Walka ze śniegiem

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: olowaty »

A myślałeś żeby skosowanie zrobić na łańcuchu? Łańcuch zapięty na końcach pługa, a zamiast wyciągarki silnik z przekładne ślimakową i zębatką. Przekładnia ślimakowa jest o tyle dobra, że posiada zdolność samo-hamowania.
Obrazek
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: piotrbpm »

Pomysł dobry ,ale ... przy podnoszeniu lemiesza łańcuch będzie bardzo z ukosowany ,trzeba by to narysować z boku wtedy to widać:) z linką da radę ale łańcuch musi raczej pracować w poziomie ,po ukosie nie da rady:/
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: olowaty »

Sposób na skosowanie łańcucha:
Obrazek
Zmienione miejsce mocowania zębatki napędowej. łańcuch zawsze pracuje w jednej płaszczyźnie. Jeszcze jedna sprawa, kat opasania zębatki powinien wynosić minimum 120 stopni. Tak wyczytałem w jednej instrukcji. Jeżeli się mylę, proszę o poprawienie i podanie minimalnego kąta.
Jeżeli przy takim mocowaniu łańcucha do pługa nie da rady uzyskać odpowiedniego kata, to można zmienić punkty mocowania łańcucha do lemiesza. PROSZĘ SPRAWDZIĆ JAK TO JEST Z TYM KĄTEM.
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: piotrbpm »

Szkoda że bęben wyciągarki jest z Al i nie ma jak przyspawać zębatki:/
Chodzi mi o to że ja nie mogę ,wystarczyło by mieć TIG-a:)
Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście siłownik :) jeśli ktoś ma wyprowadzone już wyjścia :)
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: olowaty »

A jakie posiadasz wyciągarki? Ja mam kilka przekładni ślimakowych jakbyś szukał.
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: piotrbpm »

Te z allegro po 200zł ,niestety nie chce w to już inwestować :) pomyśle i zobaczę co się da zrobić:) ,ale dzięki za pomysły
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Sprzedaj te wyciągarki i zrób sobie hydraulikę, zapewniam że będziesz zadowolony.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: piotrbpm »

W tym stanie co są teraz , nie wiem czy ktoś chciał by je kupić ,bez rolek ,kabli (pilot jest) bez linek nie opłaca się sprzedawać bo nikt tego nie kupi.
Wypolerowałem brzegi blach zbierających śnieg w moim wynalazku , już tak się nie zalepia :)
Hydraulika dobra sprawa to wiem ale kosztowana :)
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: krzmaz7 »

To może ja się pochwalę dzisiejszymi zmaganiami ze śniegiem. Otóż postanowiliśmy w końcu odśnieżyć naszą działeczkę. Tej zimy jeszcze ze śniegiem nie wojowaliśmy i niestety skutkiem były zaspy miejscami wysokości ok. 1 metra, szczególnie na podwórku gdzie niestety zmechanizowane odśnieżanie w związku z brakiem odpowiedniego sprzętu było bardzo utrudnione. Oczywiście kilkudziesięcio metrowa łopatologia mnie nie kręci, więc poprosiłem o pomoc chrzestnego z troszkę cięższym sprzętem. Niestety przyjaciółka łopata mnie nie opuściła (częściowe odśnieżanie podwórka), ale i tak było dużo mniej roboty. Sprzęt wuja to Zetor 6211 + stary „sklejony” ze złomu i pozostałości po budowie trójkąt. Jak pisałem wyżej pług nie za bardzo nadaje się na moja działkę (ustawienie budynków), ale powtarzam lepsze to niż sama łopata. Nie było lekko, bo ciągnik jest bez przedniego napędu i z początku trochę się kopał, ale ostatecznie jakoś poszło. Udało mi się nawet nakręcić trochę filmu i zrobić kilka zdjęć, więc jeżeli ktoś chciałby zobaczyć nasze zmagania to zapraszam do obejrzenia mojej skromnej produkcji:

http://www.youtube.com/watch?v=RRwo4SO4xZY

Niestety za oknem znowu śnieżyca, co mnie bardzo smuci, bo drugi raz to już raczej za free mi wujo nie pomoże.
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: piotrbpm »

Dziś wypolerowałem odkładnice zbierające śnieg :) i są efekty ,mniej się zapycha
Jakby ktoś chciał to mam pewne przemyślenia udoskonalenie do mojego wirnika poprawiające jego prace:)

http://www.youtube.com/watch?v=kdOLvlh_PhI
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Widzę że wszyscy walczą z białym złym. :smilewinkgrin:
A sypać jeszcze będzie. W końcu jest zima i nie ma się co dziwić

Mnie czeka już na pewno jutro odśnieżanie. Jak będzie dużo roboty to będzie zależało od łaskawości matki natury.

Ta strzała z tyłu sprawuje się całkiem nieźle. Opcja wypychania śniegu też widać skuteczna. Dla osób które mają niewiele do odśnieżania niezła propozycja bo wymaga niewiele pracy.

Nad polerowaniem spycha też się zastanawiałem bo rzeczywiście jak śnieg jest lepki to się nie chce ładnie odsypywać. Jednak u mnie to w zasadzie niewykonalne bo na spychu są wżery. Więc tylko wymalowałem go farbą. Można by go obić nierdzewką, ale jeszcze tak mi nie odbiło. :lol:
Wirnik widzę działa całkiem ładnie, gratuluje udanej konstrukcji.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: damber »

Krzmaz7 widze, że ZETOR wuja dobrze się spisał:yes:
Bez pomocy to mógł byś łopate przegrzać;)

Ja jak na razie nabijam motogodziny na łopacie, dziś w sumie 1,5h:lol:
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
krzmaz7
Posty: 411
Rejestracja: 27 lip 2008, 10:49

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: krzmaz7 »

Zetor faktycznie nieźle się spisał (myślałem, że będzie gorzej), ale mógłby mieć przedni napęd, albo chociaż łańcuchy na tylnych kołach.
Wstałem dziś rano i się przeraziłem. W mieście na jednej z głównych ulic było tyle śniegu, że autobusy się kopały (o samochodach na parkingu nie wspomnę). Teraz już jest troszkę lepiej, ale ciągle pada, a skoro w mieści jest tyle śniegu to ile musi być na wsi? Zastanawiam się teraz tylko nad sensem naszej wczorajszej pracy. Chyba faktycznie łopata zacznie się przegrzewać, bo wujowi kończy się urlop i raczej mi już nie pomoże.
Awatar użytkownika
DjSTONKA
Posty: 38
Rejestracja: 14 cze 2009, 10:00

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: DjSTONKA »

Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: krypton »

Bolszewik! Weź jakąś dobrą pastę do powłok lakierniczych opartą na teflonie lub silikonie, wypastuj polakierowaną odkładnicę i do roboty. To działa na 100 % na mokrym śniegu.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Krypton dzięki za pomysł.
Tylko że mój spych jest pomalowany, a nie polakierowany, kumasz subtelną różnicę :smilewinkgrin:
Ale tak czy inaczej to dobry trop, w sumie nawet smarem do nart można by pociągnąć i powinno pomóc.
Ot zacięły mi się trybiki w pustym łbie i się "ni da", a okazuje się że to takie proste.

Dziś była walka, ponad cztery godziny. Niestety zostało już za mało miejsca i musiałem poszerzać "korytarz". Zaliczyłem dwie poważne wtopy. Ostatecznie żeby rozepchać szerzej skarpy musiałem zamontować do T-25 przedni napęd :smilewinkgrin:

A co trzeba sobie w życiu radzić rzekł baca i zawiązał dżdżownicą buta.


Tak to dziś wyglądało:

http://picasaweb.google.pl/Bolszewik3/Z ... 8936677778

Jeśli jeszcze kolejne dwie zimy będą tak śnieżne to kupuje sobie ładowarkę.

PS.
Co do roweru to poważnie wątpię w skuteczność. No chyba że owinie sobie tylną oponę drutem kolczastym, a wtedy to zgoda. ;)
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drax »

Śniegu sporo, ja jak zwykle zapominam zrobić fotki i nagrać filmik z odśnieżania, ale jutro będzie powtórka z rozrywki bo znowu przez noc napadało to postaram się zrobić.

P.S. Bolszewik, ładna okolica :)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Dzięki mnie też się podoba moje rancho.

niektóre zdjęcia były robione mniej więcej w tym samym miejscu np: 1 i 4, 2 i 6

Szkoda że się zgapiłem i nie zrobiłem fotki swojego T-25 z zamontowanym przednim napędem.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Deleted_User »

Witam chce sobie zrobić pług na przód do ursus c330 mam bardzo dużo materiału
i chce go zrobić nie na siłowniku tylko zeby linka leciała pod traktorem i dochodziła do podnosnika czy ma ktos jakies szkice takiego pługu i jak go na przud zamontować:bigeek:
Awatar użytkownika
michal
Posty: 57
Rejestracja: 09 gru 2009, 14:35

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: michal »

Bolszewik to masz przedni napęd do T-25 ?
ODPOWIEDZ