ciekawy trójkąt ostrzegawczy

Ogólnie o ciągnikach
szubinska
Posty: 509
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:47

ciekawy trójkąt ostrzegawczy

Post autor: szubinska »

Na zimowym MWB spotkałem taki oto trójkąt ostrzegawczy:

Obrazek

Obrazek

Na wyposażeniu jakiego pojazdu był taki trójkąt ? Czy traktory musiały kiedyś mieć coś takiego ?

Kiedyś spotkałem się z opinią że takie odblaski jak na tym trójkącie były z tyłu na błotnikach C-4011. Co o tym sądzicie ?
Sprzedawca miał jeszcze parę pojedynczych sztuk

Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: ciekawy trójkąt ostrzegawczy

Post autor: marek »

Trójkąty ostrzegawcze muszą mieć z tyłu polską normę i homologację na terenie UE, Jeżeli tam nie ma takich napisów to lepiej nie pokazuj milicjantowi.Wygląda to na jakiś bajerek A do oznakowania pojazdów wolnobieżnych trójkąt musi być pełny.Od kiedy jest obowiązek znakowania pojazdów wolnobieżnych to nie wiem ale kiedyś tego nie było.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: ciekawy trójkąt ostrzegawczy

Post autor: Ursus »

Mam takie odblaski, ale one chyba są CCCP?

W C-4011 założyłem z plastikową obudowa odblasku, takie też były w C-355 przynajmniej w 1973 roku. A czy C-4011 miała metalowe nie wiem. Takie kupiłem z myślą o C-325, C-328 i ewentualnie Suprze.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Czeslaw
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2011, 23:10

Re: ciekawy trójkąt ostrzegawczy

Post autor: Czeslaw »

Trójkąt wisiał za tylnymi kołami przyczepy. Teraz wszystko z tworzywa. Pojedyncze odblaski można z powodzeniem zamontować na błotnikach C25, 28, 33. Są o wiele trwalsze od plastyków. Mogą też mieć wystającą śrubę M5 do mocowania lub jak jest na zdjęciu, gwint wewnątrz odblasku. Przy swoim C28 zamontowałem właśnie takie odblaski. Nie chciałem żadnych plastyków. Wcześniej jednak przykręciłem na śruby M6 solidną podstawę do nich. (blacha 2 , trochę większa od średnicy odblasku) Nie ma obawy o zniszczenie. Służą do dziś i są bliższe oryginałom.
ODPOWIEDZ