KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Ogłoszenia kupna
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

zabytek najchętniej

ładowność min 4T

albo zarejestrowany jako pojazd specjalny albo z szansą na rejestrację jako pojazd zabytkowy

konieczne sensowne papiery - DR choćby wyrejestrowany ,...

i taki żeby mnie nie zjadł i w zakupie i eksploatacji

jakby ktoś coś wiedział - proszę o mail lub tel

andrzej.k.dom@gmail.com

lub

tel 601-633-004
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: marek_79 »

Andrzej szukaj wyłacznie ciągnika rolniczego. Odpada wszystko co złe. Teraz na tablicy wisi IFA 50 albo 60 wersja rolnicza, wtedy bierzesz na siebie. Albo opcja 2 dowolny szybki ciągnik plus przyczepa.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

ach już poświęcę się i zrobię C jak będzie trzeba

na B z ciągnikiem rolniczym też z bombajem nie pojadę

spalanie IFy chyba małe nie jest - już mnie ciągnęło do tego kiedyś

dylematy transportowe ... najgorsze że nie znam się co z ciężarówek ma szansę jechać sensownie i za rozsądne $$/100 km
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: marek_79 »

Jak masz budżet 50 tyś... to kupujesz dużego unimoga i bombaja na pakę. 2 opcja unimog 406 plus przyczepa. Na B ciągnikiem rolniczym z bombajem na pace to owszem i to legalnie. Co do ify nasi pakowali leylandy więc spokojnie 25 weźmie... Mój kolega pokasował wszystkie ciężarowe i wokół komina do 100 km, wożą szybkimi ciągnikami.
Awatar użytkownika
marcin04
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2014, 19:49

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: marcin04 »

widzę Andrzeju, że na ostro się wziąłeś za poszukiwania, muszę zapytać znajomego czy jeszcze ma Robura na sprzedaż:)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: Ursus »

Pamiętaj, że w przypadku samochodów ciężarowych o DMC poniżej 7,5 tony na użytku własnym nie masz obowiązku używania tachografu.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: Jacek ze Skansena »

Paweł a jedt cosi takiego, żedo iluśkm nie trzeba wkładać tarczki w lawecie na własne potrzeby. Moja laweta jest dmc 10t. Może masz jakąś info. Za każdym razem na dwa kilometry wkładać tarczke to jest uciążliwe
Titek
Posty: 65
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:19

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: Titek »

Jest coś takiego na złomie w Zagórzanach koło Gorlic. Stanu nie znam, trzeba się kontaktować z właścicielem złomu. Zabawka dla prawdziwego mężczyzny :D

http://abload.de/img/dsc_0113qjuy4.jpg
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

fajny sprzęcior Titek , dzięki

zadzwonię jutro , popytam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: Ursus »

Jacek ze Skansena napisał/a:
Paweł a jedt cosi takiego, żedo iluśkm nie trzeba wkładać tarczki w lawecie na własne potrzeby. Moja laweta jest dmc 10t. Może masz jakąś info. Za każdym razem na dwa kilometry wkładać tarczke to jest uciążliwe
Zdaje się, że do 100 km wokół domu. Ale nie wiem dokładnie. Warunkiem jest wpis Pojazd specjalny - Pomoc drogowa.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

dzwoniłem , pojazd rumuński , papierow brak , rama z kabina w zasadzie , bez silnika , skrzyni , konsoli , elektryki ,...
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: jacek0106 »

Witam. Można jeżdzić ciężarówką 100km w koło komina, bez zezwolenia na przewozy i tachografu. Warunkiem jest posiadanie gospodarstwa rolnego. Wystarczy mieć przy sobie KRUS. Kierowcy nie wolno zatrudniać i trzeba opłacać Viatool. Ograniczenia DMC
nie ma tak jak dla ciągnika z przyczepą.
W tym przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem byłby samochód specjalny(bez podatku drogowego) najlepiej zabytkowy (mniej ograniczeń i przychylność wszystkich służb). Jednak Viatoola i tak nie ominie. Wożenie ciągnika na zloty to nie lada wyzwanie. Pozdrawiam.




A i jeszcze będąc członkiem automobilklubu można ciężarówkę z 25letnim
okresem eksploatacji za grosze ubezpieczyć w PZU, nawet na białych tablicach. PZM ma umowę z PZU od zeszłego roku. Dla mnie kolekcjonera to super bo ubezpieczenia rombały po kieszeni, a składka członkowska to tylko 70pln i można wiele samochodów ubezpieczyć.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

kuurcze poszedł mi sprzed nosa piekny magirus lata 57-60 ,4x4 za 1700 EUR *dull*

szperam dalej

Tymon mówił o pojeździe historycznym - nie wiem czy pojazd historyczny płaci podatek drogowy czy nie ? bo zabytkowy nie płaci
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: jacek0106 »

Papier od rzeczoznawcy na historyczny daje tylko tyle że można sobie ubezpieczenie na miesiąc kupować. Podatek od środków transportu tylko zabytkowy nie płaci. A durne przepisy odnośnie najwyższych opłat drogowych za pojazd nieekologiczny nawet zabytkowy są dyskutowane przez rzeczoznawców i posłów, ale na razie jest jak jest i nawet osobowy kamper zapłaci karę 3000 za brak opłaty.
zbiegusek
Posty: 34
Rejestracja: 24 lut 2012, 19:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: zbiegusek »

drandrzej napisał/a:
ach już poświęcę się i zrobię C jak będzie trzeba
na B z ciągnikiem rolniczym też z bombajem nie pojadę
spalanie IFy chyba małe nie jest - już mnie ciągnęło do tego kiedyś
dylematy transportowe ... najgorsze że nie znam się co z ciężarówek ma szansę jechać sensownie i za rozsądne $$/100 km
Robienie "C" jest niezłym pomysłem i chyba naturalną konsekwencją. ;)
Co do spalania IFY, to nie wiem bo nie miałem do czynienia ale jej poprzednik czyli Sachsering Horch S4000 o, taki:
http://otomoto.pl/ifa-horch-s40001-T3817272.html
z prawie identycznym z IFą (choć trochę mniejszej pojemności) silnikiem, palił nam od 14 do 20l/100. Może dlatego, że silnik z wtryskiem bezpośrednim i szybszy most od IFY (z większymi kołami) był?
Muszę jeszcze taty dopytać...
Pozdrrrawiam! :)
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: drandrzej »

Jacek dzięki za info

a co powoduje że mozna pojazd zarejestrować jako specjalny ?


**
Zbiegusek
fajnisty , i ma ryjek - no jakiś taki byłby niezły gdyby nie te $$

Rozumiem że już nie macie sprzęta ?
jacek0106
Posty: 686
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:38

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: jacek0106 »

Niestety przepisy się ostatnio zmieniły i pojazdy specjalne rejestruje transportowy dozór techniczny, a koszty zaporowe nawet 5000pln. Pozostaje jedynie ciężarówka z wojska o znikomym przebiegu, w oryginale do rejestracji od razu na żółte. Koszty odbudowy jakiegoś rupiecia na pewno przekroczą cenę zakupu np. idealnego Stara z Agencji mienia wojskowego. Bo przecież ma to być solidne auto w którym musisz się pewnie czuć nawet w dalekiej trasie. A i taki oryginałek z PRL na pewno za jakiś czas podwoi wartość, tak że straty nie będzie.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: Ursus »

Żeby zarejestrować jako specjalny - pomoc drogowa - to musisz mieć na aucie najazd, koguty pomarańczowe i być może jakieś dodatkowe wyposażenie, No i oczywiście trzeba przejść całą procedurę.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
marek_79
Posty: 284
Rejestracja: 09 mar 2014, 21:05

RE: KUPIĘ starą ciężarówkę do wożenia Bombaja

Post autor: marek_79 »

http://olx.pl/oferta/ciezarowka-ifa-l60 ... 501ef354d3

Te fabrycznie wychodziły jako rolnicze :D

http://olx.pl/oferta/ifa-w50-rozrzutnik ... ed084edf1e

Ostatnio był taki z okolic Jeleniej Góry za 10tyś, także na papierach ciągnikowych.
ODPOWIEDZ