Walka ze śniegiem

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drandrzej »

Obrazek

A,B - wyjścia (działają jakoś tak że gdy 1 daje ciśnienie - 2 nie i odwrotnie przy przeciwnym położeniu suwaka)

P -zasilanie

T- powrót

siłownik ma podłączony 1 przewód , wiec drugie wyjście zmostkowałem z powrotem

przetestowałem podłączeni siłownika i do wy A i B - zmieniło się tylko tyle ze w odwrotnej pozycji podnosił



Bolszewik szukam jakiegoś ekonomicznego rozwiązania
docisku chyba nie zrobię bo trzebaby siłownik przerabiać na taki z 2 wejściami - może by i się dało .
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: oman7 »

Aaaa to ty masz siłownik jednostronnego działania czyli to tłumaczy twoje podłączenie.Jeżeli rozdzielacz nie trzyma weź go rozbierz wymienisz parę o ringów sprawdzisz gładź gdzie pracuje suwak rozdzielacza i stwierdzisz co jest przyczyną.
Stawiam na ścięte jakieś uszczelnienie.
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: olowaty »

Jak coś to mam polskiego RBS-a od bizona. Rozdzielacz 3 sekcje, jednostronne działanie. Można skrócić do 1 sekcji bo jest modułowy. Oddam tanio, bardzo.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drandrzej »

rozdzielacz jest nowy , sprawdzany - suwak i uszczelnienia tez nowe , tylko to jakiś dziwny typ - nie do końca zrozumiałem przez tel co mieli na mysli

z resztą chyba jakby było ściete uszczelnienie to 2 wyjście by trzymało ?

sam nie wiem - bo nie grzebałem w nim

olowaty - wrzuć prosze jakieś zdjęcia z wymiarami - bo TZ to maleństwo i już ten mój jest za wielki
na PW może być , poprosze o oszacowanie wszystkich wymiarów - w wersji 1,2 3 sekcje

andrzej.k.dom@gmail.com
***************************************************************
wrazcając do tematu

czy takie coś może być ?

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydraulic ... 29152.html



albo i ten

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydraulic ... 97521.html
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Kup ten pierwszy z uwagi na to że ma sekcję pływającą, jest wg. mnie niezbędna.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
lisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:57

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: lisek »

Można zrobić podnoszenie pługa do śniegu na wyciągarce? próbował ktoś? wyciągarkę do quada na allegro można kupić za 200 pln ale nie wiem czy to rozwiązanie sprawdza się w ciągniku jaki są minusy takiego rozwiazania.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Można, jak ktoś chcę ciąć koszty to można zrobić wajchę na odpowiednim przełożeniu i też będzie działać.

Policz:

wyciągarka 200 + jakieś tam dodatki min. 100 = 300 zetów

rozdzielacz 250 + przewody 100 + siłownik 100 = 450 zetów

Różnica w użytkowaniu nieporównywalna ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: bossmann »

Fajnie wyglada ten obciaznik z tylu... no i podworko mi sie widzi z takiego kamienia.
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: oman7 »

Fajny sprzęcik.Brawo.:)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Ursus »

Wszyscy tak się szykują do akcji zima to ja też już zwarty i gotowy ;)

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: marek »

Sprzęt tani ,niezawodny.Brak problemu z uruchamianiem zimą.A przede wszystkim ekologiczny.Oczywiście pod warunkiem,że operator , w czasie pracy nie wydziela metanu,który ,co udowodnili naukowcy, zwiększa dziurę ozonową.:D.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Ursus »

marek napisał/a:
Sprzęt tani ,niezawodny.Brak problemu z uruchamianiem zimą.A przede wszystkim ekologiczny.Oczywiście pod warunkiem,że operator , w czasie pracy nie wydziela metanu,który ,co udowodnili naukowcy, zwiększa dziurę ozonową.:D.
Świetne podsumowanie :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: damber »

Ursus napisał/a:
Wszyscy tak się szykują do akcji zima to ja też już zwarty i gotowy ;)

Obrazek
Sprzęt dobry, choć już kilka takich wykończyłem, ale ma jedną wadę - po większej akcji muszę dużo "płynu dolewać", bo inaczej to się może zagotować :D:D:D
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Ursus »

No tak :D Tą muszę oszczędzać, bo to w prezencie dostaliśmy, w dodatku z dedykacją :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: marek »

damber napisał/a:
Ursus napisał/a:
Wszyscy tak się szykują do akcji zima to ja też już zwarty i gotowy ;)

Obrazek
Sprzęt dobry, choć już kilka takich wykończyłem, ale ma jedną wadę - po większej akcji muszę dużo "płynu dolewać", bo inaczej to się może zagotować :D:D:D
Jako że mamy do czynienia z zimą i spadkami temperatury to rozumiem że jest to płyn niezamarzający:p
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: drandrzej »

Bolszewik napisał/a:
Kup ten pierwszy z uwagi na to że ma sekcję pływającą, jest wg. mnie niezbędna.
kupiłem , podłączyłem, podnosi i nie opada

nie wiem jak ma działać to pływanie sekcji pływającej , ale okaze się niedługo , jak zrobię próby terenowe na piasku
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Sekcja pływająca daje Ci to że spychacz dostosowuje się do terenu. Swobodnie opada w dół i w górę - "pływa".
Teraz nie ważne czy masz drogę gruntową, kamienną, kostkę czy asfalt nie będziesz szorował na nierównościach tylko spych albo opadnie albo się podniesie. Ja mam częściowo utwardzoną drogę gruntową i kilka górek - nie zaryje dzięki sekcji pływającej o grunt. Ważne żebyś miał pod lemieszem kątownik lub gumę - zobacz jak ja mam to zrobione. Bez kątownika nie dało się odśnieżać. Do równania terenu również sekcja pływająca jest bardzo przydatna - sam zobaczysz.

PS.

Dziś się "uzbroiłem" *flower*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Przemo »

Witam wszystkich, ja też postanowiłem przygotować się do zimy.Wszyscy tak straszą to nie ma co, moja terra nie będzie stać w garażu,właśnie ją z agregowałem z porządnym pługiem i będzie w pogotowiu.Pług wyspawałem porządnie i jest na sprężynach oraz można odśnieżać w trzech pozycjach.
Opony mam zalane surowcem jedno waży chyba z 70 kg normalnie jak ołów więc powinny grzebać a jak nie to są łańcuchy...
Moja terra noże nie jest tak mocna jak tu niektóre Wasze maszyny ale myśle że też potrafi:p...na przyszły rok będę robił pług do bociana;)

Zdjęcia dorzuci Paweł*comfort*

Teraz zima nam Może....*eek*

Pozdro Przemo *yes*
Awatar użytkownika
baro
Posty: 584
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:17

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: baro »

Ja też już zwarty i gotowy :D nie chciało mi sie na przód siłownika przenosić to linką od malucha podpiołem sie pod tylni tuz :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ