Walka ze śniegiem

Ogólnie o ciągnikach
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Majo »

Ostatni link dalej nie działa, ale projekt ciekawy. Tylko, że jeśli mówisz, że lekka konstrukcja to podejrzewam, że przy dużej ilości śniegu będą małe problemy, ale i tak lepsze to niż łopata :D
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: chrapek3011 »

40cm śniegu dla małego traktora i to mokrego...który pchnie...bo ja próbowałem z całym zimowym osprzętem.
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: patryk98 »

Obrazek Witam jak już mowa o odśnieżaniu zetorkiem to pochwale się swoją konstrukcją ,co prawda zdjęcie z lata ale sprzęt już przeszedł test zimowy
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: dawid25 »

Ostatni link już działa. Na dzień dzisiejszy śniegu jest mało. I jeszcze nie wiem jak się będzie sprawdzał przy dużym śniegu. Przy takiej ilości śniegu sprawdza się dobrze, musze tylko jeszcze gumę przykręcić od spodu. Czasami jak jest na plusie to i tez ściąga żużel i ziemię. W późniejszym czasie jak będzie za lekki to wspawam ceownik i będzie bardziej dociążony.

Patryk98 Miałem podobnie jak ty robić. Nawet miałem podobną koncepcję. Ale później wyszło jak wyszło. Nie było zbytnio czasu, i funduszy. A ten to zrobiłem z tego co było w domu.
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: patryk98 »

Ja też użyłem tego co pod ręką że tak powiem było ,a że akurat brat złomował auto to butla się trafiła i muszę przyznać że ciężki temat do obróbki
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: dawid25 »

Ja zbiornik kupiłem na złomie. Był to jakiś stary hydrofor. U mnie nie było problemu z obróbką. Rozciąłem go zespawałem dwie połówki, później pod spodem przyspawałem kątownik aby nie giąć zbiornika. U znajomego wygiąłem 4 rurki w pół księżyc i wspawałem dla wzmocnienia. A reszta to już w praniu wychodziła.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Majo »

Patryku mógłbyś zrobić więcej zdjęć Twojego projektu pługa?

Jestem bardzo ciekawy, bo dziadek też myślał nad taką konstrukcją.
Ja osobiście wyprowadziłbym hydro z podnośnika, ale taki patent też nie jest zły. Najważniejsze, żeby pług był z przodu.
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: patryk98 »

Obrazek zdjęcie jeszcze z etapu tworzenia ,ale przynajmniej coś widać .Z tym hydro to było by coś ,no ale niestety nasze zetorki nie posiadają ,planuje budowę przyczepy z wywrotem i też trzeba będzie sobie jakoś z tym poradzić
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Majo »

Robi się coraz ciekawiej. Gdy będziesz miał możliwość porób zdjęcia szczegółów i całości, kedy pług jest założony na traktorze. Byłbym bardzo wdzięczny.
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: patryk98 »

Nie ma problemu ,trochę tych zdjęć porobiłem podczas tworzenia ,jutro wieczorkiem ogarnę je trochę i powrzucam
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: dawid25 »

Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Majo »

Wg mnie lepiej byłoby, żeby lemiesz był bardziej w pionie niż na leżąco. Chodzi mi o dolną krawędź. No i guma, ale to będzie :)
JER2
Posty: 185
Rejestracja: 02 lut 2015, 19:37

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: JER2 »

U mnie śnieg już sam się topi.:) Moim orężem przeciwko śniegowi jest łopata.:p
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Albercik »

Pług z przodu to wygoda, ale wszystko zależy od tego ile ma sie odśnieżania, jaki teren, jakie podwórko.

Główne narzędzie u mnie to łopata (a przy takich zimach miotła starczy), a do grubszego odśnieżania (i spychania ziemi) mam porządny 2-teownik na TUZ-a do 60-tki, mocna rama która ma dodatkowo wspawane 2 rurki, takie ze do nich wkłada się bagnety i można baloty słomy wozić.
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Grigs »

Dobry pług tylko przyczep sobie gumy na spodzie, to nie będzie tak darło ziemi, szczególnie jak będzie temp na plusie.
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: dawid25 »

Guma przyjdzie w swoim czasie, na dzień dzisiejszy jej nie posiadam. Jak znajdę gdzieś taka to założę. Swego czasu tez łopatą odsypywałem, ale skoro jest ciągnik w domu to niech on troszkę po pracuję, a przy okazji trochę frajdy jest :)

Albercik, masz rację że pług z przodu to wygoda. Nie trzeba się przy takim tak skupiać jak tu aby o coś nie zahaczyć. Ale nie jest źle swoją robotę robi, a jak będą fundusze to i kiedyś się może zrobi na przód. Ten miał być tani i zrobiony z tego co było pod ręką, bez większych kosztów.
patryk98
Posty: 191
Rejestracja: 14 mar 2010, 20:35

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: patryk98 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
obiecałem to wrzucam*tup*
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: DK94 »

Właśnie nie zbyt gotowi, bo przyszedł wolny weekend a śniegu ubyło, i niema co spychać.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Walka ze śniegiem

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ