Claas kombajn

Ogłoszenia sprzedaży
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Claas kombajn

Post autor: artur.kajzer. »

Witajcie nie wiem gdzie dodać :P więc daje tu
Na YT pojawił się filmik od pana " muzyk na gospodarstwie " gdzie opowiada o dopiero co rozpoczętej dzierżawie gospodarstwa i w pewnym momencie w stodole znajduje ciekawy kombajn Claasa. Nie wiem jak z apki dodać link do filmu więc tu tylko tytuł Pan mòwi że za 2000zł do sprzedania może kogoś zainteresuje w końcu stoi tylko 10lat nie odpalany 😛😄 tytuł to " 19# znalazłem kombajn? Spacer po nowym gospodarstwie - na wiosnę przenosiny " kanał muzyk_nagospodarstwie
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

Re: Claas kombajn

Post autor: claas »

Claas columbus jeszcze z pierwszych w szarym malowaniu. Siedzenie oryginalne, silnik oryginał, ale prasa rozebrana
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

Re: Claas kombajn

Post autor: Albercik »

Jako baza do odnowienia to fajny - bo stał pod dachem. W komentarzach widać że temat nieaktualny, jest już właściciel.

Swoją drogą dziwne, że ktoś rozpoczynający gospodarowanie na nowo pozbywa się takiego kombajnu którym bezproblemowo nawet te naście hektarów można sobie wykosić...
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

Re: Claas kombajn

Post autor: maly-agro »

Teoretycznie okazja, praktycznie umówmy się koszenie takim kombajnem schodzi, mam okazję obserwować co roku Europę, tyle że z silnikiem Perkinsa 4, daje radę, ale to jest dobre na kilka hektarów wokół domu + plus ogarnięta obsługa i do tego znajomość napraw, bo wiadomo, że to wiekowy sprzęt. I komfort pracy nie za wielki :)
Rolnik Kolekcojner
Posty: 122
Rejestracja: 05 sty 2021, 16:00

Re: Claas kombajn

Post autor: Rolnik Kolekcojner »

To ja zostałem szczęśliwym posiadaczem tego kombajnu.
Jest tu jakiś posiadacz, który pomoże w paru kwestiach.
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

Re: Claas kombajn

Post autor: claas »

Polecam się, może nie wiedza specjalistyczna, ale parę wskazówek można podrzucić ;)
artur.kajzer.
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2020, 10:07
Lokalizacja: Rogów

Re: Claas kombajn

Post autor: artur.kajzer. »

Rolnik Kolekcojner pisze: 05 sty 2021, 16:03 To ja zostałem szczęśliwym posiadaczem tego kombajnu.
Jest tu jakiś posiadacz, który pomoże w paru kwestiach.
Oo to świetnie jak bym mògł prosić o jakieś ciekawe fotki,chętniee go tu pewnie wszyscy zobaczymy a przynajmniej ja go chętnie zobaczę😛
Dzik 2 przerobiony przezemnie na sama
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

Re: Claas kombajn

Post autor: GMalec »

Mam taki sam z silnikiem perkins około 10 lat
Rolnik Kolekcojner
Posty: 122
Rejestracja: 05 sty 2021, 16:00

Re: Claas kombajn

Post autor: Rolnik Kolekcojner »

Wrzuciłem film na yt:
https://www.youtube.com/watch?v=VAmbt55O4OM
Jest również relacja z drugiej perspektywy:
https://www.youtube.com/watch?v=XAnZCmOTMYI
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

Re: Claas kombajn

Post autor: Albercik »

W okolicy takimi obrabiali gospodarstwa do 20ha swojego + usługi. Potem zniknęły i weszły Bizony. Mówię tu o przypadku tego konkretnego Pana który zaczyna gospodarzyć.

Mam Classa SF czyli tego jeszcze starszego, silnik Perkins kosy roboczej 2,7m. Koszenie idzie +/- połowa więcej czasu na hektar niż Bizony, prosta budowa ale nie ma problemu z czasem - usługodawca przyjedzie jak się obrobi, a pogoda w żniwa coraz mniej pewna. Tym sposobem znajomy stracił plon w jęczmieniu ozimym - silny deszcz i wiatr wymłócił przed kombajnem...
ODPOWIEDZ