Walka ze śniegiem

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drax »

Dzisiaj pamiętałem o zrobieniu zdjęć i filmiku z mojego odśnieżania :)

Zdjęcia mojego przyrządu do pracy:

http://picasaweb.google.pl/Draxters/Plug#


Opis: Lemiesz gotowy zakupiony przez mojego dziadka na złomie (ma szczęście ;P). Pewnie się każdy zastanawia: dlaczego rurki ? Otóż dlatego, że nie mam ani łącznika, ani tylnej belki zaczepowej, a w tym czasie jeszcze nie wybierałem się do hurtowni rolniczej, ale będę wkrótce musiał. Pług sprawuje się nieźle, jedynie jest mankament, że odśnieżając ostatnio w te mrozy, chciałem dostać się do drzewa, a że śniegu jest koło 20 cm przymarzł klocek i w jednym rogu wyprostowałem pług, i z tej strony lepiej zbiera teraz, ale konstrukcja nie jest do tego przystosowana, będę musiał go odgiąć.


Filmiki za chwilę wrzucę, muszę tylko trochę je obrobić.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Łukasz:
Czemu na linkę nie lepiej na siłownik ? Gdzieś są tu fotki linkowych systemów Mentosa i Huberta, poszukaj. Ja bym jednak namawiał na siłownik.

Michał
Zaistniała potrzeba poszerzenia "korytarza" drogi, a Władek okazał się troszkę za słaby więc postanowiłem zamontować mu przedni napęd. No realizacja idei trwała koło kwadransa, ale się udało i przednim napędem udało się poszerzanie.

Drax:
Jak będziesz miał czym to wzmocnij spycha. Ja dziś przywaliłem w pniaka, aż mi łepetyna odskoczyła. W ogóle nie pomyślałem że takie coś może być w tym miejscu. Oczywiście nic się nie stało bo mam mocny spychać. Gorzej morze być z pniakiem, ale to okaże się dopiero wiosną.
Dospawaj sobie bolce żeby belki zakładać, zamiast przykręcać do belki zaczepowej. Łącznik do spycha jest istotny jak masz taki jak mój gdzie można przez zmianę konta bardziej lub mniej zrywać podłoże. Ty masz gumę więc zmian kąta do niczego Ci nie potrzebna. Nawet jak kupisz łącznik to szkoda go haratać, dopasuj rurkę wspawaj tulejki na bolce i tyle.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drax »

Z tym pługiem nie będę już nic robił, ten pług był zrobiony na szybko w wolnym czasie po szkole. Latem mam zamiar zrobić coś konkretnego na przód z hydrauliką i regulowanym kątem natarcia. Ten rok był testowy, dzięki temu pługowi już wiem jak zrobię swój, jak to mówią człowiek uczy się na błędach, a dzięki tym "testom" czegoś się nauczyłem :)

Obiecane filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=ZgrVMTpspZo
http://www.youtube.com/watch?v=GY3adMTxi2o
Awatar użytkownika
michal
Posty: 57
Rejestracja: 09 gru 2009, 14:35

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: michal »

Bolszewik to wygląda jak w T-30 czy jakoś sam to zmontowałeś ? Jak możesz to wstaw jakieś zdjęcia .
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Michał:
No w ciągu piętnastu minut zrobić przedni napęd do T-25 to wyczyn jest. Zgadnij jak to zrobiłem.

Drax:
Linki nie robią.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
michal
Posty: 57
Rejestracja: 09 gru 2009, 14:35

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: michal »

No nie wiem ...
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drax »

Wiem bo przed chwilą usunąłem filmiki, wrzucę coś innego, ale jutro, dzisiaj już nie mam siły
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Michał:
Podpowiem Ci w taczce też mam taki przedni napęd :smilewinkgrin:
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drax »

W taczce jest napęd siłą mięśni, więc co ? pchałeś czy ciągnąłeś ? :)

podniosłeś przód i zamontowałeś 1 koło ?

absurdalne, więc napisz sam :)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Dobry trop.

Zaczepiłem go do Ursusa 4011, on jechał drogą, ja mogłem wjechać w zaspę i ją odsunąć dalej w pole. :smilewinkgrin:
Niestety nie mam zdjęć :(


A w taczce mam ucho i jak trzeba było wjechać np. z cementem na rusztowanie to pomocnik był.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: marek »

Witam.Co myślicie o takim sposobie odśnieżania jaki stosował mój sąsiad jak miał jedyny traktor we wsi a po mleko przyjeżdżał wozak.Miał wyspawany trójkąt z małym kątem ale szerokości odśnieżanej drogi .Było to bardzo ciężkie i na linie ciągął szybko 60-ką.Robił to na bieżąco a śniegi były wtedy nie mniejsze niż teraz Droga była szybko odśnieżona. Klin pięknie rozbijał śnieg na boki.
Awatar użytkownika
Rs 09
Posty: 118
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:13

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Rs 09 »

Bolszewik coś ja nierozumiem jak wmyśliłeś ten przedni napęd możesz jaśniej?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Da radę pod warunkiem że często się to robi. Ale jest tańszy sposób, dwie opony od TIRa. Robią niezłą robotę tylko ciągnik musi być mocny i trzeba mieć sporo miejsca. U mnie tak wujek Ursusem 4011 odśnieża i jest to niezła metoda. Pod warunkiem że to są długie proste odcinki i można się rozpędzić. Jak jest dużo zakrętów to kicha. No i oczywiście śnieg jak jest lepki to skuteczność bardzo spada.

Uwiązałem na lince władka do 4011 i on był moim przednim napędem.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Deleted_User »

Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drandrzej »

wstaw miniaturki bo cały panel się rozjeżdża
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Ursus »

radzio 1976 napisał/a:
Zreszrtą już się nie rozjeżdża?
Bo poprawiłem Twój post :) Na forum wrzucaj miniaturki najlepiej:)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

W sobotę walczyłem z czymś co już śniegiem nie było, a wodą jeszcze nie.

Spoko spoko kalendarzowa zima kończy się w marcu. ;)
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: hubert »

Mam nadzieje, że już nie zaskoczy nas zima niczym, tylko spokojnie dotopi pozostałości śniego-wody, bo pracy na ten rok dużo, a czasu coraz mniej;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: damber »

Radzio 1976 chyba masz racje :) też tak uważam. No może tam jeszcze śniegiem postraszy :lol:
Myślałem, że podczas roztopów będzie gorzej, ale nie jest źle przynajmniej u mnie. Nie wiem jak tam u Was wygląda z nadmiarem wody? Ja mam tylko przed garażami troche wody, ale poza tym jest ok :yes:
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 623
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: klusek-rolnik »

U mnie na podwórku tragedia... Istny poligon... Psa nie wypuszczam bo będzie jeszcze gorzej... Staram sie te resztki śniegowego syfu usuwać. Ale poza tym to nawet ok. Pola zaczynają się odsłaniać z pod białej kołderki... Wiosna tuż tuż... ;);)
ODPOWIEDZ