Walka ze śniegiem

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
KECZO
Posty: 271
Rejestracja: 11 lip 2008, 9:21

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: KECZO »

U mnie BIO ogóle przestali sprzedawać na zimę.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: damber »

No ładnie, ładnie...
Widze, że pomału robisz "okopy" ze śniegu i pewnie będą jeszcze większe :)
U mnie jest podobnie z tym, że ja musze łopatą się namachać :D
Facebook. old URSUS tractor
Grigs
Posty: 649
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Grigs »

U mnie sypnęło ze 25cm śniegu w niektórych miejscach to nawet więcej, jutro odaple sprzęta i odśnieżę bo nie ma wyjścia, można zapomnieć o wyjeździe gdziekolwiek samochodem.
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Mentos22 »

Zapraszam do oglądania filmu z odśnieżania :) http://www.youtube.com/watch?v=R34IzZK4 ... r_embedded
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: damber »

Dość duży ten Twój pług jest, ale widać że WŁADEK daje rade z nim, choć momentami śnieg stawia duży opór. Może warto by pomyśleć nad jakimś dociążenim przedniej osi, znacznie by to poprawiło sterowność :)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Mentos22 »

w przyszłym tygodniu go zatankuje to już 53 kg bo mam w baku z 18 l i ewentualnie z 2 z 6 obciążników na przód
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Jak chcesz zaliczyć wtopę to załóż najlepiej 8 obciążników *flower*

Że podnosi przód wiadoma sprawa spójrzcie na skos spychacza. Jest ona taki że ciągnik ma tendencję do "wskakiwania" na górkę śniegu. I .... bardzo dobrze bo gdy jest za ciężko traktor nie daje rady to przód idzie do góry. Teraz tylko wprawa i mądry operator który jak widzi co jest grane to reaguje odpowiednio. Z ciężkim przodem też w końcu podskoczy i przejedzie muldę śniegu tylko że wtedy wtopa będzie śliczna. Wywlec ciężki przód nie jest łatwo ....

Od tego masz siłownik dwustronnego działania żeby tam gdzie chcesz zerwać śnieg/lód. Ale to się robi na końcu, to jest kosmetyka po robocie. Jak chcesz za jednym razem zrobić do czystego to np. polecam Kraza + cysternę paliwa. *flower*

Mentos22 nie słuchaj bezsensownych rad. Jak już koniecznie chcesz to sobie tył dociąż tylko że ja nie wiem po co. Nie pchniesz w sumie wiele więcej, a w razie draki urobisz się ponad miarę. Dociążenie przodu ma sens jeśli miałbyś tam napęd.

Masz łańcuchy tylko trochę głowy i białe nie ma szans nie za jednym przejazdem to za trzema. Liczy się efekt, a nie efektowna jazda która potem może być powodem obśmiewania.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: baro »

Obrazek


Obrazek

Oto mój sam z pługiem szkoda ze niemam podnośnika z tyłu bobym tam beczke zapodal z wodą albo piachem bo zalekki tył mam
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Mentos22 »

Wszyscy walczą z śniegiem dzisiaj :)
Myślałem o obciążnikach na tył ale pojeździłem chwilę i ciągnik idzie jak przecinak trochę tym przodem czasem złapie ale i tak jest super :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Ursus »

Zazdroszczę Wam tych maszyn :D U mnie odśnieżanie odbywa się sposobem "głupi, byle silny" :D Łopata i heja
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: baro »

ja miałem dzis jakieś fatum albo mi sie wajcha podnosząca ciegno z druta wyprostowało to potem mi srube od wajchy podnoszącej urwalo to cos sie linka przycinala od podnoszenia ale dałem rade migomat i ogien :D
kposy
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2009, 22:32

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: kposy »

Ja również zakończyłem budowę mojego pługa do c330. Idzie bardzo fajnie, tylko muszę gdzieś ten lemiesz gumowy skołować.
Awatar użytkownika
drax
Posty: 440
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drax »

No ja dzisiaj tez odśnieżałem ale chwilę i nie miałem jak fotek zrobić, zaczął mi olej z pod pompy wtryskowej lecieć, widocznie jakieś niedopatrzenie podczas montażu. Powoli zaczyna się klarować temat z rozbitym Tico i chyba wkrótce wyjedzie z garażu, także wtedy ciągnik stawie i zrobię go i zaleje płynem. Przy tych mrozach woda jest zbyt uciążliwa i przy potrzebie dość częstego odśnieżania,
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Mentos22 »

Powiem wam tak panowie nie ma jak to chłodzenie powietrzem :D:D :*sarcasm**sarcasm*
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Szczepan-1990 »

Problem z odśnieżaniem dotknął i mnie ;) Wczoraj przy temperaturze -19* o godzinie 8 rano i postoju dłuższym szczerze mówiąc bez problemów zapalił mi mój RS ;) Do odśnieżenia było jak zwykle 150metrów drogi, podwórka, obejścia, dojazdy przy domu. Oto i fotorelacja ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Film niebawem ;)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

No mnie by się przydał taki RS 09 lub raczej T-16 ( bądźmy konsekwentni *flower* ) do wywozu śniegu z podwórka.

Snow highway in the morning sun *tup*

http://picasaweb.google.com/Bolszewik3/ ... 5670466674

http://picasaweb.google.com/Bolszewik3/ ... 7976916338

Mam teraz do was panowie pytanie natury ekonomicznej.
Ile was kosztuje odśnieżanie ? Zrobiłem mały test i wyszło mi że aby odśnieżyć swoją drogę ok. 400m w ciągu ok. 1,5 spaliłem ok. 4 l ropy czyli koszt jednorazowej akcji waha się w granicach 20 zł.

W tym roku zrobiłem już dwie akcje czyli 40 zł zobaczymy do ilu licznik dobije.

Polecam zrobić sobie takie wyliczenia dla własnej ciekawości, jeśli ktoś się podzieli danymi to byłbym bardzo wdzięczny.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Szczepan-1990 »

Ja wczoraj walczyłem od godzine 8 do godziny 14 i spalił mi około 7 litrów ropy. Jego pochodzenie wzbudza wątpliwości ale to inna bajka :D Zatem koszta przeliczmy x 4,50zł ,tyle u mnie kosztuje ON> zatem wychodzi około 30zł przy czym zarobiłem parę groszy przy wyciąganiu także wyszedłem na zero ;)
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: piotr31 »

Na dzień dzisiejszy u mnie śniegu jak na lekarstwo .Posypało w nocy trochę to dzieci sanki i na górkę .Zapodają ocieplenie nad morzem *clap*
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Szczepan-1990 »

ODPOWIEDZ