Szukam ursusa

Ogłoszenia kupna
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Szukam na portalach sprzedażowych i aukcyjnych, zatem spróbuję i tu:

Poszukuję możliwie jak najtańszego ursusa klasy 330 lub 360 (może być 328, 355, nie może 325, 4011).
Ma generalnie działać przez kolejne kilka lat, nie cieknąć i nie być "rozmrożonym" ani łatanym.
Może, a nawet powinien być niezarejestrowany (będzie "wołem roboczym" wyłącznie w obrębie gospodarstwa).
Może nie mieć kabiny, świateł, maski - ale w momencie kupna ma mieć w pełni sprawne bebechy i w miarę przyzwoite opony tylne.
I cenę nie większą niż 4-cyfrowa.
Nie interesują mnie składaki Zetora 25 z silnikiem ursusa, esioki ani inne podobne wynalazki.
Obszar poszukiwań: województwo śląskie, w promieniu około 50 km od Bytomia.
Jeśli "ktoś coś", to uprzejmie proszę o info na PW i z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2022, 5:54 przez Tomek_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Ursus »

Myślę, że jednak w chwili obecnej nie da się spełnić wszystkich oczekiwań, szczególnie te typu ładne opony, nie cieknie i cena 4 cyfrowa ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Ursus, zapewniam, że w kwocie do 10 tysięcy się da. Pierwszy z brzegu przykład: https://www.olx.pl/d/oferta/ciagnik-urs ... 1b85c78e73 - takie coś by mi wystarczyło, o ile byłoby w miarę sprawne mechanicznie. Albo https://www.olx.pl/d/oferta/ursus-c360- ... 1b85c78e73 Wiadomo, że podczas oględzin pewnie wyjdzie to i owo, ale podkreślę raz jeszcze: nie szukam ideału i wiadomo, że w to, co kupię, będę musiał jeszcze parę złotych włożyć. Natomiast chcę np. uniknąć "na dzień dobry" napraw połączonych z rozpoławianiem ciągnika.

To, że na OLX-ie i innych tego typu portalach ludzie teraz windują ceny ciągników do granic absurdu, to jedno; to, czy znajdzie się kupiec to całkiem inna sprawa. ;) Towar jest wart tyle, ile klient jest chętny za niego dać. A poszukać okazji i porozmawiać - to przecież nic nie kosztuje :)
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Re: Szukam ursusa

Post autor: JDnB91 »

No te ceny to porażka. Kiedyś sprawną 60-tkę bez dokumentacji można było kupić za 6-7 tys. Teraz to już chociaż dycha.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Ursus »

Oczywiście, masz rację, że towar jest tyle warty - znajomy kupił C-4011 bez papierów za 3 tys rok temu, zmienił głowice tylko i jeździ bez problemu. Ale mam na myśli, że dobre opony, nie cieknie, i poniżej dyszki to ciężko ;)

Te co pokazałeś nie spełniają kryterium na pewno " nie cieknie" :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
c350
Posty: 231
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:58

Re: Szukam ursusa

Post autor: c350 »

Wzrost cen nawet c360 bez kwita pokazuje tylko jedno - realny spadek wartości pieniądza. Nowe maszyny drożeją w zastraszającym tempie, a i tak schodzą, jak ciepłe bułeczki, bo ich po prostu brakuje, a chętnych jest wiele. Kombajn zbożowy wyceniony rok temu na 500, dziś kosztuje prawie 600. Ciągnik za 300, dzisiaj 380 etc...
Takie czasy, do niczego dobrego to nie doprowadzi.
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

Myślę że jest realne znaleźć coś odpowiedniego ale wiąże się to z oglądaniem na żywo znalezionych ofert bo telefonicznie i po zdjęciach to sobie możemy tylko gdybać.
Tutaj np. oferta do zweryfikowania a myślę że miałbyś dość blisko: https://sprzedajemy.pl/sprzedam-ursusa- ... nr65218145

Czasem kompromisowo cenę da się odpowiednio ustalić po to by np wymienić słabe opony itp ale wszystko tak jak mówię, trzeba oglądać i weryfikować.
wojtek12321
Posty: 284
Rejestracja: 01 sie 2014, 22:11

Re: Szukam ursusa

Post autor: wojtek12321 »

zdziaszek pisze: 16 sty 2022, 11:18 Myślę że jest realne znaleźć coś odpowiedniego ale wiąże się to z oglądaniem na żywo znalezionych ofert bo telefonicznie i po zdjęciach to sobie możemy tylko gdybać.
Tutaj np. oferta do zweryfikowania a myślę że miałbyś dość blisko: https://sprzedajemy.pl/sprzedam-ursusa- ... nr65218145
No rzeczywiście fajna oferta, być może ja sam to kupię.
Szczególnie że cena bardzo atrakcyjna, 9,70 zł, to jest przecież równowartość trzech piw, czyli chyba warto...
A może to tylko cena za same zdjęcia?
No i do tego moc ma niesamowitą...
Załączniki
Screenshot 2022-01-16 at 12-17-34 Sprzedam ursusa c 360 Myszków - Sprzedajemy pl.jpg
Screenshot 2022-01-16 at 12-17-13 Sprzedam ursusa c 360 Myszków - Sprzedajemy pl.jpg
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Re: Szukam ursusa

Post autor: JDnB91 »

Na grupie na FB, już nie pamiętam jakiej, było zestawienie z 2011 i wtedy najsłabsza Proxima kosztowała coś chyba koło 100 tys. zł. Dzisiaj to już 2 razy tyle
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

wojtek12321 pisze: 16 sty 2022, 12:27
zdziaszek pisze: 16 sty 2022, 11:18 Myślę że jest realne znaleźć coś odpowiedniego ale wiąże się to z oglądaniem na żywo znalezionych ofert bo telefonicznie i po zdjęciach to sobie możemy tylko gdybać.
Tutaj np. oferta do zweryfikowania a myślę że miałbyś dość blisko: https://sprzedajemy.pl/sprzedam-ursusa- ... nr65218145
No rzeczywiście fajna oferta, być może ja sam to kupię.
Szczególnie że cena bardzo atrakcyjna, 9,70 zł, to jest przecież równowartość trzech piw, czyli chyba warto...
A może to tylko cena za same zdjęcia?
No i do tego moc ma niesamowitą...
Widzę że trzeba sprostować. Przy tej cenie w ogłoszeniu ktoś poprostu nie płaci za ogłoszenie a faktyczna cena podejrzewam to 9700zl bo już nie raz się z czymś takim spotkałem. Jeśli kogoś oferta zainteresuje to pewnie sam zadzwoni i pierw o cenę zapyta.
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Re: Szukam ursusa

Post autor: JDnB91 »

To jest tak gdy ktoś po prostu rzadko siedzi w internecie czy ogółem na takich portalach. Kiedyś szukałem Poloneza 1.4 Rover i wpisywałem pojemność do 1400 i pojawiały się też zwykle Caro, bo było wpisane pojemność 16 czy 15 :)
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

Napisałem SMS do właściciela odnośnie ceny i już mi odpisał że 9700zł tak jak podejrzewałem.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

zdziaszek pisze: 16 sty 2022, 14:29 Napisałem SMS do właściciela odnośnie ceny i już mi odpisał że 9700zł tak jak podejrzewałem.
To ja Ci powiem, że widziałem ten sprzęt dziś na własne oczy i jeśli jesteś nim zainteresowany, to odpuść :D Z pewnością nie jest to 360-ka tylko hybryda 4011 z wczesnym 335. I uprzedzając rozwój sytuacji: odpuść "po sąsiedzku" ofertę z 355-ką ze wsi Leśniaki, bo silnik wprawdzie zapala, ale reszta ciągnika to dramat. Właściciele kupili, nacięli się i usiłują odzyskać wywaloną w błoto kasę.

A co do wzrostu cen to owszem, ogólna sytuacja, inflacja itd. mają na to istotny wpływ, ale cwaniaczkowatość sprzedających też ma znaczenie. Jakiś miesiąc temu na OLX-ie ktoś z mojej wsi wystawił samoróbę w kiepskim stanie za 2800. Po 3 godzinach kosztowała już 4500. Z pewnością nagle sama się nie naprawiła, więc skąd taki skok wartości ?... Sprzedawane są rzęchy przedstawiane jako "w stanie bardzo dobrym", gdzie np. nie da się uruchomić podnośnika (też przykład z dziś) itp. I czasem im większy rzęch tym droższy, czego w ogóle nie rozumiem... No i osłabia mnie często spotykana postawa: "Panie, jeździ, śmiga, wszystko sprawne ! Że co ? Uruchomić ? No nie odpalę, bo nie ma akumulatora, a poza tym przecież dziś niedziela. To co kupujesz pan ?"
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

Tomek_J pisze: 16 sty 2022, 15:33
zdziaszek pisze: 16 sty 2022, 14:29 Napisałem SMS do właściciela odnośnie ceny i już mi odpisał że 9700zł tak jak podejrzewałem.
To ja Ci powiem, że widziałem ten sprzęt dziś na własne oczy i jeśli jesteś nim zainteresowany, to odpuść :D Z pewnością nie jest to 360-ka tylko hybryda 4011 z wczesnym 335.

Akurat póki co nie poszukuję ciągnika. Z racji tego że jeden z kolegów powyżej nie był świadomy faktycznej ceny to tylko napisałem sms. Ofertę tak przykładowo wrzuciłem pierwsza napotkaną w miarę wyglądająca. Z racji tego że w zasadzie można rzec mieszkasz "blisko" mnie (ok 50km) wiem że do tamtego traktora zbyt daleko jechać nie musiałeś..

Jak się znajdzie coś sensownego napewno dam znać.
P.s. Po dzisiejszej wizycie sam widzisz jak to bywa z ciągnikami z ogłoszeń a tym bardziej jeśli to już idzie przez pośredników.
Życzę owocnych poszukiwań :)
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Stan oferowanych maszyn mnie nie dziwi, natomiast martwi mnie co innego: gdy 2 lata temu też szukałem 360-ki ofert maszyn wartych pojechania i zobaczenia było w promieniu powiedzmy 70 km kilkanaście. Teraz oferty można policzyć na palcach jednej ręki pijanego stolarza...
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

Tomek_J pisze: 16 sty 2022, 16:03 Stan oferowanych maszyn mnie nie dziwi, natomiast martwi mnie co innego: gdy 2 lata temu też szukałem 360-ki ofert maszyn wartych pojechania i zobaczenia było w promieniu powiedzmy 70 km kilkanaście. Teraz oferty można policzyć na palcach jednej ręki pijanego stolarza...
Dokładnie tak jest. Niestety ryzykując wyjazd w większym promieniu też nie ma pewności że trafi się coś sensownego. Czasu i paliwa nikt nie zapłaci.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Szukam ursusa

Post autor: widelec77 »

Niewiem jak jest w innych wojewodztwach.
Ale w Swietokrzyskim jest kilku handlarzy co opanowali caly rynek.Jak tylko cos sie pojawia odrazu jada z laweta.Niewiem czy oni caly czas siedza na necie i czekaja na nowe ogloszenia.

Ciagnik kupiony za 7tys za kilka dni lub nawet godzin zostaje wystawiony za drugie tyle jako od pierwszego wlasciciela.Maja swoje sztuczki ze glowa boli :D nigdy prawdy nie powiedza chyba ze sie pomyla :D.Zauwazylem ze sprzedaja coraz czesciej bez kwitu bo sie lepiej oplaci.
Robertnet
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2020, 10:50

Re: Szukam ursusa

Post autor: Robertnet »

Mam podobny dylemat, tez szukam coś do 10 tys.
Mam 2 sztuki do obejrzenia za ok 10 tys w dość niedalekiej okolicy.
ten za 9,5 to gość handluje ciągnikami, ten drugi to prywatna osoba- posiada 20 lat ciągnik. Który wg was warto jechać obejrzeć? Nie mam niestety czasu na jeżdżenie i oglądanie wszystkich.
https://sprzedajemy.pl/ursus-c360-ploni ... nr65375666
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-ursus-c ... nr64969743
tomasinho09
Posty: 232
Rejestracja: 03 mar 2014, 22:25

Re: Szukam ursusa

Post autor: tomasinho09 »

Jeśli mogę coś doradzić to nie kupuj ciągnika bez dokumentów. Lepiej dołożyć i mieć ciągnik którym można wyjechać poza podwórze. W ogóle nie rozumiem ludzi którzy wyrejestrowują swoje ciągniki, bo i po co, dla kilku złotych z braku opłacania ubezpieczenia?
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

tomasinho09 pisze: 16 sty 2022, 18:28 W ogóle nie rozumiem ludzi którzy wyrejestrowują swoje ciągniki, bo i po co, dla kilku złotych z braku opłacania ubezpieczenia?
To ja Ci odpowiem tak: napisałem, że szukam ciągnika nierejestrowanego, bo to będzie mój drugi ciągnik do prac pomocniczych. Pierwszy mam zarejestrowany, w dobrym stanie i (mówiąc żartobliwie) "wypasiony". Drugi nie będzie wyjeżdżał poza gospodarstwo. I nie chodzi tu wyłącznie o kilkadziesiąt zł rocznie za ubezpieczenie, tylko np. także o brak konieczności utrzymania go w stanie (przynajmniej w teorii) zdatności do przejścia pełnego przeglądu rejestracyjnego. Druga sprawa: jak masz więcej pojazdów niż tylko ciągnik to wszelkie wydatki związane z kosztami ich utrzymania sumują się do kwoty już odczuwalnej, nie jest to tylko "parę złotych".
Robertnet pisze: 16 sty 2022, 17:54 ten za 9,5 to gość handluje ciągnikami, ten drugi to prywatna osoba- posiada 20 lat ciągnik. Który wg was warto jechać obejrzeć?
Handlarz zapewne ma większe doświadczenie w rozmaitych kombinacjach, ale to nie znaczy, że każdy handlarz to kanciarz. Zamiast się zastanawiać proponuję jednak obejrzeć oba, bo oba ciągniki wydają się na tym samym poziomie. I proponuję obejrzeć na 2 pary oczu, a nie na tylko własną, bo co głowa - to rozum, a co dwie głowy to nie jedna.
ODPOWIEDZ