Szukam ursusa

Ogłoszenia kupna
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

No tu proszę o wybaczenie, ale zdecydowanie bardziej zależy mi na walorach użytkowych, niż na kolekcjonerskich :) Poza tym ten ciągnik jest za młody na bycie "retroeksponatem" muzealnym - jest zaledwie 2 lata młodszy ode mnie, więc musiałbym uznać, że ja się też nadaję tylko do muzeum :D

Tabliczki znamionowe zwykle były montowane w kokpicie na ściance bocznej; tu tę ktoś przeniósł na górną. W sumie to chyba nie ma znaczenia...
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

Gratuluję nabytyku :D jak dla mnie bomba, tym bardziej skoro zmieściłeś się w kwocie cztero cyfrowej :) oby służył bezawaryjnie jak najdłużej :) :D

Co do kabiny to znam ten ból, mając 194cm wzrostu po zakupie przez mojego brata 40tki wracałem nią od poprzedniego właściciela do domu (15km) i myślałem że skręcenia karku dostanę :D :D :D
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12216
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Ursus »

Tomek_J pisze: 21 sty 2022, 14:53 No tu proszę o wybaczenie, ale zdecydowanie bardziej zależy mi na walorach użytkowych, niż na kolekcjonerskich :) Poza tym ten ciągnik jest za młody na bycie "retroeksponatem" muzealnym - jest zaledwie 2 lata młodszy ode mnie, więc musiałbym uznać, że ja się też nadaję tylko do muzeum :D
Oj zdziwisz się, ale C-355 z początku lat 70 zaczynają się pojawiać na zlotach :)
zdziaszek pisze: 21 sty 2022, 14:55 Co do kabiny to znam ten ból, mając 194cm wzrostu po zakupie przez mojego brata 40tki wracałem nią od poprzedniego właściciela do domu (15km) i myślałem że skręcenia karku dostanę :D :D :D
No popatrz, Super przyzwyczaja do wygody, prawda? :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Szukam ursusa

Post autor: zdziaszek »

Ursus pisze: 21 sty 2022, 15:02 No popatrz, Super przyzwyczaja do wygody, prawda? :D
Tego to napewno nie można mu zarzucić. Z tego co pamiętam od dziecka to wygodnie jeździło się w 3 osoby a w moim suprze mam nawet w dowodzie wbite ilość miejsc 3 ( 1 siedzące i 2 stojące). Hmm, szkoda ze nie mam nigdzie starych zdjęć z tymi tylnymi siedziskami do pomocników traktorzysty ( nie mam pojęcia czy to było tak oryginalnie czy ktoś dorabiał ) zaraz po wejściu do kabiny na prawo i lewo patrząc.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Ha ! Miejsca stojące w ciągniku ! Kiedyś to były czasy ! :) Dziś - rzecz nie do pomyślenia.
Taka np. jazda na przyczepie, czy na pace ciężarówki, to w sumie był przecież niegdyś standard.

OT: Ja jestem z ostatniego rocznika, który przed studiami zaliczał tzw. studenckie praktyki robotnicze. Raz zawieziono nas gdzieś tam "starem" - wywrotką i kazano na samochód załadować pustaki. Gdy załadowaliśmy "z górką", dostaliśmy polecenie umieszczenia się na szczycie sterty. Powrót do zakładu krętymi drogami lokalnymi na prędkościach samochodowych w sytuacji, gdy zalegając na płasko trzeba było czepiać się kurczowo tych pustaków, a przydrożne gałęzie "pieściły" po plecach - to było dopiero przeżycie !
c350
Posty: 231
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:58

Re: Szukam ursusa

Post autor: c350 »

Ja miałem nie więcej niż 15 lat i jeździłem c360 z dwoma przyczepami i brygadą do zwózki słomy... ehh...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Szukam ursusa

Post autor: SEBRIGHT »

Gratuluję nabytku :) Ładny stan no i puszeczka... :)
a nawiązując do offtopu - za dziecka pamiętam standardowo jeździło się Żukiem skrzyniowym w 4 osoby, Polonezem Truckiem we trójkę, u Żuku raz na pace jechałem (pod plandeką) to sobie leżak wstawiłem żeby na dziurach tyłka nie obijać...
Eh... stare dobre czasy. Już tak myślę, a mam dopiero 34 lata :mrgreen:
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

34 ? To szczawik jesteś, będziesz nam po piwo ganiał :D
Zycie zaczyna się po pięćdziesiątce.
A po drugiej pięćdziesiątce pod śledzika to dopiero !... ;)
Robertnet
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2020, 10:50

Re: Szukam ursusa

Post autor: Robertnet »

Sorry, że wrzucam w czyjś temat :
https://sprzedajemy.pl/ursus-c-355-orgi ... nr65497881
czy ten egzemplarz wygląda na oryginalny jak jest napisane w ogłoszeniu ?
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Szukam ursusa

Post autor: Tomek_J »

Tak z ciekawości: może niedowidzę, ale gdzie on ma wyjścia hydrauliki ?
ODPOWIEDZ