KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Ogłoszenia kupna
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

Dzięki za podpowiedzi , szukam , jeszcze nie mam decyzji co kupić

przeglądam niemieckie ogłoszenia , ale nic póki co fajnego się nie pojawiło

z tematem rolniczym fajna sprawa bo nie trzeba by C ... tylko cenia się te sprzety
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: krakerss »

Andrzej doczytaj z tą kategorią. Jestem więcej niż pewny że niezależnie od tego co to będzie a masa pojazdu lub zespołu pojazdów przekroczy 3,5 t musisz mieć II. Moim zdaniem można nieźle utopić na takich pomysłach. Jak ITD widzi coś starszego niż 20 lat woła na słówko. Przerabiałem temat nie raz.
Awatar użytkownika
MAMMOET
Posty: 187
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:55

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: MAMMOET »

Panowie, podepnę się, dam radę trafić za 3500-4000 zł w miarę mocną ciężarówkę z napędem 4x4 ? Może być bez prawa rejestracji, ważne, żeby jeździła...
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: kombi »

chyba ,że UAZA lub tatre z agęcji mienia wojskowego
[sory tatra dużo droższa]*flower*
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: jacek0106 »

Przewożąc ostatnio wózek widłowy 3,5 tonowy pożyczyłem małego Mana, tego starego na zwykłej pompie bez elektroniki. Lata jak osobówka i spalanie 15/100. Koleś ma zarejestrowany na specjalny. Mówi że lata nim aż do włoch i nigdy go nie zawiódł, a odrobił się z 10razy. Chyba sobie takiego sprawię do przewozu palet z warzywami. Oczywiście laweta pod bombajka to lepiej by jakaś kultowa pasowała. Z kolei ludzie z małopolski od nas wczoraj Mf-255 na lawete szwajcarkę wzięli i Ducatem pojechali. Tak na oko to podwójnie przeładowali.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

Jacek na MOBILE takich MANów / VW jest trochę ,$przyzwoite , silniki 2.4 , nawet ładowności niektórzy podają spore , ale jakoś wyglądem nie pasują *yes*

tutaj jest gotowiec :

http://olx.pl/oferta/ladna-auto-laweta- ... eeb3857f1a

ładowność trochę mała , ale może dałby radę jakby 3600 kg zapakować, jak sądzicie ?

wleczenie na lawecie przeładowanej sobie odpuszczam, to można zrobić raz a imprez w roku jest kilka , chcę w spokoju dojechać i wrócić bez wnikania w ITD czy policję .
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: krakerss »

To auto powinno mieć DMC 4,5 tony ( LT 45) zakładając że nie zostało nic kombinowane jeśli sprzedawca podaje 5,7 DMC to powinien być LT 55 w którym występowały takie masy ( tylko przy 55 masy były wyższe niż oznakowanie auta np. lt 45 = 4,5 i koniec) Silnik nie ma turbo więc pustym przy małej górce redukujesz do III biegu zakładając że ma wolny most. Jeśli szybki schodzisz do II. Nie wypowiadam się na temat jazdy z ciężarem o którym piszesz. Ja na swojego LT 40 ( DMC 3,5 pomniejszone o potrzeby kat B ) a fabryczne 4 t przy ładunku rzędu 3t ma już za ciężko. Mam silnik 98 KM z turbo i interkulerem tu jest golas 75 KM. Sprawdź jakie ma koła auto 16 czy 14 to tez jest podpowiedź jeśli chodzi o DMC.
hazi
Posty: 111
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: hazi »

Może tak stronniczo ale miałem okazję takim sprzętem trochę pojeździć i muszę przyznać że jest OK, kilka ofert:
http://olx.pl/oferta/man-8-150-wywrotka ... bc532340f8

http://olx.pl/oferta/man-8-100-CID5-ID1 ... 0e50032cad
tutaj to ładowność może okazać się za mała ale może ktoś inny skorzysta

http://olx.pl/oferta/tanio-sprzedam-man ... 0e50032cad
jako laweta

http://olx.pl/oferta/man-8-136-4x4-tere ... 0e50032cad
i na końcu sprzęt który może kiedyś kupię to takiego mana 4x4 lub stara 266

P.S.
Zaznaczam że mój post nie promuje żadnych z przedstawionych ofert powyżej i nie znam ludzi którzy to sprzedają; po prostu chcę pomóc autorowi tematu. Tak na marginesie to ten MAN z Wałcza stoi na sprzedaż od ponad roku.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: Jacek ze Skansena »

Myślę, że Andrzej musi mieć lawetę o większej ładowności. Przynajmniej 4 tony.
hazi
Posty: 111
Rejestracja: 10 lut 2010, 10:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: hazi »

A to przepraszam musiało mi to umknąć.
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: jacek0106 »

Widziałem gościa co sporą koparkę na małej niskopodwoziówce pickupem woził. Miał siodło na pace Hiluxa umocowane. To niezła sprawa taki mały łamaniec bo auto dociążone lepiej się prowadzi z tą masą. Prawo jazdy BE wystarczy.
Awatar użytkownika
konrad43
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2008, 22:53

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: konrad43 »

Nie chce mi sie teraz szukac ale z tego co pamietam, masa pojazdu na B to do 3,5 tony, masa przyczepy z hamulcem nie może przekraczać masy pojazdu. Czyli teoretycznie na B+E dało by się złożyć zestaw 7 ton, a na jakimś tam przepisie jeszcze dołożyć do tego chyba 750kg. A te 750 kg dodatkowe bierze sie z tego że majac pojazd o masie dmc równy 3,5t możemy na kat b ciagnąć przyczepe lekką aby całość zestawu nie przekraczała 4250 kg.
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: marek_79 »

bergman31 napisał/a:
jacek0106 Prawo Jazdy kategorii BE uprawnia do kierowania pojazdem z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) zestawu do 3,5t.
Ale głupoty piszesz *rolleyes*

B+E - 3,5 t + 3,5 t, tak więc DMC zestawu 7 ton.
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: krakerss »

Na B + E nie pojedzie bo Bombaj waży więcej niż 3,5 t Nie ma takiej konfiguracji aby pociągnąć autem taki ciężar. Zawsze przyczepa będzie cięższa od pojazdu który będzie ją ciągnął a to podstawowe naruszenie tonażowe. Jedynie kategoria C i najlepiej na siebie. Tematy z przyczepami o takich tonażach to pewne kłopoty przy braku doświadczenia. Mało tego jeśli ktoś porusza temat zabytkowości i dodatkowo takie ciężary nie widzę w tym przyszłości. Jazda na wariata kończy się już w Polsce uwierzcie. Andrzej ma na myśli nie tylko jazdę wokół komina więc trzeba pomyśleć nad tym aby to co się rozpędzi sprawnie się zatrzymało itd itp
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2565
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: SEBRIGHT »

Odnośnie dyskusji dot kategorii prawa jazdy - mając kategorę B możesz legalnie prowadzić zestaw o DMC maksymalnie 4250kg - warunek - holowana przyczepa musi być przyczepą lekką (DMC maks 750kg).
Na B+E nie wiem, mam C+E dlatego nigdy się tym nie interesowałem :D

Przy masie bombaja około 4 tony moim zdaniem najrozsądniejszy wydawała by się kategoria C i zakup nie zajeżdżonego Stara z wojska. Model 742 ma coś koło 3 ton ładowności, więc trochę mało - zwłaszcza przy spotkaniu z krokodylami, ale 1142 powinien w zupełności wystarczyć - ładowność 6,5 tony o ile dobrze pamiętam :) Jedyny minus że tego modelu na zabytek jeszcze nie da się zarejestrować - w 2002r na 100% produkowali, później nie wiem, ale 15 lat od zakończenia produkcji na pewno nie ma.

Kombinacje z przeładowaną przyczepą zdecydowanie odradzam. Miałem okazję prowadzić przeładowane samochody i z własnego doświadczenia wiem że rozpędzić się jest łatwo, ale później zatrzymać, masakra, zwłaszcza w nagłej sytuacji.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: jacek0106 »

Ciekawy temat i macie sporo racji. A odnośnie hamulców w małym łamańcu to właśnie muszę zobaczyć jak to jest rozwiązane bo przecież najazdówki tam nie ma. Nawet jak DMC ciągnika 3.5+DMC3.5 naczepy to ni jak pod cięższy traktor to się nie łapie. A szkoda bo taka 6osobowa doka z siodłem może służyć na co dzień. To nie USA gdzie można ciągać wszystko wszystkim co ma koła.
bergman31
Posty: 1252
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: bergman31 »

Antek Berliet ładny i podobny do Stara 20.

Do wożenia Bombaja można kupić Stara 25 ze Straży Pożarnej. Zdemontować nadwozie pożarnicze i w jego miejsce założyć platformę do transportu ciągnika.
http://allegro.pl/star-25-i4462312838.html
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

Panowie cudeńka
Berliet zajefajny , znacznie poza budżetem na dzień dzisiejszy ale - nie o dzień dzisiejszy biega a o przyszły rok i dalej .... na dziś nie mam tyle , moze i cena to tylko propozycja do neg. ...

horch absolutnie super , ma ryjek i wszystko co bym sobie wymarzył ale tyle nie wydam - moje bombajowe hobby juz pożarło wiele =(za)duużo ....

mam jeszcze entuzjastczną propozycję od Tymona :

http://olx.pl/oferta/gmc-sierra-klasycz ... 67ac368643

nie znam się na USA , 6 litrów benzyna/gaz - i tutaj mi ie zapala lampka odnośnie spalania - żeby się nie okazało że taniej bombajem zajadę niż go przewiozę :p

widziałem merca 508 z siodłem ciągnącego naczepę 2 osiową - ale to chyba rzeźba własna ? był na czeskich blachach

bombaj waży w zależności od wyposażenia 3600-4000 kg , liczę że raczej 3600 co potwierdzę niedługo po Wilkowicach

rozumem że przeładowanie do 15% uznaje sie za dopuszczalne (chyba że to bzdura ? )

dziękuję za zainteresowanie tematem ,znalezione auta i cenne wątki , przyda się wszystko !
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4846
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: Bolszewik »

Zanim kupisz cokolwiek odpowiedz sobie szczerze czy potrzebujesz auta tylko do wożenia Ursusa na zloty czy może do czegoś jeszcze ?

Jeśli tylko do wożenia na zloty to ja bym kupił jakiś zabytek, ale nasz czyli z "demoludów". Tym sposobem na wystawie oba pojazdy tworzą zgrany estetycznie i historycznie duet.

Jeśli do czegoś jeszcze to lepiej kupić coś typowego z łatwym dostępem do części np. MB *flower*

Jak brak gotówki to lepiej daj sobie spokój i wynajmuj lawetę puki nie będziesz miał dość kasy.

Taka jest moja prywatna opinia.

*tup*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ