wystarczyłoby założyć jakąś maszynę do uprawy pola i teoretycznie mamy ciągnik rolniczy.
Kolejne pytanie, czy największy ciagnik to ten o najwiekszej mocy, czy uciagu.
Taki ciągnik gąsienicowy Chetra T800 majacy "tylko" 820koni spokojnie przeciągnąłby 2 ciagniki BIG BUD. Tyle, że nikt go w polu nie używa.
Sam Schlueter-Super-1250-VL jest ciekawy i nie miałem jeszcze okazji o nim poczytać.
ODPOWIEDZ