Szukam ursusa

Ogłoszenia kupna
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Szukam ursusa

Post autor: pop »

Żeby operować takimi kwotami,to trzeba się zająć polityką,a nie rolnictwem ;)
Awatar użytkownika
Denzel
Posty: 102
Rejestracja: 26 mar 2015, 17:40

Re: Szukam ursusa

Post autor: Denzel »

W totka to tylko jeden z prezydentów wygrywał :D
Ursus C-330 2X , Ursus C-4011 , Ursus C-355 , Ursus C-360 2X , Ursus C-385 , Zetor 25K, Zetor 25 A
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

No zawsze można też np. dostać ze dwa takie ciągniki od bezdomnego ! :D
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

Tomek_J pisze: 19 sty 2022, 11:40 No zawsze można też np. dostać ze dwa takie ciągniki od bezdomnego ! :D
To ja bym się też chętnie do takiego bezdomnego uśmiechnął nawet za jeden dobry traktor :d w zamian nawet mógłbym mu bez zastanowienia 2 moje zetory supry oddac.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Możesz mi oddać jeden, to wątek będzie do zamknięcia :D
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

Tomek_J pisze: 19 sty 2022, 13:35 Możesz mi oddać jeden, to wątek będzie do zamknięcia :D
Jak dostanę skądś w prezencie sprawny traktor do użytku codziennego lub wygram w totka :D to chętnie też Cię obdaruje ;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Ursus »

To wezmę drugiego Supra jak tak rozdajesz :D Hehe

Ale swoją drogą zrobiliśmy offtop - a Tomek dalej ciągnika nie znalazł ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Ursus pisze: 20 sty 2022, 0:34Ale swoją drogą zrobiliśmy offtop - a Tomek dalej ciągnika nie znalazł ;)
I pewnie szybko nie znajdzie, skoro ma takie wygórowane wymagania: żeby ciągnik jeździł i nie ciekł... :D Ech, wydawało mi się, że nie będzie problemem kupno niedrogiej maszyny, która może nie mieć kabiny, blach, świateł, elektryki - słowem może być goła jak przysłowiowy święty turecki, byleby nie traciła oleju (za bardzo) i miała sprawne wszystkie układy mechaniczne. No wychodzi na to, że faktycznie wydawało mi się... ;)
Rozszerzę chyba geograficzny krąg poszukiwań...
Rolnik Kolekcojner
Posty: 122
Rejestracja: 05 sty 2021, 16:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: Rolnik Kolekcojner »

Najlepszym sposobem tak jak wyżej będzie odwiedzenie okolicznych wsi. Większość sprzętów kupowałem właśnie w ten sposób i zwykle cena nie jest wygórowana. Bo ludzie często nie wiedzą, że chcą sprzedać, a jak trafi się kupiec to się zgadzają. Ewentualnie można odwiedzić złomy i popytać czy
w okolicy coś jest.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

W mojej okolicy złomowe eldorado skończyło się już dawno temu. Jeszcze 15 lat wstecz osobiście widziałem na jednym z miejscowych szrotów całą Vistulę, o licznych pomniejszych narzędziach takich, jak wały, czy kopaczki do ziemniaków nie wspomnę. Od dawna jednak niczego takiego nie widuję.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2022, 5:53 przez Tomek_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Temat zakończony - od wczoraj jestem właścicielem takiego cuda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co szczególnie warte podkreślenia: wbrew wątpliwościom i obawom, wyrażanym na początku tego wątku, udało się kupić ciągnik spełniający wszystkie stawiane przed nim kryteria zakupowe, także te cenowe. Jedynym kryterium nie spełnionym jest to, że ciągnik JEST zarejestrowany i ubezpieczony. Poza tym odpala na zimnie bez problemu, jeździ o własnych siłach, wałek się kręci, podnośnik podnosi i wygląda na to, że trzyma, wszystkie światła są, opony posłużą jeszcze wiele lat, a wycieki są mniejsze niż w mojej 360-ce (tzn. praktycznie ciągnik jest póki co z zewnątrz suchy). Jedynym na razie minusem z mojego subiektywnego punktu widzenia jest ta kabinka w rozmiarach dla Chińczyka niskopiennego, a nie dla chłopa. Ale to się, jak sądzę, wkrtóce zmieni. Pewną niedogodnością, do której muszę się przyzwyczaić, jest też nieco "zerojedynkowo" działające sprzęgło, ale póki działa - nie ruszam.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Ursus »

No to Tomek ,gratulować :) Cieszę się

Ale generalnie... śmiesznie, się fachowców zlecialo, ponarzekali, poprychali, a tu się udało :) Ale to dobrze, znaczy, że jeszcze są okazje :) Właśnie pierwsze co zauważyłem to tablicę zamazaną - także zdziwiłem się że zakres cen pewnie podniosłeś przy poszukiwaniach, a dopiero potem doczytałem :)

Możesz z ciekawości zdradzić w jaki sposób udało Ci się trafić? Czy pocztą pantoflową czy jednak ogłoszenie?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Z ogłoszenia, natomiast owszem, rozszerzyłem nieco obszar, bo widać było, że niższe ceny są "na peryferiach", w okolicach takich jak: Włoszczowa, Krapkowice, Kluczbork, czy cały pas przygraniczny. Zwiększyłem też trochę pułap cenowy. Ciągnik pierwotnie był wystawiony dużo drożej, natomiast negocjacje zrobiły swoje i udało mi się naprawdę sporo utargować (warto rozmawiać ! :D ). Gdybym go w tej chwili odsprzedał, to kto wie, czy nie byłbym "do przodu" parę tysięcy - jak to mówią: "gram handlu lepszy jak kilo roboty". ;) Ale nie zamierzam, nie po to go kupowałem, zostanie ze mną.
szubinska
Posty: 509
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:47

Re: Szukam ursusa

Post autor: szubinska »

Napisz co nieco informacji o nim, rocznik, czy zgodny numerycznie most ze skrzynią, czy silnik z tego samego rocznika co reszta, dodaj jeszcze zdjęcie kokpitu. Wygląda naprawę dobrze, widać że nie myty do sprzedaży a bez większych wycieków. Pozostaje tylko gratulować !
Robertnet
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2020, 10:50

Re: Szukam ursusa

Post autor: Robertnet »

Tylko pogratulować, wygląda ładnie.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Rocznik 1971, numeracja na tabliczce znamionowej zgodna z wpisami do dowodu rejestracyjnego. Z CEPIK-u wynika, że ciągnik od 1993 roku pozostawał w rękach sprzedającego i przez 19 lat pozostawał w rękach sprzedającego (z opowiadania wiem, że wcześniej pracował w POM-ie). W ostatnich 6 latach przepracował "aż" 207 mtg. Czy silnik z tego samego rocznika, co reszta - nie wiem. Ciężko dojść do numerów, bo całość pokryta jest kilkoma warstwami farby, ale widać różnice w odcieniach szarości oraz w zabrudzeniu między silnikiem i resztą, więc pewnie to i owo było zmieniane. Natomiast widać, że sprzedający o swój ciągnik dbał - nie to, co wielu innych oferentów z OLX-a. Opowiadał o tym, co było w ostatnich latach robione, ale szczerze mówiąc troszkę to po mnie "spływało", bo i tak tego nie dałbym rady zweryfikować; ciągnik póki chodzi - to chodzi, a jak coś pieprznie - to i tak trzeba naprawić i tyle, nieważne, czy pierdyknęło coś nowego, czy coś starego. Natomiast jest "obserwowalnym" faktem, że ursus miał w niezbyt odległej przeszłości fachowo wymienioną całą instalację elektryczną, że olej jest w miarę nowy, podobnie jak filtr oleju oraz że zrobiony był "do porządku" układ hamulcowy. Instalacja elektryczna bazuje na 1 akumulatorze 12V 185 Ah, który jest jeszcze na gwarancji (alternator z poloneza). Chłodnica tez była wymieniana i na moje oko ma jakieś 2 lata, nie więcej.

Zdjęcia wnętrza poniżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 sty 2022, 6:02 przez Tomek_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 675
Rejestracja: 12 gru 2012, 20:35
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: jarekstryszawa »

Mój rówieśnik- ładniutki!
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Ursus »

Czyli - jakby nie patrzeć kolekcjonersko - co nieco trzeba by pozmieniać, aby do oryginału doprowadzić - ale użytkowo - idealny zakup :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
szubinska
Posty: 509
Rejestracja: 26 lut 2014, 11:47

Re: Szukam ursusa

Post autor: szubinska »

Co to za tabliczka na masce obok silniczka wycieraczek ?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Ursus »

Myślę, że ktoś tu ulokował tabliczkę znamionową z uwagi na jakieś modyfikacje
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ